Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przeniesienie publicznej szkoły podstawowej14 Marca 2005

  przeniesienie i dlatego nie podlega ono ustawie o systemie oświaty, czy ma rację? Ustawa o systemie oświaty stanowi, że szkoła publiczna, może być co do zasady (...)

 • Zgromadzenie Zakonne - nadzór pedagogiczny21 Czerwca 2007

  przepisów o systemie oświaty oraz niepublicznych placówkach działających na podstawie przepisów o pomocy społecznej prowadzonych przez kościelne osoby prawne. Takie zarządzenie, (...)

 • Forma zatrudnienia nauczycieli18 Czerwca 2003

  zakaz zatrudniania nauczycieli w szkołach niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych w formie umowy o pracę (patrz. np. artykuł 82 ust. 2 ustawy o systemie oświaty, (...)

 • Podatek od nieruchomości (przedszkole)8 Sierpnia 2005

  nastąpiło wyłączenie przedszkoli w ustawie o podatkach? Nie ulega wątpliwości, że przedszkole mieści się w zakresie pojęcia szkoły na gruncie ustawy o systemie oświaty. Zważywszy, (...)

 • Przeprowadzanie szkoleń z zakresu BHP25 Sierpnia 2006

  prowadzenia działalności szkoleniowej w dziedzinie bhp na podstawie przepisów ustawy o systemie oświaty. Zgodnie zaś z ust. 2 § 4 tegoż rozporządzenia szkolenie osób będących pracodawcami, (...)

 • Osoba prowadząca zakład w imieniu pracodawcy25 Sierpnia 2007

  chodzi Panu o art. 70b ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. 2004 r. Nr 256, poz. 2572) zgodnie, z którym pracodawcom, którzy zawarli z młodocianymi (...)

 • Podstawa programowa wychowania przedszkolnego8 Listopada 2007

  . in na obszary edukacyjne w jakich realizowane są zadania oświatowe. Ustawa o systemie oświaty w przepisie art. 14 ust 2 wskazuje, iż przedszkole realizuje podstawę programową (...)

 • Ulga prorodzinna a studia za granicą17 Lipca 2009

  skudiujących za granicą. Ustawa przewidywała bowiem, że z ulgi rodzinnej mogą skorzystać rodzice dzieci do ukończenia 25 lat, uczących się w szkołach, o których mowa o systemie (...)

 • Likwidacja placówki oświatowej12 Lutego 2005

  W przypadku likwidacji placówki oświatowej jak można stwierdzić, że dana placówka została zlikwidowana i z jakim dniem placówka ta przestała istnieć? Gdzie musi być to ogłoszone? Ustawa o (...)

 • Wykształcenie instruktora zawodu w Centrum Integracji społecznej13 Maja 2010

  (specjalności) oraz co najmniej sześcioletni staż pracy w zawodzie, którego będą nauczać. Na koniec nadmienić należy, że ustawa o zatrudnieniu socjalnym każdorazowo wspomina o (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

  Witam. Pisze pod wpływem informacji od mojej koleżanki która jest nauczycielką w jednej z małopolskich szkół. Co może zrobić nauczyciel kiedy (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Zapalenie papierosa na ulicy-kara??

  Witam w poniedziałek wiem,że wchodzi ustawa o zakazie palieni w miejscach publicznych: parki, przystanki, szkoły , restauracje, a co z paleniem na ulicy, (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Komitet rodzicielski

  Czy ktoś może udzielić mi odpowiedzi na jakiej podstawie Rada Rodziców może ustalać składki na tzw.Komitet rodzicielski i jak wygląda sprawa obowiązkowości (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane