Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Agresywny pies sąsiada, jak spowodować odebranie psa?1 Kwietnia 2015

  r. w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne (Dz. U. z 2003 r., Nr 77, poz. 687), które w § 1 wymienia następujące rasy psów: amerykański pit bull (...)

 • Zmiana sposobu użytkowania pomieszczeń5 Listopada 2007

  stosownego pozwolenia. Zmiana w tym zakresie nastąpiła na mocy ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o zmianie ustawy - Prawo budowlane (ustawa w tym zakresie weszła w życie 31 (...)

 • Alimenty na dorosłego syna który pobiera zasiłek socjalny.9 Lipca 2015

  potrzeb małoletnich dzieci, a częstokroć także w zakresie zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanych, konieczne było ustanowienie w art. 138 możliwości zmiany zasądzonych (...)

 • Działka budowlana5 Października 2010

  kroków w celu zmiany miejscowego planu. Co prawda istnieje możliwość odwołania się do regulacji przepisów ustrojowych, tj. ustawy o samorządzie gminnym, a (...)

 • Zmiana sposobu użytkowania a pierwotne użytkowanie15 Stycznia 2009

  zagospodarowania terenu, w przypadku braku obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Ekspertyzę techniczną, wykonaną przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane bez (...)

 • Wypłata środków przez BFG30 Marca 2012

  stanowią wyłącznie unormowania ustawy o BFG i tylko w rozumieniu przepisów tejże ustawy można go określić jako „stosunek gwarancji” wiążący wypłatę „środków

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  odrębnych przepisów - w razie niemożności doręczenia w sposób przewidziany w artykułach poprzedzających z uwagi na nieujawnienie w rejestrze albo w (...)

 • Odstąpienie od umowy sprzedaży na odległość15 Września 2010

  konsumentów i ma w założeniu stanowić realizację art. 76 Konstytucji (por. Uzasadnienie komisyjnego projektu ustawy o ochronie konsumentów (druk sejmowy nr 942), Uzasadnienie (...)

 • Koncesja na alkohol2 Lutego 2010

  ,wprowadzenia do sprzedaży napojów alkoholowych pochodzących z nielegalnych źródeł,przedstawienia fałszywych danych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 111 ust. 4 (...)

 • Obrót nieruchomościami, a podatek VAT6 Czerwca 2007

  potrzeb VAT. W zakresie natomiast podatku dochodowego od osób fizycznych, jeżeli mieszkania będą kupowane z przeznaczeniem na sprzedaż nie będą ujmowane w składnikach majątku podatnika (w (...)

 • Legalizacja zmiany sposobu użytkowania budynku31 Grudnia 2004

  zagospodarowania terenu, ekspertyza techniczna, wykonana przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w odpowiedniej specjalności jeżeli nastąpiło podjęcie w (...)

 • Dom nad morzem na wynajem9 Czerwca 2011

  skutków prawnych. Art. 71a. 1. W razie zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części bez wymaganego zgłoszenia, właściwy organ, w drodze postanowienia: 1) (...)

 • Wezwanie do zapłaty z kancelarii za ściągnięcie polskiego filmu. 11 Czerwca 2015

  orzeczenia sądu wydanego w rozpatrywanej sprawie, w sposób i w zakresie określonym przez sąd;  2) zapłaty przez osobę, która naruszyła autorskie prawa (...)

 • Kaloryfer a część wspólna 12 Marca 2009

  zaistniałej sytuacji, właściciele, którzy dokonali już wymiany kaloryferów we własnych mieszkaniach muszą partycypować w kosztach wymiany kaloryferów w lokalach mieszkalnych pozostałych (...)

 • Składanie sprawozdania finansowego do US7 Grudnia 2005

  finansowe. W konkretnej zatem sytuacji, jeżeli w wyniku badania sprawozdania finansowego spółki przez biegłego rewidenta nastąpiły zmiany w wysokości dochodu (straty) (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  uczestniczyć w postępowaniu w charakterze dłużnika. W każdym razie czynności egzekucyjne są ważne tak w stosunku do dłużnika, jak i w stosunku do nabywcy. § 2. (...)

 • Odpowiedzialność za koszty zdeponowania pojazdów 25 Października 2010

  grudnia 2006 r. w sprawie ponoszenia kosztów przechowywania pojazdów usuniętych z drogi w trybie art. 130a ustawy Prawo o ruchu drogowym. W piśmie powoływano (...)

 • Wyjście wspólnika z spółki z o.o. 25 Czerwca 2015

  w razie zawarcia umowy sprzedaży udziałów bez wymaganej zgody spółki powstanie sytuacja, w której umowa będzie wiązać strony w tym sensie, że żadna z nich (...)

 • Darowizna mieszkania10 Listopada 2006

  . 16 ust. 1 tej ustawy. „Konieczność zmiany” oznacza zatem w rozumieniu art. 16 ust. 7 powyższej ustawy kwalifikowaną potrzebę dokonania takiej zmiany. Podatnik (...)

 • Popełnienie plagiatu podczas pisania pracy magisterskiej. 9 Czerwca 2015

  części albo całości orzeczenia sądu wydanego w rozpatrywanej sprawie, w sposób i w zakresie określonym przez sąd;   2) zapłaty przez osobę, która naruszyła (...)

 • Zmiana sposobu reprezentacji przedsiębiorcy10 Maja 2005

  szczególnego. Czy w razie sporu takie pełnomocnictwo zostałoby przez sąd uznane i np. protokoły zdawczo-odbiorcze podpisane przez wydelegowanego pracownika zostałyby tak samo potraktowane, (...)

 • Zmiana przeznaczenia lokalu na użytkowy17 Listopada 2005

  wielkość lub układ obciążeń - ekspertyzę techniczną, wykonaną przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w odpowiedniej specjalności;  w zależności od (...)

 • Zgłoszenie zmiany przeznaczenia budynku31 Marca 2012

  sposobu użytkowania, o której mowa w ust. 1 pkt 2 -ekspertyzę techniczną, wykonaną przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w odpowiedniej specjalności; (...)

 • Sprzedaż mieszkania kupionego w 2005 r.19 Lutego 2007

  prawie przeznaczonych pod budowę budynku mieszkalnego, w tym również gruntu lub udziału w gruncie albo prawa wieczystego użytkowania gruntu lub udziału w takim prawie z (...)

 • Rozgraniczenie nieruchomości sąsiednich9 Września 2004

  przeprowadzane jest przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta) na wniosek strony lub z urzędu. Czynności podczas rozgraniczania nieruchomości podejmuje geodeta wyznaczony przez wójta (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • alimenty na ojca

  Czy sad moze zaakceptowac wniosek o przyznanie mu alimentow placone przez syna ktory nie mieszka i nie pracuje w Polsce nie ma zadnych dochodow w Polsce, (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane