Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Projekt budowlany jako informacja publiczna 29 Sierpnia 2011

  . Rozbicka-Ostrowska \\\"W orzecznictwie sądów administracyjnych utrwalił się pogląd, że akta sprawy administracyjnej jako odnoszące się do działania podmiotów (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  przystępujący do przetargu powinien złożyć, z zaznaczeniem, że rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela (...)

 • Udostępnianie akt w sądzie administracyjnym14 Października 2005

  wydziały informacji sądowej. Do ich obowiązków należy informowanie osób zainteresowanych o stanie spraw załatwianych w sądzie i udostępnianie im do wglądu akt sprawy. (...)

 • Kto ma prawo wglądu do akt sądowych24 Czerwca 2009

  jest rozpatrywana na posiedzeniu niejawnym, akta sprawy są zawsze jawne i uczestnicy mają wgląd do dokumentów stanowiących załączniki do akt. Akta można przeglądać (...)

 • Dostęp do akt sprawy karnej15 Listopada 2004

  Czy mam możliwość i prawo do wglądu do moich akt sprawy w momencie, kiedy sąd już wydał wyrok w sprawie karnej? Jeśli tak, to jak to zrobić? Zgodnie z treścią (...)

 • Prawo przeglądania akt w sprawie cywilnej13 Grudnia 2005

  postępowania inne podmioty nie mają wglądu do akt sprawy. akta, przeglądanie akt, wyciągi, odpisy, kserokopie

 • Wgląd i kopie z akt komorniczych23 Stycznia 2008

  (telefonicznie i na piśmie). Brak jest natomiast uprawnienia do bezpośredniego wglądu w akta sprawy. Strony mogą żądać odpisów i kserokopii z akt komorniczych. Jako podstawę (...)

 • Uprawnienia pokrzywdzonego w postępowaniu karnym25 Marca 2005

  wierzyciela (poszkodowanego), staję się też formalnie pokrzywdzonym? Czy przysługuje mi w związku z tym prawo do wglądu w akta sprawy oraz do informowania (...)

 • Fotografowanie dokumentów z akt sądowych26 Lutego 2007

  termin do ich zaskarżenia, a zwłaszcza dokumentów w aktach się znajdujących. Strony i uczestnicy postępowania mają zawsze prawo do przeglądania akt sprawy oraz do otrzymywania (...)

 • Przeglądanie akt sprawy - postępowanie karne30 Października 2007

  której bez wydania takiego postanowienia postawiono zarzut w związku z przystąpieniem do przesłuchania w charakterze podejrzanego. Przepis art. 156 kpk reguluje natomiast zagadnienie dostępu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane