Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

  • Urlop ojcowski12 Marca 2010

    Pracownica urodziła dziecko. Czy tygodniowy urlop ojcowski przysługuje ojcu dziecka niezależnie od ilości dni urlopu macierzyńskiego wykorzystanych przez matkę dziecka (części obowiązkowej (...)

  • PIT-11 dla pracownika na wychowawczym28 Sierpnia 2007

    Pracownica złożyła wniosek o urlop wychowawczy od 28.08.2007 r. do 19.02.2008 r. Pracodawca udzielił urlopu wychowawczego we wskazanym terminie. Kiedy wystawić i doręczyć pracownicy PIT-11 za (...)

  • Rozliczenie roczne a świadczenia z ZUS21 Marca 2007

    rocznym. Jeżeli PIT-11 dotychczas nie dotarł, można zadzwonić do właściwego Inspektoratu ZUS z prośbą o informację, czy dokument taki został wysłany. zwolnienie chorobowe, urlop macierzyński, (...)

  • Wycofanie pracownika z ZUS a podatek19 Kwietnia 2007

    tych składek 19% podatku i nie korygować PIT- 4 i PIT-11 za rok 2006? Skoro Zakład Ubezpieczeń Społecznych uznał, że zatrudnienie było dla pozoru (w celu uzyskania zasiłku macierzyńskiego) (...)

  • Przekształcenie spółki a umowy o pracę7 Listopada 2007

    zawarte z pracownikami przez spółkę jawną przekształcają się automatycznie czy też trzeba je wypowiedzieć i rozliczyć (PIT-y, wypłata ekwiwalentu za urlop i świadectwa pracy) a następnie (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

    CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

  • Urlop ojcowski

    Witam wszystkich, jak to jest z urlopem ojcowskim? W pracy mojego męża poinformowano go, że może wziąć taki urlop zawsze wtedy, kiedy przedstawi (...)

  • urlop ojcowski w zatrudnieniu na umowe zlecenie

    Witam Państwa! Czy osobie zatrudnionej na umowę zlecenie przysługuje urlop ojcowski? Jeżeli tak, jak obliczane jest wynagrodzenie za ten urlop? Jakie (...)

  • Prawo do nagrody za 100% obecność w pracy

    Pracuje w instytucji, tzw budżetówce. Funkcjonuje u nas Zarządzenie Pracodawcy w Sprawie Przyznawania Nagród. Zgodnie z jednym z § cytuje: "niewykorzystana (...)

  • Urlop ojca na dziecko

    Witam Mam pytanie jaki urlop przysługuje ojcu na dziecko?Chodzi mi juz o nowy rok?Z góry dziekuję za informacje? Urlop ojcowski jeśli nie był wzięty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane