Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ustanowienie prokury w spółce z o.o.22 Kwietnia 2010

  nie stanowi inaczej, ustanowienie prokurenta wymaga zgody wszystkich członków zarządu, natomiast odwołać prokurę może każdy członek zarządu. Ustanowienie prokury, pod rygorem (...)

 • Ustanowienie prokury10 Września 2007

  jawniej i Ustanowienie prokury w sp. z o. o.  prokura, prokurent, ustanowienie prokury, powołanie prokurenta, wspólnicy uprawnieni do prowadzenia spraw spółki

 • Prokura jednoosobowa a umowa spółki9 Lutego 2009

  odpowiedzialnością. Komentarz., Warszawa 2005, s. 500). Prezentowany jest też pogląd, w myśl którego ustanowienie w spółce reprezentacji łącznej nie wyklucza udzielenia samodzielnej (...)

 • Prokura w spółce jawnej20 Października 2004

  udzielonej prokury (taka osoba w świetle prawa nie będzie traktowana jako prokurent). W spółce jawnej dodatkowo ustanowienie prokury wymaga zgody wszystkich wspólników mających prawo (...)

 • Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - powołanie prokurenta15 Grudnia 2011

  reprezentacji. Zgoda wszystkich członków zarządu na ustanowienie prokury, bez złożenia oświadczenia woli udzielającego prokury, pozostaje tylko aktem wewnętrznym, nie wywołującym (...)

 • Prokura a odpowiedzialność zarządu spółki z o.o.19 Grudnia 2005

  zaspokojenia zobowiązań wynikających z jego działań? W jakich sytuacjach za działania prokurenta odpowiadają członkowie zarządu, którzy go powołali? Ustanowienie prokury jednoosobowej lub (...)

 • Upoważnienie osoby do reprezentowania spółki z o.o17 Sierpnia 2004

  kodeks, ustanowienie prokury wymaga zgody wszystkich członków zarządu (w przypadku gdy jest on wieloosobowy) lub po prostu zgody jedynego zarządcy (w przypadku zarządu jednoosobowego). Możliwe (...)

 • Pełnomocnictwo w działalności gospodarczej21 Lipca 2003

  powinno przybrać postać prokury uregulowanej w Kodeksie spółek handlowych. Prokura musi być ujawniona w Krajowym Rejestrze Sądowym, w dziale 2 rejestru przedsiębiorców. Ustanowienie prokury (...)

 • Pracownik prokurentem2 Lipca 2008

  natomiast każdy członek zarządu (art. 208 par. 6 i 7 k.s.h.). prokura, ustanowienie prokury, prokurent, przedsiębiorca, spółka, pracownik spółki

 • Powołanie prokurenta w jednoosobowej spółce z o.o.8 Lipca 2008

  jednoosobowy, ustanowienie prokury, powołanie pełnomocnika, powołanie pełnomocnika przez zgromadzenie wspólników, pełnomocnik powołany uchwałą wspólników

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • opłata skarbowa za pełnomocnictwo

  Witam Czy opłata skarbowa za pełnomocnictwo dotyczy osób wymienionych na pełnomocnictwie czy dokumentu?? Składałam pełnomocnictwo dla biura rachunkowego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane