Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Uznanie ojcostwa przez ojczyma21 Września 2010

  lub ochrona interesu społecznego. ojcostwo, uznanie dziecka, zaprzeczenie ojcostwa, ustalenie bezskuteczności uznania ojcostwa

 • Ustalenie ojcostwa 29 Grudnia 2008

  cywilnego powinna wystąpić Pana żona oraz dzieci. ustalenie ojcostwa, uznanie, dziecko, unieważnienie uznania, sąd, powództwo, prokurator, ojciec, pochodzenie dziecka, nazwisko

 • Unieważnienie uznania dziecka21 Sierpnia 2003

  unieważnienia mógłby Pan żądać zniesienia obowiązku alimentacyjnego. uznanie dziecka, unieważnienie uznania, pochodzenie dziecka, ojcostwo

 • Ustalenie ojcostwa konkubenta8 Grudnia 2004

  stanu cywilnego lub sądem opiekuńczym. Do uznania dziecka małoletniego potrzebna jest zgoda matki wyrażona w tej samej formie co uznanie lub na piśmie z urzędowo poświadczonym podpisem. Zgoda (...)

 • Ustalenie ojcostwa i alimenty dziecka poczętego27 Października 2006

  , a po jego poczęciu (wskazują na to wytyczne Sądu Najwyższego z dnia 6 grudnia 1952 r. C Prez. 166/52, OSN 1953, poz. 31). Po urodzeniu zatem dziecka może Pani w pozwie żądać od ojca dziecka (...)

 • Rozwód a dobro dziecka22 Marca 2007

  , czy i jaki wpływ na sytuację dziecka wywiera rozstrzygnięcie w sprawie o rozwód (orz. SN z dnia 8 grudnia 1997 r. I CKN 319/97). Dla oceny, czy dobro dziecka sprzeciwia się rozwodowi, należy (...)

 • Adopcja - ojciec biologiczny28 Października 2003

  , biologiczny ojciec dziecka może przed sądem albo przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego uznać dziecko. Do ważności takiego uznania potrzebna będzie Pani zgoda. Jeżeli ojcostwo dziecka (...)

 • Uznanie dziecka a nazwisko ojca3 Stycznia 2005

  domniemanie, że ojcem dziecka jest mąż matki (brak ślubu) ani nie nastąpiło sądowe uznanie dziecka, ojciec może uznać dziecko składając odpowiednie oświadczenie przed urzędnikiem stanu (...)

 • Definitywne uznanie dziecka5 Lipca 2001

  Czy osoba, która nie jest ojcem biologicznym dziecka może po 7 miesiącach od uznania dziecka jako swojego syna zrezygnować z tego uznania? W sytuacji, gdy nie zachodzą przewidziane (...)

 • Warunki uznania dziecka31 Grudnia 2003

  Mój syn jest ojcem dziecka, ale nie jest to udokumentowane w żadnym urzędzie. Nie jest w związku małżeńskim z matką dziecka, utrzymują przyjazne stosunki. Matka dziecka jak i mój syn (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Unieważnienie uznania dziecka

  Czy jest sposób by po uznaniu dziecka po trzech latach od jego urodzenia, a po po czterech latach po jego uznaniu wnioskować o unieważnienie uznania? (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Uznanie dziecka i odkrycie, że nie jest się jego ojcem

  Witam, Uznałem dziecko dobrowolnie, po jego urodzeniu. Wszystko wskazywało na to, że jestem jego ojcem. Uznałem dziecko w tym roku, 17 dni po jego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane