Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Nazwisko uznanego dziecka4 Lipca 2006

  . Zatem, w przypadku uznania dziecka zasadą jest, że nosi ono nazwisko ojca. W drodze wyjątku może nosić ono nazwisko matki, o ile na to zgodę wyrazi (co do zasady) matka dziecka (...)

 • Prawa i obowiązki ojca9 Maja 2007

  więc dojdzie do dobrowolnego uznania dziecka, ojcu będzie przysługiwała taka sama władza rodzicielska, jak matce. Jeśli rodzice dziecka rozstali się, ojciec może w razie konfliktów (...)

 • Alimenty na dziecko od ojca biologicznego. 18 Sierpnia 2015

  pochodzi, oświadczy przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego, że jest ojcem dziecka, a matka dziecka potwierdzi jednocześnie albo w ciągu trzech miesięcy od dnia oświadczenia mężczyzny, (...)

 • Ustalenie ojcostwa i alimenty dziecka poczętego27 Października 2006

  , a po jego poczęciu (wskazują na to wytyczne Sądu Najwyższego z dnia 6 grudnia 1952 r. C Prez. 166/52, OSN 1953, poz. 31). Po urodzeniu zatem dziecka może Pani w pozwie żądać od ojca dziecka (...)

 • Rozwód a dobro dziecka22 Marca 2007

  , czy i jaki wpływ na sytuację dziecka wywiera rozstrzygnięcie w sprawie o rozwód (orz. SN z dnia 8 grudnia 1997 r. I CKN 319/97). Dla oceny, czy dobro dziecka sprzeciwia się rozwodowi, należy (...)

 • Adopcja - ojciec biologiczny28 Października 2003

  , biologiczny ojciec dziecka może przed sądem albo przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego uznać dziecko. Do ważności takiego uznania potrzebna będzie Pani zgoda. Jeżeli ojcostwo dziecka (...)

 • Uznanie dziecka a nazwisko ojca3 Stycznia 2005

  domniemanie, że ojcem dziecka jest mąż matki (brak ślubu) ani nie nastąpiło sądowe uznanie dziecka, ojciec może uznać dziecko składając odpowiednie oświadczenie przed urzędnikiem stanu (...)

 • Definitywne uznanie dziecka5 Lipca 2001

  Czy osoba, która nie jest ojcem biologicznym dziecka może po 7 miesiącach od uznania dziecka jako swojego syna zrezygnować z tego uznania? W sytuacji, gdy nie zachodzą przewidziane (...)

 • Ustalenie ojcostwa konkubenta8 Grudnia 2004

  stanu cywilnego lub sądem opiekuńczym. Do uznania dziecka małoletniego potrzebna jest zgoda matki wyrażona w tej samej formie co uznanie lub na piśmie z urzędowo poświadczonym podpisem. Zgoda (...)

 • Nazwisko dziecka w akcie urodzenia27 Maja 2009

  . Dane dziecka się zgadzają - widnieje moje nazwisko. Czy jest możliwe aby w skróconym akcie dziecka w rubryce ojciec widniały moje dane? Wszak to, co urząd nam wystawił przedstawia nieprawdziwe (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Unieważnienie uznania dziecka

  Czy jest sposób by po uznaniu dziecka po trzech latach od jego urodzenia, a po po czterech latach po jego uznaniu wnioskować o unieważnienie uznania? (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Uznanie dziecka i odkrycie, że nie jest się jego ojcem

  Witam, Uznałem dziecko dobrowolnie, po jego urodzeniu. Wszystko wskazywało na to, że jestem jego ojcem. Uznałem dziecko w tym roku, 17 dni po jego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane