Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Usprawiedliwienie nieobecności na rozprawie karnej4 Stycznia 2008

  : Usprawiedliwienie niestawiennictwa z powodu choroby oskarżonych, świadków, obrońców, pełnomocników i innych uczestników postępowania, których obecność była obowiązkowa lub którzy wnosili (...)

 • Usprawiedliwienie nieobecności na rozprawie23 Kwietnia 2007

  świadek usprawiedliwienie, z którego wynikać będzie, że jestem oskarżony w innej sprawie. Czy będzie to skuteczne usprawiedliwienie wysłane zawczasu do tego sądu, gdzie jestem oskarżony, (...)

 • Nieobecność nauczyciela na radzie pedagogicznej11 Czerwca 2012

  rezygnacja spowodowałaby konieczność ponownego wielomiesięcznego czekania w nowej kolejce i co za tym idzie negatywnych skutków zdrowotnych. Sprawa z jaką idzie do lekarza nie kwalifikuje jednak do (...)

 • Odroczenie rozprawy a stawiennictwo świadka26 Listopada 2007

  ukaraniu dowiedziałem się de facto dopiero po dwóch miesiącach, gdy otrzymałem wezwanie do zapłaty. Wówczas złożyłem stosowne usprawiedliwienie (ale oczywiście bez zachowania tygodniowego (...)

 • Usprawiedliwienie nieobecności w szkole14 Września 2016

  Porozumienia Podkarpackiego Związku Pracowników Ochrony Zdrowia. W piśmie tym stwierdza się ponadto, iż w stosunku do kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych oraz kandydatów (...)

 • Niestawiennictwo świadka a zagraniczny urlop11 Lipca 2002

  usprawiedliwić sądowi swoją nieobecność na rozprawie popierając to odpowiednimi dokumentami. Uznanie, czy taka przyczyna nieobecności na rozprawie stanowi wystarczające usprawiedliwienie będzie (...)

 • Zaświadczenie lekarskie a nieobecność świadka12 Marca 2009

  sądowy, nieobecność usprawiedliwiona, sąd, usprawiedliwienie

 • Pomoc sądowa a przesłuchanie strony19 Marca 2009

  miejsca zamieszkania świadka jest mniejsza do siedziby sądu orzekającego niż do siedziby sądu, w którego okręgu świadek mieszka, zlecenie przeprowadzenia dowodu temu sądowi nie jest dopuszczalne, (...)

 • Wezwanie pracownika do sądu9 Sierpnia 2006

  prawo żądać ode mnie załączenia do podania o zwolnienie z pracy kserokopii wezwania do sądu z nr sygnatury akt? Domyślamy się, że chodzi o usprawiedliwienie nieobecności pracownika (...)

 • Przesłuchanie w ramach pomocy sądowej2 Stycznia 2008

  nieobecność, może to nastąpić w formie pisemnej lub telefonicznej (telefon do sekretariatu danego wydziału). Sąd zapewne wezwie do przedstawienia zaświadczenia lekarskiego. W przedstawionym (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Co mogą mi zrobic..?? kto wie,niech doradzi...prosze.

  Trzy lata temu wynajalem mieszkanie,placac z gory czynsz za 3 m-ce oraz kaucje.Po dwoch dniach odlaczono prad ze wzgledu na nieuregulowane oplaty.Podczas (...)

 • Ratunku Kruk ściga PILNE

  Mam pytanie co robić w 1999 mąż zawarł umowe z cyfra + , w umowie zaznaczył iż opłaty abonamentowej bedzie dokonywał miesiecznie książeczką (...)

 • POLSKA ZALOSNA SPRAWIEDLIWOSC

  Witam. Dzis opisze swoja pewna sytuacje mego zycia... (ciekaw jestem, co o tym myslicie i co powinienem z tym zrobic). Wszystko sie zaczelo od poznania (...)

 • Alimenty - wyrok wydany zaocznie

  Witam. Moja eks wniosła sprawe o podwyzszenie alimentów. Jednak z przyczyn losowych nie mogłem stawić sie na sprawie, a odebrałem wezwanie do sądu. (...)

 • Nie stawienie sie na rozpraiwe jako swiadek???Wazne!!!

  Witam 3 tygodnie temu dostalem wezwanie do sadu jako swiadek w sprawie kolegi czy danego dnia bylo on w szkole bo niby ukradl tam komus telefon a mial (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane