Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Plan urlopów a urlop na żądanie28 Lutego 2008

  dyspozycją art. 163 § 1 kodeksu pracy planem urlopów nie obejmuje się części urlopu wypoczynkowego udzielanego na żądanie. Ponieważ ustawodawca nie różnicuje w tej kwestii pracowników (...)

 • Dni wolne z tytułu opieki nad dzieckiem6 Stycznia 2007

  . W jakim wymiarze mam udzielić urlopu: czy 4 godziny (taka jest ilość godz. na 1/2 etatu)- za 1 dzień urlopu? Czy przysługuje 1 dzień czy dwa dni urlopu za 2006?  Jak (...)

 • Praca na umowę zlecenie na urlopie wychowawczym4 Maja 2006

  Niebawem przejdę na urlop wychowawczy i chciałabym zachować możliwość pracy na część etatu, ale rozliczać go u mojego obecnego pracodawcy jako umowa zlecenie lub o dzieło. (...)

 • Praca w trakcie urlopu dla poratowania zdrowia13 Listopada 2007

  Jestem nauczycielem akademickim z kilkunastoletnim stażem pracy. Obecnie osiągam dochody z następujących źródeł: umowa o pracę na czas nieokreślony (pełny etat) na uczelni macierzystej (...)

 • Powrót po urlopie wychowawczym2 Czerwca 2003

  Co może zrobić kobieta wracająca z urlopu wychowawczego gdy pracodawca proponuje 1/4 etatu (wcześniej pełny etat) i pracę w magazynie (wcześniej pracownik biurowy). Zatrudnienie od kwietnia (...)

 • Wymiar czasu pracy a liczba godzin ponad wymiar16 Października 2007

  ustaliły zatrudnienie w wymiarze 1/2 etatu, mogą więc wskazać w umowie, że przekroczenie wymiaru np. 3/4 etatu będzie powodowało obowiązek pracodawcy do zapłaty dodatkowego wynagrodzenia. (...)

 • Oznaczenie urlopu w świadectwie pracy18 Grudnia 2007

  Wystawiam świadectwo pracy dla pracownika zatrudnionego na 1/8 etatu. Pracownik wykorzystał 16 godzin urlopu. Czy w świadectwie pracy mam wpisać, że pracownik wykorzystał 16 godzin urlopu, (...)

 • Podnoszenie kwalifikacji przez pracowników8 Marca 2005

  urlopu szkoleniowego. Jeżeli pracownik podejmuje studia bez skierowania, możliwe jest udzielenie urlopu bezpłatnego i zwolnienie z części dnia pracy bez zachowania prawa do wynagrodzenia w wymiarze

 • Czy należy mi się odszkodowanie za zwolnienie z pracy?16 Lipca 2015

  umowę na czas określony do 12 stycznia 2016 roku. Przygotowana dla Pana opinia oparta została przede wszystkim na przepisach ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. Kodeks pracy (Dz. U. Z 2014r. (...)

 • Ekwiwalent za niewykorzystany urlop23 Września 2005

  Pracownikowi zatrudnionemu na cały etat pozostały z 2004 roku 34 godziny urlopu zaległego. Umowa została zakończona w dniu 17.09.2005, pracownikowi więc w roku 2005 przysługiwało 15 (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Ile przysługuje mi urlopu

  Witam, pracuje od 01.10.2006 w pewnej firmie i chce wziac w kwietniu, ile do tego czasu bedzie mi przyslugiwac urlopu? Ukonczylem srednia szkole z matura.Jestem (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane