Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odstąpienie od umowy kredytu na zakup kosmetyków. 11 Czerwca 2015

  się w treści umowy kupna – sprzedaży. Gdyby więc chciała Pani powoływać się na fakt braku poinformowania o możliwości odstąpienia od umowy w terminie 10 dni, musiałaby ten fakt udowodnić. (...)

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji? 8 Lipca 2015

  polubownego renegocjowania umowy.

 • Prawo do najmu i wykupu mieszkania komunalnego28 Marca 2012

  we współwłasności mieszkania mężowi). Wciąż jednak pozostaje wymóg stałego zamieszkiwania z najemcą, aż do chwili jego śmierci.   najem, dziedziczenie najm, wynajmujący

 • Portal żąda zapłaty za umieszczenie ogłoszenia na ich stronie. 15 Czerwca 2015

  przewidzieć ich skuteczności.  Zgodnie z art. 385 k.c. – w razie sprzeczności treści umowy z wzorcem umowy strony są związane umową. Wzorzec umowy powinien być sformułowany (...)

 • Niedochowanie terminu z umowy przedwstępnej5 Stycznia 2009

  przy świadkach)  drugą stronę do stawienia się u notariusza, u którego zorganizuje Pan zawarcie umowy lub ewentualnie poinformować drugą stronę o swojej gotowości do stawiennictwa (...)

 • Odstąpienie od umowy sprzedaży na odległość15 Września 2010

  ;rych mowa w art. 10 ust. 1 o.n.p.k. Zgodnie z tym ostatnim przepisem termin 10 dni na odstąpienie od umowy należy liczyć: w przypadku umowy dotyczącej świadczenia usług – od dnia zawarcia (...)

 • Podpisanie wypowiedzenia umowy o pracę z datą wsteczną. 7 Maja 2015

  przyjąć, że data 23.01.2015 roku ma przesądzać o doręczeniu umowy, to termin ten już minął. Wydaje się to o tyle uzasadnione, zakładając, że osoba dostarczająca Panu wypowiedzenie umowy (...)

 • W jaki sposób mogę się ochronić przed zwolnieniem z pracy?10 Sierpnia 2015

  rozwiązać umowy o pracę w okresie ciąży, a także w okresie urlopu macierzyńskiego pracownicy, chyba że zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z jej winy i (...)

 • Wypłata odszkodowania a koszty uzyskania przychodu7 Czerwca 2006

  grudnia 1996 r., sygn. akt SA/Ł 2683/95). 2) Zastrzeżenie kary umownej to forma zabezpieczenia interesów drugiej strony umowy. Skoro odstępujemy od umowy, to znaczy, że dalsza jej realizacja (...)

 • Czy klient ma prawo żądać wymiany towaru? 20 Maja 2015

  fakt ujawnienia się w rzeczy określonej wady, jednakże jeszcze nie przystępuje do realizacji uprawnienia do odstąpienia od umowy. Wydaje się, że kupujący może od umowy odstąpić również (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane