Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Apelacja karna od wyroku zaocznego1 Grudnia 2005

  doręczenia wyroku (art. 35 § 1 i 2 kpw). Apelacja wniesiona przed upływem terminu do złożenia wniosku o uzasadnienie wyroku jest skuteczna i podlega rozpoznaniu (art. 105 § 1 kpw). Uzasadnienie (...)

 • Termin uzasadnienia wyroku5 Listopada 2003

  nie był zgłoszony - od dnia zaskarżenia wyroku. Termin tygodniowy przewidziany dla uzasadnienia wyroku przez sąd jest terminem instrukcyjnym, co w praktyce oznacza, że uzasadnienie (...)

 • Doręczenie wyroku z uzasadnieniem26 Kwietnia 2007

  wyroku sądu okręgowego nie przysługuje skarga kasacyjna dotycząca podwyższenia alimentów? Należy rozróżnić sentencję wyroku od jego uzasadnienia. Ogłoszenia wyroku dokonuje się (...)

 • Uzasadnienie wyroku WSA29 Września 2006

  sporządza się na wniosek, odpis wyroku z uzasadnieniem doręcza się tylko tej stronie, która złożyła wniosek. Uzasadnienie jest takie samo dla każdej ze stron. Uzasadnienie wyroku (...)

 • Wyrok sądowy jako informacja publiczna9 Lipca 2010

  strona ma na zaskarżenie wyroku, nie wywołuje skutków procesowych. Akta sprawy są dla uczestników postępowania zawsze jawne, co oznacza, że mogą je przeglądać w sekretariacie (...)

 • Doręczenie pisma pod nieobecność adresata24 Sierpnia 2006

  złożony w terminie tygodniowym od dnia ogłoszenia sentencji wyroku. Uzasadnienie wyroku sporządza się w terminie dwutygodniowym od dnia złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia. (...)

 • Czy wnosić o uzasadnienie, czy od razu skarżyć? 22 Lipca 2008

  rozprawy, co oznacza, że jeśli strona chce otrzymać uzasadnienie, musi wystąpić z wnioskiem do sądu w terminie tygodniowym od dnia ogłoszenia postanowienia. W takim przypadku termin (...)

 • Uzasadnienie wyroku23 Października 2007

  wyroku złożyć wniosek o jego uzasadnienie oraz po jego otrzymaniu wnieść w ciągu 14 dni apelację, bądź wnieść apelację w ciągu 21 dni od ogłoszenia wyroku (art. 369 kpc). Najczęstszą (...)

 • Apelacja i kasacja w sprawach o wykroczenia16 Sierpnia 2005

  biegnie wówczas od daty jego doręczenia. Uzasadnienie wyroku sąd odwoławczy sporządza w terminie 7 dni. Uzasadnienie wyroku utrzymującego w mocy wyrok sądu pierwszej instancji (...)

 • Nieważność postępowania (art. 379 pkt 2 k.p.c.)3 Marca 2011

  Konstytucyjnego i Trybunału Stanu. 3. Mowa jest zatem o zastępowaniu adwokata, a nie działaniu w ramach pełnomocnictwa. W tym miejscu warto powołać się na uzasadnienie wyroku Wojewódzkiego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane