Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Sprzedaż działek a VAT11 Czerwca 2007

  przystąpi do egzekucji, żeby ściągnąć należny ich zdaniem VAT, mimo ze ostatecznie w sądzie może się okazać, że ten VAT się nie będzie należeć w konkretnym moim przypadku? Co wtedy? (...)

 • Dopłaty unijne a podatek dochodowy i podatek VAT15 Maja 2006

  odliczenia. Podatek VAT jest natomiast kosztem kwalifikowanym w przypadku, gdy ubie­gający się o dofinansowanie: nie jest podatnikiem VAT; jest podatnikiem VAT, ale zgodnie (...)

 • Podatek VAT przy sprzedaży domów18 Września 2006

  marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2004 r. nr 54, poz. 535, ze zm.). Katalog osób, które według wskazanej ustawy uznawane są za podatników podatku VAT określa art. 15 ust. (...)

 • Sprzedaż środków trwałych29 Grudnia 2005

  ;art. 23a pkt 1, zwane środkami trwałymi. Zgodnie z art. 22a ust. 2, amortyzacji podlegają również, z zastrzeżeniem art. 22c, niezależnie od przewidywanego okresu używania: (...)

 • Odliczanie podatku VAT od 01.04.2014 r.27 Marca 2014

  ? Stosownie do treści art. 9 ust. 1 ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw  dodatkowe badanie techniczne, o którym mowa (...)

 • Sprzedaż działki a VAT25 Września 2006

  podatkowego o udzielenie pisemnej interpretacji w trybie art. 14a § 1 Ordynacji podatkowej. działka, grunt, tereny budowlane, podatnik VAT, działalność gospodarcza, pozwolenie na (...)

 • Ewidencja przebiegu pojazdu ciężarowego10 Maja 2007

  dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony spełnienie wymagań określonych w art. 4a pkt 9 lit. a)-d) ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, pozwalających (...)

 • Faktury z innych państw UE9 Marca 2006

  przysługuje, a nie, a nie sytuacji, gdy prawo to traci. Chodzi tu o przypadki wymienione w art. 88 i 92 ustawy o VAT. Organy podatkowe stoją na stanowisku, że hipoteza art. 23 ust. 1 pkt (...)

 • Odliczanie VAT od auta - brak zaświadczniea26 Marca 2007

  dopuszczalna jest w sytuacji, gdy podatnik posiada zaświadczenie potwierdzające spełnienie wymagań określonych w art. 86 ust. 4 pkt 1–4 ustawy o VAT. Zgodnie z art. 86 ust. 5 ustawy (...)

 • Stawka podatku VAT na sprzedaż szaf wnękowych8 Września 2006

  prawo opodatkować całość usługi wg stawki 7-procentowej na podstawie art. 146 ust. 1 pkt 2 lit. a ustawy o podatku od towarów i usług. Faktura VAT dokumentująca przedmiotową transakcję (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)

 • Vat od ciężarówki

  Art 88 ust 1 pkt 3 z 11 marca 2004 mowi o odliczeniu Vat od paliwa do samochodu ciężarowego. z podanego wzoru wynika iz moje mondeo combi ma za małą (...)

 • Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

  Czy skreślenie z listy członków prowadzi bezpośrednio do eksmisji? Co z moim prawem własnościowym do mieszkania? Jakie są praktyczne skutki skreślenia (...)

 • wykup mieszkania od spółdzielni.......

  Chciałbym wykupić na własność mieszkanie od spóldzielni w którym mieszkam od 20 lat, i sprzedac je za kilka dni. Czy w związku z tym poniosę jakieś (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane