Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

  • Obliczanie wartości przedsiębiorstwa4 Lutego 2008

    ? Zawarcie umowy spółki jawnej podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych (PCC). Zgodnie z art. 23 Kodeksu spółek handlowych, umowa spółki jawnej (...)

  • Przekształcenie firmy jednoosobowej w spółkę jawną30 Stycznia 2008

    czynności cywilnoprawnych (PCC). Zgodnie z art. 23 Kodeksu spółek handlowych, umowa spółki jawnej powinna być zawarta na piśmie pod rygorem nieważności. Art. 1 ust. 1 pkt 1 (...)

  • Pożyczka udzielona spółce jawnej przez wspólników30 Maja 2006

    spółki pomimo, że ma to charakter przejściowy i na stałe nie powiększy ani kapitału własnego, ani funduszy własnych? Czy możliwe jest bez obciążenia podatkowego zasilenie spółki jawnej (...)

  • Pożyczka udzielona spółce jawnej przez sp. z o.o.15 Listopada 2005

    momencie faktycznego otrzymania odsetek. Dla podatnika podatku dochodowego od osób fizycznych (np. wspólników spółki jawnej, jeżeli są osobami fizycznymi) zaciągającego pożyczkę na bieżącą (...)

  • Pożyczka od stuprocentowego udziałowca21 Marca 2007

    naczelnik urzędu skarbowego właściwy ze względu na siedzibę spółki (art. 12 ust. 1 ustawy o PCC). pożyczka, umowa spółki, wspólnik, udziałowiec, PCC-1

  • Podatki od pożyczki dla sp. z o.o.9 Października 2007

    spółki nie podlega podatkowi kapitałowemu w tym państwie. Zatem w przypadku polskiej spółki z o.o., pożyczka udzielona przez zagranicznego wspólnika nie jest opodatkowana PCC jako umowa (...)

  • Spadkobierca wspólnika w spółkach handlowych9 Listopada 2006

    wyłączyć wstąpienie do spółki spadkobierców na miejsce zmarłego wspólnika. W tym przypadku umowa spółki powinna określać warunki spłaty spadkobierców niewstępujących do spółki, (...)

  • Podatek po zawarciu aneksu do umowy pożyczki31 Maja 2005

    jawnej między innymi pożyczkę udzieloną spółce przez wspólnika lub akcjonariusza, a nie pożyczkę, którą udzieliła spółka. podatek, PCC, czynności cywilnoprawne, umowa pożyczki

  • Rozwiązanie spółki jawnej17 Czerwca 2004

    sposobem może być wniesienie przedsiębiorstwa spółki jawnej bądź poszczególnych jego składników w formie wkładu do istniejącej już innej spółki handlowej, lub podział majątku (...)

  • Obowiązek podatkowy z tytułu udzielenia pożyczki31 Lipca 2008

    może nie zapłacić PCC w Polsce. Jak bowiem stanowi art. 1 ust. 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC), czynności cywilnoprawne (m.in. umowy pożyczki) podlegają PCC, jeżeli (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • Spółka cywilna

    Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

  • długi os.fizycznej a zalozenie spółki z o.o.?

    Witam, jestem na etapie zakladania spolki z o.o. wedlug nowych zasad i mam kilka pytan, liczac na fachowe i pomocne odpowiedzi 1. jak wygląda sytuacja (...)

  • Czy ta umowa jest skuteczna?

    W czerwcu 2004 roku sprzedałem posiadane przez mnie 90% udziałów w spółce z o.o. W dniu sprzedaży zostałem przez nowe zgromadzenie wspólników (...)

  • spolki jawne czy cywilne

    Chce zalozyc spolke i zastanawiam sie nad forma spolka cywilna czy jawna jaka jest korzystniejsza i czy u notariusza ma byc podpisana. (alf) Najkorzystniejsza (...)

  • umowa u notariusza czy nie?

    witam serdecznie Chciałem zapytać, czy decydując się na założenie spółki jawnej, stosowną umowę należy spisać u notariusza, czy też nie? Różne (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane