Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zrzeczenie się spadku na korzyść innej osoby30 Listopada 2004

  części współwłasności przez siostrę i matkę. Podczas sprzedaży tego samochodu innej osobie należy wykazać się dowodami własności a są to: umowa sprzedaży od poprzedniego właściciela, (...)

 • Opodatkowanie zniesienia współwłasności samochodu19 Listopada 2004

  szczególnej formy, w której zniesienie współwłasności musi nastąpić. Aczkolwiek zniesienie współwłasności nie stanowi darowizny w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego, to nieodpłatne (...)

 • Zniesienie współwłasności a umowa dożywocia22 Listopada 2005

  współwłasności. Zniesienie może nastąpić bądź na podstawie porozumienia umownego, bądź też w drodze postępowania sądowego. Ciekawą jawi się jednak relacja między zniesieniem współwłasności (...)

 • Przewłaszczenie samochodu20 Lipca 2006

  piśmie z banku) wskazano dokładnie model auta, nr dowodu rejestracyjnego itp. bank stał się więc właścicielem pojazdu. Umowa przewłaszczenia może mieć dwa warianty. Umowa przewłaszczenia (...)

 • Podział praw do znaku towarowego18 Listopada 2004

  dziedziczeniu. Zatem w miejsce zmarłego wchodzą jego spadkobiercy. W razie wystąpienia strona występująca może swe prawo zbyć jak również przekazać nieodpłatnie. Umowa o przeniesienie prawa (...)

 • Samochód jako wkład do spółki16 Lutego 2007

  także przeniesienie posiadania samoistnego na spółkę. Przedmiot wkładu ma bowiem pozostawać do dyspozycji organu zarządzającego spółki. Za dopuszczalne przyjmuje się jednak to, by zarząd zezwolił (...)

 • Bezpieczne kupno samochodu28 Marca 2006

  samochodem (takie jak umowa ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej – gdyż z chwilą kupna przechodzą na nabywcę prawa i obowiązki wynikające z umowy OC, a nabywca samochodu jest uprawniony (...)

 • Klauzule przewidziane w umowie sprzedaży18 Września 2006

  , jeżeli nie ma w takiej umowie sprecyzowanych technicznych ustaleń dostarczenia i odbioru samochodu (brak np. klauzuli: "na pisemne wezwanie do odbioru samochodu", itp.), to czy brak takiego zapisu (...)

 • Podział majątku po rozwodzie10 Lutego 2004

  alimenty na dzieci, a ex mąż nie ma ani własnego mieszkania ani samochodu. Jakie są możliwości jednak otrzymania od ex żony spłaty tego samochodu? Czy pozostaje tylko drogą sądowa, a jeśli (...)

 • Podział majątku wspólnego - przyznanie samochodu2 Października 2006

  darowizny spłaciłem zgodnie z wolą darczyńców pozostałą część kredytu. Umowa darowizny zarejestrowana była w Urzędzie Skarbowym. W jaki sposób należy dokonać podziału wspomnianego samochodu? (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • CZY JEST TO MOŻLIWE....

  Zona tak umilała mi życie że dla świetego spokoju wyprowadziłem się. Teraz jestem w trakcie sprawy rozwodowej.Czy jest możliwe aby żona mogła (...)

 • współwłasność samochodu

  Niedawno kupilem samochód i zrobiłem błąd bo nie uczyniem z taty współwłaściciela (chodzi o zniżki przy ubezpieczeniu). Jestem w trakcie rejestracji (...)

 • Sprzedaż na raty a VAT

  Na podstawie umowy sprzedaży dokonano zbycia samochodu (środka trwałego). Zgodnie z umową płatność będzie odbywała się w 12 ratach ( co miesiąc). (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane