Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Powrót do rodowego nazwiska po rozwodzie21 Lipca 2010

  dopuszczalna. Zgodnie bowiem z art. 4 ust. 1 ustawy zmiany imienia lub nazwiska można dokonać wyłącznie z ważnych powodów, w szczególności gdy dotyczą zmiany: 1) imienia (...)

 • Zmiana imienia i nazwiska20 Sierpnia 2012

  u.z.i.n. zgodnie, z którym zmiany imienia lub nazwiska można dokonać wyłącznie z ważnych powodów, w szczególności gdy dotyczą zmiany:1) imienia lub nazwiska (...)

 • Zgoda ojca na zmianę nazwiska dziecku26 Października 2005

  nie ma co do zasady wpływu na nazwisko dziecka. Także zmiana nazwiska przez któregoś z rodziców nie pociąga zmiany nazwiska dziecka. Wyjątki od tej zasady zostały przewidziane w sytuacjach (...)

 • Wniosek o zmianę nazwiska6 Grudnia 2004

  względami (np. zmiana nazwiska przez męża). Można też załączyć decyzję o zmianie nazwiska przez męża jako uzasadnienie zmiany nazwiska. imię, nazwisko, decyzja, zmiana, (...)

 • Zmiana nazwiska matki i dziecka po rozwodzie29 Kwietnia 2002

  jest natomiast późniejsza zmiana nazwiska małoletniego dziecka, która następuje w razie zmiany nazwiska obojga rodziców, lub jednego z nich - za zgodą drugiego. Zmiana nazwiska (...)

 • Odebranie praw rodzicielskich ojcu dziecka.21 Lipca 2015

  małżeński i zmiany nazwiska na nazwisko męża – w takim wypadku, po odebraniu władzy rodzicielskiej ocjcu dziecka, Pani nowe nazwisko przechodzi na nazwisko dziecka bez konieczności (...)

 • Nazwisko dziecka urodzonego po rozwodzie21 Lipca 2005

  małoletniego dziecka zapada po uprawomocnieniu się postanowienia władzy (sądu) opiekuńczej. nazwisko, dziecko, zmiana nazwiska, ojcostwo, prawa rodzicielskie, rozwód

 • Prawomocność wyroku rozwodowego i alimenty19 Marca 2009

  wyrokiem rozwodowym przysługują dopiero od momentu uprawomocnienia się tego wyroku. Mąż nie może Pani zmusić do zmiany nazwiska. Tylko Pani mogłaby podjąć decyzję o powrocie do nazwiska, (...)

 • Zmiana nazwiska 5 lat po rozwodzie małżonków18 Stycznia 2011

  jednoznacznie przesądzić, jakie stanowisko w tej sprawie zajmie, bowiem na skutek zmiany, będzie miała Pani inne nazwisko niż Pani dzieci. zmiana, nazwisko, lat, rozwód

 • Losy zobowiązania małżonków po rozwodzie21 Kwietnia 2012

  Witam. Zaciągnęłam wspólnie z mężem kredyt hipoteczny na zakup mieszkania. Co się stanie z naszym zobowiązaniem po rozwodzie? Jeśli mieszkanie to obciążone jest kredytem hipotecznym

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zmiana nazwiska dziecka

  Mam nieślubne dziecko. Uznałem to dziecko lecz dziecko nosi nazwisko swej matki, bo tak zostało to ustalone. Jeśli matka dziecka wyjdzie za mąż to (...)

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • Zmiana nazwiska

  Po slubie przyjelam nazwisko meza ale teraz chcialabym powrocic do nazwsika panianskiego. czy jest to mozliwe jesli nadal jestesmy malzenstwem? czy mam (...)

 • Nazwisko dziecka

  Witam! Dziewczyna ma dziecko z człowiekiem, z którym nie zawarła związku małżeńskiego. Mieszkają osobno, dziewczyna z rodzicami. Większe zaiteresowanie (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane