Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Doręczenie wyroku zaocznego4 Grudnia 2007

  wyroku w nieobecności wnioskodawcy, który przed tym terminem wykazał zaświadczeniem lekarskim niemożność stawienia się w sądzie i wnosił o odroczenie rozprawy, powoduje nieważność (...)

 • Nieusprawiedliwione niestawiennictwo świadka10 Sierpnia 2006

  usprawiedliwienie przyczyny niestawienia się w sądzie w charakterze świadka? Czy jest istotne, czy jest zwolnienie na 1 lub więcej dni? Zgodnie z kodeksem postępowania cywilnego (...)

 • Niestawiennictwo a postępowanie prywatnoskargowe12 Grudnia 2005

  chodzi o postępowanie prywatnoskargowe. W tymże postępowaniu stosuje się przepisy o postępowaniu uproszczonym w zakresie nieuregulowanym w postępowaniu prywatnoskargowym, zgodnie z (...)

 • Wysłanie zwolnienia lekarskiego listem poleconym9 Grudnia 2003

  Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy. Stanowi ono takżę, (...)

 • Nieobecność świadka z powodu choroby dziecka11 Września 2007

  pobytu (art. 177 § 2 kpk). Jak wynika z powyższego udokumentowana choroba świadka, usprawiedliwia jego niestawiennictwo w sądzie w celu złożenia zeznań. Przepis ten dotyczy wyłącznie (...)

 • Nieobecność obwinionego na rozprawie9 Sierpnia 2007

  pamiętać, że sąd tylko „może”, a nie „musi” go doprowadzać (zależy to od okoliczności sprawy; często udział obwinionego nie jest w ogóle konieczny). Na świadka, który (...)

 • W jaki sposób mogę się ochronić przed zwolnieniem z pracy?10 Sierpnia 2015

  w pkt 1, trwającej dłużej niż 1 miesiąc (…) Wypowiedzenie umowy o pracę w czasie urlopu wypoczynkowego będzie możliwe również w przypadku zwolnień grupowych lub indywidualnych (...)

 • Ustny wniosek o doręczenie wyroku z uzasadnieniem7 Sierpnia 2006

  apelacja: z mojej strony, gdy wyrok bedzie niekorzystny dla mnie lub pracodawcy, gdy bedzie dla mnie korzystny. Ponieważ od 01.09.2006 wybieram się na urlop czy mogę zgłosić ustnie w Sądzie (...)

 • Lokator nie zgadza się na podwyżkę czynszu, jednocześnie nie chce się wyprowadzić. 24 Sierpnia 2015

  ;w (zob. M. Lisiewski (w:) Kodeks postępowania cywilnego..., t. 1, red. Z. Resich, W. Siedlecki, s. 112 oraz podobnie M. Jędrzejewska (w:) Kodeks postępowania cywilnego..., (...)

 • Zachowanie w sądzie23 Stycznia 2009

  zachowuje się w opisany wyżej sposób. W razie naruszenia powagi, spokoju lub porządku czynności sądowych albo ubliżenia sądowi, innemu organowi państwowemu lub osobom biorącym udział (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • DZIECKO a widzenia z OJCEM kłamcą......

  Małe pytanko, jak udowodnić mążowi, że nie interesuje sie dzieckiem. Od 10 miesięcy ma możliwość widzeń z dzieckiem w każdą sobotę, ale nie (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Niestawienie się świadka w sądzie

  Co się stanie jeśli świadek, którego podałam do rozprawy rozwodowej, nie pojawi się w sądzie?Czy zapłacę jakąś karę?Czy zostanie wezwany jeszcze (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane