Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Rodzaje podmiotów leczniczych12 Lutego 2012

  Jakie istnieją w Polsce rodzaje podmiotów leczniczych? Podmioty lecznicze wymienione w art. 4 ustawy o działalności leczniczej. Art. 4. 1. Podmiotami leczniczymi są: 1) przedsiębiorcy w

 • Reprezentatywność Związku2 Stycznia 2008

  następujące kryteria: 1) zrzeszają, z zastrzeżeniem ust. 3, więcej niż 300 000 członków będących pracownikami,   2) działają w podmiotach gospodarki narodowej, których (...)

 • Pojęcie żywności według ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia11 Stycznia 2012

  W jaki sposób ustawa o bezpieczeństwie żywności i żywienia definiuje pojęcie żywności? Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie żywności i żywienia: Art. 3. 1. Żywnością (...)

 • Dobrowolne opłacanie składek ZUS26 Stycznia 2005

  dnia wskazanego we wniosku o objęcie tymi ubezpieczeniami, nie wcześniej jednak niż od dnia, w którym wniosek został zgłoszony (art. 14 ust. 1 ustawy). prawo ubezpieczeń społecznych, ustawa (...)

 • Dostawa w zamówieniach publicznych20 Września 2005

  W ustawie o zamówieniach publicznych rozróżnia się usługi od dostaw. Ustawa mówi jednak ogólnie o wykonawcach, jako podmiotach dla potrzeb zamówień publicznych, oprócz zamawiających. (...)

 • Praca w szczególnych warunkach4 Lipca 2003

  szkodliwości dla zdrowia oraz o znacznym stopniu uciążliwości lub wymagających wysokiej sprawności psychofizycznej ze względu na bezpieczeństwo własne lub otoczenia w podmiotach, w których (...)

 • Darowizna dla gminy7 Marca 2005

  odmówić przyjęcia nieodpłatnie darowizny w postaci wykupionego przez mnie lokalu w celu uniknięcia jakichkolwiek problemów formalno-prawnych po moim wyjeździe z kraju? Faktycznie ustawa o gospodarce

 • Zdolność prawna konsorcjum13 Października 2005

  niebędących osobami prawnymi, którym ustawa przyznaje zdolność prawną. Chodzi więc o takie jednostki, których byt został uregulowany przez ustawę, a dodatkowo w tej ustawie wprost lub w (...)

 • Błędy w pozwie30 Marca 2005

  jaką konkretnie pomyłkę chodzi. Jeżeli ową Pani pomyłkę można zakwalifikować jako „oczywistą niedokładność” (czyli nie ma wątpliwości o jaki podmiot chodzi), to de facto nie musi (...)

 • Główny Inspektorat Ochrony Danych Osobowych10 Stycznia 2006

  rejestracji zbiorów danych. Formularz rejestracyjny jest tak skonstruowany, ze może być wykorzystywany także do aktualizacji danych. Punkt 13 tego formularza służy do podania informacji o podmiotach, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • Czy komornik może zająć rente rodzinna ?

  Mam 24 lata i pobieram rentę rodzinną po zmarłym ojcu jednak ostatnio dowiedziałam sie że mieszkanie w którym jestem zameldowana (a w nim nie mieszkam) (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane