Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zasiłek po urlopie wychowawczym18 Czerwca 2003

  stosunku pracy - art. 27 ust.1 pkt 3 ustawy o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu bezrobociu, jeżeli pracownik rozwiązał umowę o pracę u poprzedniego pracodawcy za wypowiedzeniem, to nie (...)

 • Rozwiązanie spółki jawnej17 Czerwca 2004

  przeciwdziałaniu bezrobociu. Ustawa ta wskazuje osoby które są uprawnione do takich świadczeń. Znajduje ona zastosowanie do poszukujących i podejmujących „zatrudnienie lub inną pracę (...)

 • Zasiłek przedemerytalny12 Października 2016

  rozumieniu ustawy o promocji zatrudnienia, albo zatrudnienia w ramach prac interwencyjnych lub robót publicznych;  złoży wniosek o przyznanie świadczenia przedemerytalnego w terminie

 • Odwołanie w czasie zwolnienia lekarskiego9 Grudnia 2004

  pracy (chodzi tu o rozwiązanie stosunku pracy lub stosunku służbowego z przyczyn niedotyczących pracowników, zgodnie z przepisami o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków (...)

 • Prawo do odprawy i świadczenia przedemerytalnego18 Lutego 2004

  ekonomicznych), miałoby to o tyle dobry skutek dla Pani, że po takim zwolnieniu będzie się Pani mogła ubiegać o świadczenie przedemerytalne. Proszę jednak pamiętać, że jeżeli wypowiedzenie (...)

 • Dzierżawa nieruchomości a status bezrobotnego2 Maja 2007

  o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu bezrobociu precyzyjnie określa przesłanki niezbędne do tego, by uzyskać status bezrobotnego. Pośród nich jest wymóg, by osoba taka nie była właścicielem (...)

 • Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych12 Marca 2006

  Gdzie skierować wniosek o wypłatę niezapłaconego wynagrodzenia z umowy o pracę (z FGŚP)? Firma, w której pracowałem upadła w 2001 roku, do dziś syndyk nie może sprzedać pozostałych po (...)

 • Bezrobocie a praca na umowę zlecenia16 Września 2003

  urzędzie pracy jako bezrobotna absolwentka? Ustawa o zatrudniania i przeciwdziałaniu bezrobociu stanowi, iż bezrobotnym jest osoba, która jest obywatelem polskim zamieszkałym w Polsce, (...)

 • Urlop wypoczynkowy dla stażysty18 Listopada 2002

  Czy przysługuje urlop stażyście, który jest na stażu z Urzędu Pracy od ponad 6 miesięcy? Nie- bezrobotnemu odbywającemu staż nie przysługuje prawo do urlopu wypoczynkowego. Ustawa o zatrudnianiu (...)

 • Zezwolenie na pośrednictwo pracy2 Lutego 2001

  Czy wymagane jest zezwolenie na prowadzenie pośrednictwa pracy? Ustawa o zatrudnianiu i przeciwdziałaniu bezrobociu nazywa to upoważnieniem. Jest ono wydawane przez Prezesa Krajowego Urzędu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane