Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Darowizna a podatek23 Października 2007

  obowiązek zapłaty podatku. Proszę o informację, czy można w jakikolwiek sposób odwołać się od faktu płacenia podatku od darowizny dla brata na zakup nieruchomości? (...)

 • Fundacja a zwolnienie od podatku od nieruchomości22 Grudnia 2005

  Jesteśmy fundacją. Wiemy, że fundacje są zwolnione z opłaty podatku od nieruchomości (płaconego do urzędu miasta) wykorzystywanej na cele statutowe (ustawa o fundacjach (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  nieruchomości na własność w cenie nie niższej od trzech czwartych sumy oszacowania. Art. 958 § 2 stosuje się odpowiednio. § 2. Wniosek o przejęcie nieruchomości należy (...)

 • Podatek od nieruchomości zabytkowych2 Września 2005

  deklaracji na podatek od nieruchomości, o którym mowa w ust. 6 i w ust. 9 pkt 1, dotyczy również podatników korzystających ze zwolnień od podatku. Ustawa nakłada (...)

 • Czy szkoła płaci podatek od nieruchomości?28 Października 2005

  nieruchomościach i obiektach budowlanych oraz deklaracji na podatek od nieruchomości, o którym mowa min. w art. 6 ust. 9 pkt 1, dotyczy również podatników korzystających ze zwolnień (...)

 • Czy należy mi się odszkodowanie w przypadku kiedy inwestycja gminy obniża wartość mojej nieruchomości? 22 Maja 2015

  żądać od gminy odszkodowania równego obniżeniu wartości nieruchomości. Obniżenie wartości nieruchomości lub jej części stanowi różnicę pomiędzy wartością nieruchomości (...)

 • Wody stojące a jeziora24 Stycznia 2007

  podatku rolnym), a nie podatkiem od nieruchomości (zgodnie z art. 2 ust. 2 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości nie podlegają (...)

 • Opodatkowanie cesji lokaty podatkiem od darowizn11 Października 2007

  szczególnych, które tę czynność zwalniałyby z podatku od spadków i darowizn. W kwestii zwolnień od podatku warto przeczytać artykuł: Zwolnienia z podatku od spadków (...)

 • Odliczenie VAT-u od mieszkania8 Lipca 2010

  Otrzymuję dochody ze umowy o pracę, rozliczam się wspólnie z małżonką, która również otrzymuje wynagrodzenie z umowy o pracę oraz umów zleceń i o dzieło. Mamy zamiar nabyć nieruchomość (...)

 • Darowizna dla fundacji18 Lipca 2007

  na opłacenie podatków niestanowiących kosztu uzyskania przychodów.  Jeśli chodzi o podatek od czynności cywilnoprawnych od ustanowienia hipoteki, to obecnie zwolnione są od (...)

 • Przekształcenie użytkowania wieczystego a VAT25 Stycznia 2007

  uregulowano zagadnienia nadpłaty podatku. Za nadpłatę uważa się kwotę: nadpłaconego lub nienależnie zapłaconego podatkupodatku pobraną przez płatnika nienależnie lub w (...)

 • Nabycie i aport nieruchomości9 Lipca 2007

  wspólnik aportuje nieruchomość do spółki zachowując odpowiednią dla aportu nieruchomości formę. Przepisy ustawy z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych (...)

 • Nabycie działki jako darowizny28 Kwietnia 2005

  niezapłacenie podatku? 4. Do kiedy fiskus może się o to upomnieć? Odpowiedzi na powyższe pytania należy szukać w ustawie o podatku od spadków i darowizn z 28.07.1983 (tekst (...)

 • Przedawnienie zaleglosci podatkowej20 Lipca 2007

  ? Ad. 1-2. Obowiązek uiszczenia podatku od nieruchomości ciąży solidarnie na wszystkich współwłaścicielach lub posiadaczach nieruchomości niezależnie od ich udziału (...)

 • Sprzedaż mieszkania lokatorskiego30 Marca 2007

  podlega egzekucji. Ponieważ prawo to jest niezbywalne ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych, a w szczególności art. 10 ust. 1 pkt 8 tej ustawy wskazujący na odpłatne zbycie (...)

 • Podatek od nieruchomości9 Listopada 2005

  ;obowiązek podatkowy w podatku od nieruchomości ciąży na najemcy nieruchomości (lub jej części) również wówczas, kiedy JST jest jedynie współwłaścicielem wynajmowanej (...)

 • Podatek od sprzedanej nieruchomości25 Kwietnia 2005

  nieruchomości, nie może mieć decydującego znaczenia dla oceny czy dochód ze sprzedaży nieruchomości jest zwolniony od podatku, gdyż zgodnie z treścią art. 21 ust. 1 pkt 32 (...)

 • Kurator spadku - obowiązki podatkowe27 Lipca 2006

  opodatkowania usług wynajmu lokalu mieszkalnego stwierdzić należy, że zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług, zwalnia się od podatku usługi (...)

 • Podatek od spadku po rodzicach26 Maja 2008

  zmarła w lutym 2005 r. przed wprowadzeniem ustawy o zniesieniu podatku od spadku, a ojciec zmarł w styczniu 2008 r., czyli w czasie, kiedy obowiązuje już nowa ustawa o zniesieniu (...)

 • Podatek od nieruchomości wspólnej24 Kwietnia 2009

  wezwaniu do zapłaty domagać się od każdego zapłaty podatku wynoszącego połowę wysokości podatku należnego od całej nieruchomości. Wszyscy współwłaściciele (...)

 • Użyczenie lokalu najbliższej rodzinie28 Marca 2008

  od osób fizycznych może rozliczać się na zasadach ogólnych przewidzianych w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych (według skali podatkowej; jeśli (...)

 • Zaległości podatkowe na nieruchomości a licytacja12 Grudnia 2005

  Jestem właścicielem w 1/2 udziału w nieruchomości zabudowanej pawilonem. Od 2000 roku ciążą na tej nieruchomości zaległości w podatku od nieruchomości z tytułu (...)

 • Sprzedaż i zakup mieszkania a podatek dochodowy8 Lutego 2008

  jest obowiązany złożyć deklarację według ustalonego wzoru. (art. 28 ust. 4 ustawy o PIT). Jak stanowi art. 19 ust. 1 ustawy o PIT przychodem z odpłatnego zbycia nieruchomości lub praw (...)

 • Darowizna dla bratanka28 Stycznia 2008

  obliczenia podatku (art. 30 e. ust. 1 ustawy o PIT). Zgodnie z ustawą o PIT przychodem z odpłatnego zbycia nieruchomości jest ich wartość wyrażona w cenie określonej w umowie, (...)

 • Decyzje podatkowe12 Lutego 2010

  sprawie wysokości stawek podatku od nieruchomości oraz zwolnień od tego podatku na 2010 rok, która zostanie - w dniu 08.02.2010 r.- opublikowana w Dzienniku Urzędowym z mocą (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane