Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zakres regulacji ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji w kontekście ochrony wzornictwa przemysłowego18 Lutego 2012

  do rozwiązania lub niewykonania umowy, naśladownictwo produktów, pomawianie lub nieuczciwe zachwalanie, utrudnianie dostępu do rynku, przekupstwo osoby pełniącej funkcję publiczną, (...)

 • Baza danych firm w programie do fakturowania21 Listopada 2005

  lub spełnienia obowiązku wynikającego z przepisu prawa,   jest to konieczne do realizacji umowy, gdy osoba, której dane dotyczą, jest jej stroną lub gdy jest to niezbędne do podjęcia (...)

 • Zapis testamentowy a postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku19 Września 2011

  wykonania zapisu w tej postaci (przeniesienia własności nieruchomości), konieczne jest powództwo w oparciu o art. 64 k.c., w wyniku którego orzeczenie sądu zastąpi oświadczenie (...)

 • Podanie fałszywego adresu24 Czerwca 2005

  , doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego (...)

 • Opóźnienie dewelopera12 Marca 2006

  nas przed takimi praktykami. Dodam, że w umowie nie ma kar umownych za zwłokę (nie mogliśmy ich wynegocjować) a jedynym ratunkiem jest rozwiązanie umowy, z tytułu nienależytego jej wykonania (...)

 • Zapewnienie dostawców mediów28 Marca 2012

  obowiązany do zapewnienia świadczenia usługi kompleksowej i do zawarcia umowy kompleksowej, na zasadach równoprawnego traktowania, z odbiorcą paliw gazowych lub energii elektrycznej (...)

 • Zakres pełnomocnictwa osoby udzielającej zamówienie publiczne8 Sierpnia 2011

  określonej czynności prawnej (np. zawarcia umowy z wybranym wykonawcą). Pełnomocnik, przystępując do postępowania o zamówienie publiczne,musi legitymować się dokumentem pełnomocnictwa (...)

 • Wyłączenie gruntu z produkcji rolnej3 Lipca 2006

  : Spółka dysponuje szczególnym umocowaniem od właściciela w postaci notarialnego pełnomocnictwa do żądania wyłączenia; Spółka już niedługo, w ramach wykonania postanowień umowy (...)

 • Siedziba wykonawcy w zamówieniach publicznych22 Czerwca 2004

  do wykonania zamówienia;  3) znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;  4) nie podlegają wykluczeniu z postępowania o (...)

 • Forma zatrudnienia przez Agencje pracy tymczasowej25 Lipca 2011

  umowy o pracę na czas wykonania określonej pracy. Natomiast pracodawca nie może być pracodawcą-użytkownikiem w stosunku do pracowników pozostających z nim w stosunku pracy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane