Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Pożyczka udzielona spółce jawnej przez wspólników30 Maja 2006

  spółki pomimo, że ma to charakter przejściowy i na stałe nie powiększy ani kapitału własnego, ani funduszy własnych? Czy możliwe jest bez obciążenia podatkowego zasilenie spółki jawnej (...)

 • Pożyczka udzielona spółce jawnej przez sp. z o.o.15 Listopada 2005

  momencie faktycznego otrzymania odsetek. Dla podatnika podatku dochodowego od osób fizycznych (np. wspólników spółki jawnej, jeżeli są osobami fizycznymi) zaciągającego pożyczkę na bieżącą (...)

 • Pożyczka od stuprocentowego udziałowca21 Marca 2007

  naczelnik urzędu skarbowego właściwy ze względu na siedzibę spółki (art. 12 ust. 1 ustawy o PCC). pożyczka, umowa spółki, wspólnik, udziałowiec, PCC-1

 • Spadkobierca wspólnika w spółkach handlowych9 Listopada 2006

  wyłączyć wstąpienie do spółki spadkobierców na miejsce zmarłego wspólnika. W tym przypadku umowa spółki powinna określać warunki spłaty spadkobierców niewstępujących do spółki, (...)

 • Rozwiązanie spółki jawnej17 Czerwca 2004

  sposobem może być wniesienie przedsiębiorstwa spółki jawnej bądź poszczególnych jego składników w formie wkładu do istniejącej już innej spółki handlowej, lub podział majątku (...)

 • Podatek po zawarciu aneksu do umowy pożyczki31 Maja 2005

  jawnej między innymi pożyczkę udzieloną spółce przez wspólnika lub akcjonariusza, a nie pożyczkę, którą udzieliła spółka. podatek, PCC, czynności cywilnoprawne, umowa pożyczki

 • Obowiązek podatkowy z tytułu udzielenia pożyczki31 Lipca 2008

  może nie zapłacić PCC w Polsce. Jak bowiem stanowi art. 1 ust. 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC), czynności cywilnoprawne (m.in. umowy pożyczki) podlegają PCC, jeżeli (...)

 • Podatek od pożyczki dla firmy zagranicznej4 Czerwca 2007

  pożyczki zostanie zawarta za granicą. Jeśli umowa zostanie zawarta w Polsce,  umowa pożyczki będzie podlegała opodatkowaniu PCC. Jeżeli jednak spółka, której jest udzielana pożyczka (...)

 • Sprzedaż udziału w spółce jawnej i zmiana nazwy17 Września 2010

  wspomniałem, mój obecny wspólnik nie życzy sobie własnego nazwiska w firmie spółki jawnej. W pierwszej kolejności należy wskazać, iż nie jest możliwe zbycie udziału wspólnika spółki (...)

 • Aport autorskich praw majątkowych do spółki jawnej19 Maja 2009

  27.02.2009, sygn. IPPP1/443-2177/08-2/AW).Konsekwencje podatkowe powstaną jednak w podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC). Zgodnie z art. 1 ustawy o PCC, w świetle przepisów ustawy o (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • długi os.fizycznej a zalozenie spółki z o.o.?

  Witam, jestem na etapie zakladania spolki z o.o. wedlug nowych zasad i mam kilka pytan, liczac na fachowe i pomocne odpowiedzi 1. jak wygląda sytuacja (...)

 • Czy ta umowa jest skuteczna?

  W czerwcu 2004 roku sprzedałem posiadane przez mnie 90% udziałów w spółce z o.o. W dniu sprzedaży zostałem przez nowe zgromadzenie wspólników (...)

 • spolki jawne czy cywilne

  Chce zalozyc spolke i zastanawiam sie nad forma spolka cywilna czy jawna jaka jest korzystniejsza i czy u notariusza ma byc podpisana. (alf) Najkorzystniejsza (...)

 • umowa u notariusza czy nie?

  witam serdecznie Chciałem zapytać, czy decydując się na założenie spółki jawnej, stosowną umowę należy spisać u notariusza, czy też nie? Różne (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane