Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Darowizna udziału we własności28 Czerwca 2004

  Jeżeli mój ojciec chce mi darować połowę samochodu - czy wystarczy do tego zwykła umowa darowizny, czy musimy sporządzić akt notarialny? Jest to pierwsza darowizna mojego ojca dla mnie. (...)

 • Podział ruchomości po rozwodzie - samochód14 Maja 2010

  jak i zwykłej formie pisemnej. Chociaż forma aktu notarialnego jest podstawową formą przewidzianą dla darowizny, to wiąże się ona z kosztami notarialnymi - stąd korzystniej byłoby zawrzeć umowę (...)

 • Nabycie własności rzeczy w drodze darowizny8 Listopada 2004

  zasady umowa darowizny powinna być zawarta w formie aktu notarialnego, chyba że doszło do jej wykonania (wydano samochód w celu wykonania umowy). Z uwagi na stosunkowo niską wartość samochodu (...)

 • Samochód poleasingowy16 Stycznia 2007

  osoby fizycznej. Przekazanie samochodu amortyzowanego do używania samochód, umowa darowizny, rodzina, syn, sprzedaż, podatek, zwolnienie

 • Umowa darowizny a PCC10 Lipca 2006

  grę zwolnienie przewidziane tylko dla niektórych budynków. Zatem, jeżeli w wyniku umowy darowizny nastąpiło przejęcie długów, ciężarów lub zobowiązań darczyńcy, to umowa darowizny (...)

 • Polisa OC przy darowiźnie7 Stycznia 2011

  zakładu ubezpieczeń o jej wypowiedzeniu w odpowiednim terminie, tj. nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu 12 miesięcy na jakie umowa została zawarta. Wypowiedziana tak umowa (...)

 • Podatek od darowizny rodziców dla dziecka22 Sierpnia 2006

  , synową, rodzeństwo, ojczyma, macochę i teściów. Warto też zwrócić uwagę na cel darowizny, gdyż zwolnione od tego podatku jest nabycie w drodze darowizny pieniędzy lub innych rzeczy przez (...)

 • Samochód otrzymany w darowiźnie14 Kwietnia 2009

  Prowadzę działalność gospodarczą (PKPiR, VAT). Otrzymałem w darowiźnie samochód osobowy od rodziców. W umowie darowizny była podana aktualna wartość tego samochodu (8.000 zł). Aktualnie (...)

 • Podział majątku wspólnego - przyznanie samochodu2 Października 2006

  darowizny spłaciłem zgodnie z wolą darczyńców pozostałą część kredytu. Umowa darowizny zarejestrowana była w Urzędzie Skarbowym. W jaki sposób należy dokonać podziału wspomnianego (...)

 • Darowizna zamortyzowanego samochodu29 Czerwca 2004

  samochodu powinien Pan zawrzeć zwyczajną umowę darowizny. Przed zawarciem jadnak takiej umowy będzie Pan jednak zobowiązany do wykreślenia z ewidencji środków trwałych samochodu (środka (...)

 • Samochód wykupiony z leasingu11 Grudnia 2006

  to skutki prawne i podatkowe? 4. Czy po wycofaniu samochodu z ewidencji środków trwałych mogę podarować go żonie lub synowi - jaki są tego skutki prawne i podatkowe? 5. Czy sprzedaż wykupionego samochodu (...)

 • Rozwiązanie umowy darowizny13 Października 2008

  skonsumowania darowizny, ponieważ została zwrócona i czy z tego tytułu będzie się należał jakiś podatek? Samochód nie został jeszcze przerejestrowany? Ubezpieczenie samochodu nie zostało (...)

 • Darowizna pojazdu14 Stycznia 2006

  przypadku, aby zmienić dowód rejestracyjny wymagana jest notarialna umowa darowizny? Jaka jest opłata notarialna od umowy darowizny? Czy umowę darowizny spisujemy sami, a notariusz (...)

 • Taksa notarialna przy umowie darowizny4 Lutego 2004

  cywilny stanowi, iż w przypadku umowy darowizny oświadczenie darczyńcy powinno być złożone w formie aktu notarialnego. Jednakże umowa darowizny zawarta bez zachowania tej formy staje (...)

 • Darowizna auta wykorzystywanego w działalności30 Listopada 2006

  podatku od darowizny uzależniona jest od wartości przedmiotu darowizny. Należy przy tym zaznaczyć, że podstawę opodatkowania, w myśl przepisu art. 7 ust. 1 ustawy, stanowi wartość nabytych (...)

 • Darowanie samochodu w trakcie rozwodu20 Sierpnia 2018

  samochodu? Czy ta umowa musi być spisana przed notariuszem? Ile od 5000 zł będzie trzeba zapłacić podatku? Czy podatek płaci tylko obdarowany, czy darczyńca również? Zgodnie z przepisem (...)

 • Wydanie nieruchomości obdarowanemu16 Marca 2005

  , wchodzić może w grę stan wykonania umowy darowizny (zgodnie z podwójnym skutkiem umowy darowizny). W zakresie odwołania umowy darowizny, która została wykonana, odwołanie (...)

 • Koszty uzyskania przychodu przy sprzedaży samochodu.2 Lipca 2012

  zakupie - umowa darowizny). Sprzedając ten samochód 10% dochodu będzie rozliczone u mnie, a 95% dochodu u mojej żony. W dacie sprzedaży chcielibyśmy zarachować w koszty wartość niezamortyzowaną (...)

 • Rozwiązanie umowy ubezpieczenia OC2 Lutego 2010

  ubezpieczyciela 21.01.2010r., załączając umowę darowizny. W odpowiedzi Towarzystwo Ubezpieczeniowe napisało, że umowa nie została rozwiązana bowiem w sytuacji, gdy do końca okresu ochrony (...)

 • Zbycie przedmiotów nabytych w drodze spadkobrania6 Lipca 2006

  prawem. Oczywiście można dokonać takiej operacji, ale umowa będzie nieistniejąca, albowiem zostanie zawarta przez podmiot, który już nie istnieje. Dodatkowo dojdzie do podrobienia podpisów. Ponadto (...)

 • Forma umowy darowizny24 Lipca 2007

  to zawarta w formie aktu notarialnego czy w innej formie jest dopuszczalna i niezależna od wartości przedmiotu darowizny, przepisy nie określają bowiem granicznej wartości powyżej, której umowa (...)

 • Darowizna na rzecz syna17 Kwietnia 2015

  formie aktu notarialnego. Jednakże umowa darowizny zawarta bez zachowania tej formy staje się ważna, jeżeli przyrzeczone świadczenie zostało spełnione. Tak więc oświadczenie darowizny (...)

 • Samochód dla fundacji22 Lipca 2008

  samochód fundacji używał go co najmniej pół roku i nie odliczył VAT przy jego nabyciu, to może go sprzedać fundacji bez VAT.Niezależnie od tego, czy umowa sprzedaży samochodu (...)

 • Współwłasność łączna małżeńska17 Stycznia 2001

  fiskalnymi (podatek od darowizny, podatek od czynności cywilno-prawnej). Z kolei ta pierwsza umowa może być nie do strawienia przez urzędników gminnych. Pomocne w tym względzie byłoby skorzystanie (...)

 • Umowa darowizny, a majątki małżonków24 Lipca 2007

  zawarta w formie aktu notarialnego. Jednakże umowa darowizny zawarta bez zachowania formy aktu notarialnego, staje się ważna, jeżeli przyrzeczone świadczenie zostało spełnione. Tak więc umowa (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane