Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Kwalifikacje wymagane do zajmowania stanowiska technika elektroradiologa12 Lutego 2012

  poszczególnych rodzajach stanowisk pracy w podmiotach leczniczych niebędących przedsiębiorcami dokonuje spisu pracowników na poszczególnych rodzajach stanowisk pracy w podmiotach (...)

 • Forma zatrudnienia nauczycieli18 Czerwca 2003

  których nie wymienia się szkół niepublicznych o uprawnieniach publicznych. Oznacza to, że w rozumieniu Karty Nauczyciel osoba zatrudniona w szkołach niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych (...)

 • Niespełnianie kwalifikacji wymaganych do zatrudnienia w podmiocie leczniczym12 Lutego 2012

  dnia wejścia w życie rozporządzenia. 1Tomasz Rek, Komentarz do art.50 ustawy o działalności leczniczej, 2011.12.01 zawód, medyczny, kwalifikacje

 • Wykaz stanowisk pracy w szczególnych warunkach13 Czerwca 2005

  ustawy z dnia 14 grudnia 1982 r. o zaopatrzeniu emerytalnym pracowników i ich rodzin (Dz. U. 1982 r., Nr 40, poz. 267 ze zm.). Ustawa ta utraciła moc na podstawie art. 195 pkt 5 ustawy o (...)

 • Niezwłoczna informacja do GIIF29 Kwietnia 2009

  podmiotu oraz o transakcjach, w których taki podmiot występuje jako strona. Naszym zdaniem, omawiany artykuł nawiązuje do pojęcia transakcji, gdyż o niej należy zawiadomić GIIF. Proszę (...)

 • Projekt budowlany jako informacja publiczna 29 Sierpnia 2011

  informacje dotyczące polityki wewnętrznej i zagranicznej, informacje o organach władzy publicznej i podmiotach wykonujących zadania publiczne, w tym o ich statusie prawnym, organizacji, (...)

 • Jawność postępowania w Pzp16 Października 2012

  realizacji zadań publicznych, sposobie ich realizacji, wykonywaniu i skutkach realizacji tych zadań,   2) podmiotach, o których mowa w art. 4 ust. 1 ustawy, w tym o: (...)

 • Zwrot opłaty za wniosek o dopuszczenie do obrotu18 Października 2010

  więcej stosownie do art. 3 ustawy o opłacie skarbowej jeśli na podstawie odrębnych przepisów wydanie pozwolenia podlega innym opłatom o charakterze publicznoprawnym, to nie stosuje się

 • Częściowa niezdolność pracownika do pracy17 Czerwca 2003

  podstawie umowy o dzieło). Za przychód (o którym mowa powyżej) uważa się również kwoty pobranych zasiłków: chorobowego i opiekuńczego oraz wynagrodzenia za czas niezdolności do pracy, (...)

 • Zakaz podejmowania działaloności konkurencyjnej22 Listopada 2004

  (ustawa o działalności gospodarczej, prawo spółdzielcze, kodeks spółek handlowych, ustawa o przedsiębiorstwach państwowych). Tych zakazów regulacja kodeksowa nie narusza. W (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • Czy komornik może zająć rente rodzinna ?

  Mam 24 lata i pobieram rentę rodzinną po zmarłym ojcu jednak ostatnio dowiedziałam sie że mieszkanie w którym jestem zameldowana (a w nim nie mieszkam) (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane