Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Sprzedaż środków trwałych29 Grudnia 2005

  ;art. 23a pkt 1, zwane środkami trwałymi. Zgodnie z art. 22a ust. 2, amortyzacji podlegają również, z zastrzeżeniem art. 22c, niezależnie od przewidywanego okresu używania: (...)

 • Odliczanie podatku VAT od 01.04.2014 r.27 Marca 2014

  ? Stosownie do treści art. 9 ust. 1 ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw  dodatkowe badanie techniczne, o którym mowa (...)

 • Sprzedaż działki a VAT25 Września 2006

  podatkowego o udzielenie pisemnej interpretacji w trybie art. 14a § 1 Ordynacji podatkowej. działka, grunt, tereny budowlane, podatnik VAT, działalność gospodarcza, pozwolenie na (...)

 • Wynajem mieszkania cudzoziemcowi. 12 Maja 2015

  do sądu wniosek o nadanie klauzuli wykonalności aktowi notarialnemu, o którym mowa w art. 19a ust. 2 pkt 1. Do wniosku załącza się: 1) żądanie opróżnienia (...)

 • Faktury z innych państw UE9 Marca 2006

  przysługuje, a nie, a nie sytuacji, gdy prawo to traci. Chodzi tu o przypadki wymienione w art. 88 i 92 ustawy o VAT. Organy podatkowe stoją na stanowisku, że hipoteza art. 23 ust. 1 pkt (...)

 • Ewidencja przebiegu pojazdu ciężarowego10 Maja 2007

  dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony spełnienie wymagań określonych w art. 4a pkt 9 lit. a)-d) ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, pozwalających (...)

 • Odliczanie VAT od auta - brak zaświadczniea26 Marca 2007

  dopuszczalna jest w sytuacji, gdy podatnik posiada zaświadczenie potwierdzające spełnienie wymagań określonych w art. 86 ust. 4 pkt 1–4 ustawy o VAT. Zgodnie z art. 86 ust. 5 ustawy (...)

 • Samochód wykupiony z leasingu11 Grudnia 2006

  sprzedaż zwolnioną w trybie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT jako sprzedaż samochodów używanych, to należy liczyć okres używania dopiero od daty zakupu od firmy leasingowej. Okres (...)

 • VAT przy likwidacji działalności gospodarczej1 Sierpnia 2006

  . 29 ust. 10 ustawy o VAT, tj. cena nabycia i od tej ceny należy obliczyć podatek należny. Z brzmienia art. 14 ust. 1 ustawy o VAT może wynikać, że ustawodawca chce opodatkować (...)

 • Naprawa samochodu z OC sprawcy a VAT2 Października 2008

  warsztatu netto, zakład naprawczy upomina się o VAT. Księgowa twierdzi, że jeżeli zapłaci się VAT, to nie będzie go można odliczyć od płaconego VAT - w tym miesiącu. Czy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)

 • Vat od ciężarówki

  Art 88 ust 1 pkt 3 z 11 marca 2004 mowi o odliczeniu Vat od paliwa do samochodu ciężarowego. z podanego wzoru wynika iz moje mondeo combi ma za małą (...)

 • Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

  Czy skreślenie z listy członków prowadzi bezpośrednio do eksmisji? Co z moim prawem własnościowym do mieszkania? Jakie są praktyczne skutki skreślenia (...)

 • wykup mieszkania od spółdzielni.......

  Chciałbym wykupić na własność mieszkanie od spóldzielni w którym mieszkam od 20 lat, i sprzedac je za kilka dni. Czy w związku z tym poniosę jakieś (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane