Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Prawo do najmu i wykupu mieszkania komunalnego28 Marca 2012

  we współwłasności mieszkania mężowi). Wciąż jednak pozostaje wymóg stałego zamieszkiwania z najemcą, aż do chwili jego śmierci.   najem, dziedziczenie najm, wynajmujący

 • Odstąpienie od umowy sprzedaży na odległość15 Września 2010

  ;rych mowa w art. 10 ust. 1 o.n.p.k. Zgodnie z tym ostatnim przepisem termin 10 dni na odstąpienie od umowy należy liczyć: w przypadku umowy dotyczącej świadczenia usług – od dnia zawarcia (...)

 • Niedochowanie terminu z umowy przedwstępnej5 Stycznia 2009

  przy świadkach)  drugą stronę do stawienia się u notariusza, u którego zorganizuje Pan zawarcie umowy lub ewentualnie poinformować drugą stronę o swojej gotowości do stawiennictwa (...)

 • Urlop przy umowie o zastępstwo14 Marca 2007

  upływie okresu umowy o zastępstwo, ale do 30 dni. Jaki urlop mu przysługuje? Czy taki sam byłby jego wymiar, gdyby był zatrudniony na podstawie umowy o pracę? Czy jeśli pracownik po zakończeniu (...)

 • Wypłata odszkodowania a koszty uzyskania przychodu7 Czerwca 2006

  grudnia 1996 r., sygn. akt SA/Ł 2683/95). 2) Zastrzeżenie kary umownej to forma zabezpieczenia interesów drugiej strony umowy. Skoro odstępujemy od umowy, to znaczy, że dalsza jej realizacja (...)

 • Związanie przedłożoną ofertą handlową7 Kwietnia 2004

  buowlane do zawarcia przez wykonawcę takiej umowy z podwykonawcą jest wymagana zgoda inwestora; jeżeli inwestor, w terminie 14 dni od przedstawienia mu przez wykonawcę umowy z podwykonawcą lub (...)

 • Okres wypowiedzenia umowy o pracę17 Stycznia 2008

  , jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata. Strony umowy o pracę mogą po dokonaniu wypowiedzenia umowy o pracę przez jedną z nich ustalić wcześniejszy termin rozwiązania umowy. (...)

 • Skrócenie okresu wypowiedzenia3 Września 2007

  okresu wypowiedzenia w przypadku wielokrotnego zatrudnienia u jednego pracodawcy. W niniejszym przypadku należy przyjąć, wielokrotne zatrudnienie u danego pracodawcy, nawet wówczas, zatrudnienie (...)

 • Odmowa zawarcia umowy o zakazie konkurencji a rozwiązanie stosunku pracy28 Kwietnia 2012

  warunków takiej umowy, ale dopiero już po podpisaniu stosownej umowy. Zakaz konkurencji nie powstaje bowiem z mocy prawa, lecz właśnie na podstawie umowy. Nie można go również (...)

 • Forma umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości20 Lutego 2004

  umowy przyrzeczonej, wówczas umowa przedwstępna wywołuje słabszy skutek - druga strona umowy może żądać wyłącznie odszkodowania od drugiej strony umowy, która uchyla się od zawarcia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane