Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Prowadzenie pojazdu po zabraniu prawa jazdy 17 Września 2010

  ;bie. Zatem możliwe będzie zastosowanie do tego czasu zarządzenia wykonania kary, jeśli zajdą przesłanki określone w kodeksie. Do tego odniesiemy się w dalszej części odpowiedzi. Środek (...)

 • Zabrane prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. 2 Czerwca 2015

  przyczyny zatrzymania oraz po uiszczeniu opłaty ewidencyjnej. Jeżeli od dnia zatrzymania prawa jazdy lub pozwolenia na kierowanie tramwajem upłynął okres przekraczający rok, warunkiem wydania (...)

 • Czy istnieje możliwość na wcześniejsze odzyskanie prawa jazdy? 28 Kwietnia 2015

  wcześniej odzyskać zabrane prawo jazdy? Zgodnie z art. 84 Kodeksu karnego: Art. 84. § 1. Sąd może po upływie połowy okresu, na który orzeczono środki (...)

 • Skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów13 Września 2007

  śmierć innej osoby lub ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, albo w czasie popełnienia przestępstwa określonego w art. 177 § 2 lub w art. 355 § 2 był w stanie nietrzeźwości, (...)

 • Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych26 Maja 2008

  prawda art. 84 § 1 kodeksu karnego, zgodnie z którym sąd może po upływie połowy okresu, na który orzeczono środki karne wymienione w art. 39 pkt 1-3, uznać je za wykonane, (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  uczestniczyć w postępowaniu w charakterze dłużnika. W każdym razie czynności egzekucyjne są ważne tak w stosunku do dłużnika, jak i w stosunku do nabywcy. § 2. (...)

 • Wymiana prawa jazdy bez zameldowania w kraju11 Września 2007

  badania jednak nie mogę wymienić prawa jazdy, gdyż nie posiadam zameldowania w Polsce (obecnie mieszkam na stałe w Anglii). W jaki sposób mogę wymienić (uaktualnić) (...)

 • Zwrot przed terminem zabranego prawa jazdy17 Maja 2005

  . Odbywanie kary pozbawienia wolności, chociażby za inne przestępstwo, przedłuża okres orzeczonego środka karnego, który w tym czasie nie biegnie. Pamiętać należy, że orzekając zakaz określony (...)

 • Wykroczenie a uznanie środka karnego za wykonany11 Marca 2009

  Za wykroczenie z art. 87 § 1 Kodeksu wykroczeń zostało mi zatrzymane prawo jazdy na 2 lata. Upłynęło 3/4 kary. Czy mogę wnioskować do sądu o skrócenie kary? Zakaz prowadzenia (...)

 • Odpowiedzialność porządkowa pracownika6 Sierpnia 2007

  informacji na temat rozwiązania stosunku pracy w w/w sposób, znajdą Państwo w artykule zatytułowanym Z jakich przyczyn pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia?. W (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

  Mąż prowadził samochód w stanie nietrzeżwym . Zabrano mu prawo jazdy na dwa lata. Okres ten już minął . Moje pytanie brzmi - Czy oprócz tego , (...)

 • Odzyskanie prawa jazdy

  Witam chciałem się dowiedzieć czy jest możliwość odzyskania prawa jazdy wnosząc apelacje szybciej niż zakłada wyrok, zakładając że straciłem (...)

 • prawo jazdy

  zatrzymane na 1 rok za nietrzeźwość.Czy muszę zdawać ponownie egzaminy? (paweł) powinni tobie zatzrymać dożywotnio...... kler Witam Jakie są (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane