Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Uchybienia w oddelegowaniu do innej pracy15 Stycznia 2007

  wypadku świadczyć z pracy i wnieść pozew do sądu. Warto też o tym stanie rzeczy powiadomić Państwową Inspekcję Pracy. rodzaj pracy, zmiana warunków, oddelegowanie, praca w innej miejscowości, (...)

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii28 Września 2007

  , jak np. karta czasowego pobytu, bądź dokument potwierdzający zameldowanie w kraju, umowa o pracę, umowa najmu mieszkania, itp. dokumenty, świadczące o wyborze miejsca zamieszkania (...)

 • Przeniesienie pracownika do innego biura2 Czerwca 2003

  zarobków? Chodzi o przeniesienie do innego miasta w ramach tej samej korporacji. Zgodnie z art. 29. § 1 Kodeksu pracy, umowa o pracę powinna być zawarta na piśmie, z wyraźnym określeniem (...)

 • Zmiana warunków pracy a czasowe powierzenie11 Lutego 2010

  Najwyższego z dnia 18 listopada 1999 r. (I PKN 370/99, OSNAPiUS 2001/7 poz. 225) orzeczono, że nie uchybia obowiązkowi pracowniczemu (a więc umowa o pracę nie może być rozwiązana bez wypowiedzenia) (...)

 • Koszty związane z delegacją10 Grudnia 2004

  zawiadomienie o oddelegowaniu? Jakie koszty muszę im pokryć w związku z trzymiesięcznym oddelegowaniem? Pracodawca może powierzyć pracownikowi wykonywanie innej pracy niż określona w umowie o (...)

 • Usługi udostępniania pracowników a VAT22 Września 2006

  świadczenia tej usługi, zgodnie z ustawą o VAT, mając na uwadze pojawiające się opinie doktryny i sądownictwa, aby nie rozszerzać zbytnio kategorii usług związanych z nieruchomościami, nie należy (...)

 • Pracownicy oddelegowani do pracy w Norwegii19 Marca 2006

  zdrowotnego Polaków pracujących za granicą najlepiej zapoznać się z poradnikiem przygotowanym przez ZUS. wynagrodzenie, podróż służbowa, oddelegowanie pracowników, roboty budowlane, praca za granicą, (...)

 • Uprawnienia przewodniczącego związku zawodowego25 Czerwca 2004

  niż oddelegowanie na okres kadencji. Czy ma rację? Jakie składniki płac są podstawą takich wyliczeń? Jakie przepisy regulują tą kwestię? Zgodnie z powołanym przez Pana przepisem artykułu 31 ustawy (...)

 • Ubezpieczenie pracownika oddelegowanego17 Grudnia 2004

  upłynął. Pracownik, jak i pracodawca zobowiązani są do informowania oddziału ZUS o zmianach, jakie zaszły w okresie oddelegowania (gdy oddelegowanie, o które wnioskowano, nie doszło (...)

 • Zwolnienie od pracy dla prezesa oddziału ZNP 25 Sierpnia 2008

  posiedzeniu. Czy taka prośba o oddelegowanie jest prawidłowa? Czy mogę oddelegować nauczyciela - prezesa oddziału w tym przypadku i na podstawie jakiego artykułu? Zgodnie z art. 25 ustawy o (...)

 • Zatrudnienie po urlopie wychowawczym 26 Września 2008

  , dziecko, miejsce pracy, oddelegowanie, zgoda, wypowiedzenie

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  , nabywca może wypowiedzieć tę umowę, w ciągu miesiąca od uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności, z zachowaniem rocznego terminu wypowiedzenia, o ile umowa nie (...)

 • Oddelegowanie pracownika do innej pracy21 Grudnia 2004

  Który artykuł kodeksu pracy mówi o tym, że mogę na maksimum trzy miesiące oddelegować pracownika do innej pracy bez zmiany innych istotnych warunków umowy o pracę?  Zgodnie z artykułem (...)

 • Kwalifikacja trzeciej umowy na czas określony29 Marca 2007

  umowa na okres próbny jest traktowana jako umowa na czas określony? Chodzi o następującą sytuację: 1. umowa na okres próbny-1 miesiąc; 2. umowa na czas określony-3 miesiące; (...)

 • Umowa zlecenie podobna do umowy o pracę8 Lutego 2005

  siedzibą zleceniodawcy. Czy ta trzecia umowa jest już z mocy prawa umową o pracę z konsekwencjami umowy o pracę? Jeżeli tak, to czy ta umowa o pracę będzie na czas określony (...)

 • Okresy zatrudnienia a emerytura pomostowa27 Października 2010

  związku, który wykorzystując oddelegowanie pełni doraźne czynności związkowe. Jest normalnym pracownikiem zatrudnionym na pełnym etacie, wykonującym pracę w warunkach szczególnych. Reasumując (...)

 • Oddelegowanie policjanta22 Grudnia 2011

  Czy policjant może być oddelegowany do innej jednostki? Oddelegowanie policjanta do czasowego pełnienia funkcji w innej miejscowości następuje na  podstawie art. 36 ustawy o Policji. Przepis (...)

 • Elementy umowy o pracę20 Sierpnia 2007

  umowy o pracę na okresowe badania lekarskie. Umowa o pracę na okres próby zawierana jest na czas określony nie dłuższy niż 3 miesiące. Umowa o pracę na czas określony (...)

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji? 8 Lipca 2015

  doprowadzić do podwyższenia odszkodowania za przestrzeganie zakazu. Jeśli takie działanie nie przyniesie skutku, rzeczywiście pozostanie droga sądowa i postępowanie albo o zapłatę odszkodowania (...)

 • Wynajem pracowników19 Marca 2010

  przeprowadzone w trybie art. 42 § 4, czy w drodze zmiany warunków pracy i płacy, zależy od okoliczności konkretnego przypadku. wynajem, leasing, pracownicy, oddelegowanie

 • Zmiana warunków pracy i płacy23 Lipca 2007

  na zawarcie nowej umowy o pracę.   zmiana, warunki pracy, płacy, wypowiedzenie, zmieniające

 • Odstąpienie od umowy kredytu na zakup kosmetyków. 11 Czerwca 2015

  na to rola konsultanta oferującego towar oraz umowa kupna-sprzedaży; wspomniała Pani także o spotkaniu, na którym doszło do zawarcia umowy, stąd też trudno uznać, aby była to umowa (...)

 • Umowa kupna działki a umowa przedwstępna2 Sierpnia 2010

  wpłacimy jeśli nie będziemy chcieli podpisać ostatecznej umowy z wpisami o zakazie prowadzenia jakiejkolwiek lub uciążliwej działalności! Czy umowa końcowa może zawierać coś więcej niż (...)

 • Podróż służbowa a czas dobowego odpoczynku19 Października 2005

  pracy pracownika, stanowi już czas wypoczynku. czas pracy, odpoczynek dobowy, podróż służbowa, typowa, nietypowa, praca w terenie, poleceenie, oddelegowanie

 • Zbycie udziałów w spółce z o.o.3 Lipca 2007

  ograniczenia nie zakazują nabywania udziałów w spółce z o. o. przez osoby zagraniczne, niezależnie od państwa pochodzenia. Wspólnicy mogą dowolnie rozporządzać swoimi udziałami w sp. z (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • ciąża a wygaśnięcie umowy

  jestem nauczycielką, 31 sierpnia tego roku w związku z nieuzupełnieniem kwalifikacji wygasła mi umowa, zawarta w 1997 roku na czas nieokreślony, w (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane