Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przywrócenie terminu na złożenie sprzeciwu31 Lipca 2005

  , sprzeciw wniesiony po upływie terminu, jako niedopuszczalny, ulega odrzuceniu przez sąd, który wydał nakaz zapłaty. Co do zasady wprawdzie na postanowienie o odrzuceniu sprzeciwu (...)

 • Odrzucenie sprzeciwu-zażalenie4 Grudnia 2004

  Opłatę za wniesienie sprzeciwu od wyroku zaocznego w sprawie cywilnej wniosłam za pośrednictwem konta bankowego córki (takie samo nazwisko). W tytule zapłaty podane było moje imię i nazwisko (...)

 • Wniosek o wznowienie postępowania24 Kwietnia 2006

  wniesienie skargi o wznowienie nie tamuje wykonania zaskarżonego wyroku. W razie uprawdopodobnienia, że skarżącemu grozi niepowetowana szkoda, sąd może na wniosek strony wstrzymać wykonanie wyroku, (...)

 • Kara nagany2 Września 2009

  ;dztwa do sądu. Termin wystąpienia do sądu pracy wynosi 14 dni od dnia zawiadomienia pracownika o odrzuceniu sprzeciwu. W wyroku Sądu Najwyższego z dnia 27 marca 2000 r. (I PKN 564/99, (...)

 • Natychmiastowa wykonalność a egzekucja komornicza3 Października 2007

  jest konieczne oczekiwanie na uprawomocnienie się orzeczenia (rozpatrzenie sprzeciwu dłużnika). Jeżeli jednak sąd, w wyniku sprzeciwu pozwanego, uchyli lub zmieni wyrok zaoczny, któremu (...)

 • Zażalenie na postanowienie o odrzuceniu sprzeciwu24 Lipca 2005

  nie usunął w terminie. Zażalenie, o którym mowa w pytaniu, dotyczy postanowienia o odrzuceniu sprzeciwu. Zażalenie na odmowę przywrócenia terminu przysługuje dopiero wtedy, gdy strona (...)

 • Uprawomocnienie się wyroku zaocznego16 Grudnia 2011

  sądem I instancji, a zatem bieg przedawnienia nadal jest przerwany i nie biegnie; 2) można wnieść o doręczenie wyroku zaocznego, a następnie wnieść sprzeciw w ciągu 7 dni od doręczenia, w którym

 • Tytuł wykonawczy na koszty egzekucyjne28 Kwietnia 2008

  Sąd wydał wyrok zaoczny po odrzuceniu odpowiedzi na pozew złożonej przez mojego dłużnika. Otrzymałem klauzulę z rygoru nie obejmującej kosztów procesu. Komornik wyegzekwował kwotę główną (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane