Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Umorzenie zaległych składek ZUS. 15 Maja 2015

  , która zatrudniała pracowników i nie odprowadzała składek na ubezpieczenia społeczne zarówno od siebie jak i od pracowników może zwracać się do ZUS jedynie o umorzenie (...)

 • Umorzenie podatków i opłat w Urzędzie Miasta15 Kwietnia 2008

  ).Jeśli chodzi o umorzenie innych należności – za wodę, ścieki – konieczne będzie także złożenie odpowiedniego wniosku, jednak umorzenie tych zaległości regulują przepisy lokalne (...)

 • Anulowanie długu w funduszu alimentacyjnym. 31 Lipca 2015

  rodzinną. 3.Umorzenie należności następuje w drodze decyzji administracyjnej. Istnieją więc zasadniczo dwie drogi umorzenia należności. W pierwszej sytuacji umorzenie jest możliwe, jeśli (...)

 • Umorzenie postępowania a warunkowe umorzenie8 Listopada 2006

  postępowania a warunkowe umorzenie postępowania są to dwie różne instytucje. Zgodnie z art. 66. kodeksu karnego, sąd może warunkowo umorzyć postępowanie karne, jeżeli wina i społeczna szkodliwość (...)

 • Umorzenie absorbcyjne postępowania karnego16 Marca 2005

  postępowania. W postępowaniu przygotowawczym umorzenie w trybie art. 11 kpk jest możliwe dopiero po wszczęciu ścigania co do oznaczonej osoby. Niniejszy przepis dopuszcza umorzenie wszczętego (...)

 • Umorzenie postępowania egzekucyjnego15 Kwietnia 2013

  , iż umorzenie postępowania z wniosku  wierzyciela będzie kwalifikowało się do wykreślenia stosownego wpisu. Należy jednak pamiętać o prezentowanym powyżej poglądzie, wedle którego (...)

 • Wniosek o warunkowe umorzenie postępowania9 Marca 2006

  przesłanki uzasadniające warunkowe umorzenie postępowania, prokurator może zamiast aktu oskarżenia sporządzić i skierować do sądu wniosek o takie umorzenie. Brak wniosku prokuratora o warunkowe (...)

 • Szkodliwość społeczna czynu21 Listopada 2006

  nie przekraczającą 5 lat pozbawienia wolności. Wiosek o umorzenie postępowania nie wyklucza wniosku o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzania rozprawy, czy też złożenia wniosku o dobrowolne

 • Posiadanie narkotyków przez 17-latkę9 Lutego 2009

  będzie przestrzegał porządku prawnego, w szczególności nie popełni przestępstwa. Jeżeli w grę wchodzi warunkowe umorzenie postępowania, w celu ustalenia przesłanek do takiego umorzenia, (...)

 • Opłata za sprawę rozwodową17 Sierpnia 2010

  . Dlatego umarzając postępowanie zawieszone w I instancji, sąd stwierdzi wzajemne umorzenie kosztów stron i nie będzie mógł zasądzić ich zwrotu na rzecz żadnej strony. Natomiast (...)

 • Umorzenie egzekucji komorniczej15 Maja 2009

  umorzeniu postępowania zakończyć czynności egzekucyjne.   komornik, umorzenie postępowania egzekucyjnego, dłuznik, wierzyciel

 • Procedura składania wniosku o warunkowe umorzenie postępowania karnego6 Lutego 2012

  Przeciwko mnie toczy się postępowanie karne. Jak wygląda procedura składania wniosku o warunkowe umorzenie tego postępowania? O warunkowe umorzenie postępowania można się starać już na (...)

 • Opodatkowanie umorzenia długu13 Kwietnia 2006

  co do zasady umorzenie długu nie jest uznawane za darowiznę. Oczywiście umorzenie długu można by rozważać w kontekście uznania za darowiznę, jeśli z okoliczności sprawy wynikałoby, że (...)

 • Konsekwencje podatkowe zwolnienia z długu24 Czerwca 2006

  o przyjęciu zwolnienia z długu. Zatem wierzyciel i dłużnik powinni podpisać np. ugodę obejmującą umorzenie całości lub części wierzytelności. Należy zauważyć, że umorzenie (...)

 • Umorzenie postępowania egzkucyjnego26 Marca 2009

  ; Wskutek samego umorzenia postępowania egzekucyjnego nie umarzają się odsetki od należności. umorzenie, egzekucja, postępowanie, odsetki, komornik, umorzenie z mocy prawa, postanowienie, zaświadczenie

 • Warunkowe umorzenie postępowania karnego2 Marca 2006

  postępowania prokurator może jedynie zamiast aktu oskarżenia sporządzić i skierować do sądu wniosek o takie umorzenie. Sąd może jednak uznać, że warunkowe umorzenie postępowania i nie (...)

 • Umorzenie udziałów a zgłoszenie do KRS5 Stycznia 2006

  wówczas, gdy umorzenie powoduje obniżenie kapitału. Skoro umorzenie następuje z czystego zysku i nie powoduje obniżenia kapitału, samego faktu umorzenia nie zgłasza się do KRS-u. Jednakże (...)

 • Warunkowe umorzenie postępowania o przestępstwo prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu1 Grudnia 2011

  strony prokuratury. warunkowe, umorzenie, prowadzenie, pojazd, alkohol

 • Ograniczenie egzekucji25 Lutego 2009

  , umorzenie, koszty, tytuł egzekucyjny

 • Procedura umorzenia udziałów wspólnika w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością29 Listopada 2011

  Jak wygląda procedura umorzenia udziałów wspólnika w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością? Umorzenie udziałów może zostać osiągnięte przez umorzenie dobrowolne albo umorzenie (...)

 • Koszta postępowania cywilnego a jego umorzenie 14 Października 2011

  Co dzieje się z kosztami postępowania cywilnego w sytuacji, gdy nastąpiło umorzenie postępowania I instncji, które wcześniej zostało zawieszone na zgodny wniosek stron? Umorzenie postępowania

 • Umorzenie abonamentu RTV26 Lutego 2012

  ;wzór wniosku o umorzenie zaległego abonamentu RTV). Po otrzymaniu dokumentu stwierdzającego umorzenie zaległych opłat lub rozłożenie ich na raty, abonent jest zobowiązany do dostarczenia (...)

 • Umorzenie pożyczki z ZFŚS27 Października 2009

  pracodawca wybrał umorzenie, to można twierdzić, z powołaniem na powyższą interpretację, iż nie doszło w ogóle do przejęcia długu przez spadkobiercę, a zatem umorzenie nie powoduje (...)

 • Warunkowe umorzenie postępowania1 Lipca 2005

  przypadku więc warunkowe umorzenie może nastąpić tylko po spełnieniu jednej z wyżej przytoczonych przesłanek. Dopuszczalność warunkowego umorzenia postępowania uzależniona została także od tego, (...)

 • Umorzenie przez sprzedawcę części długu30 Października 2009

  cywilistycznego punktu widzenia umorzenie wierzytelności jest dla dłużnika korzystne, gdyż prowadzi do zwolnienia dłużnika z długu. Niestety skutki podatkowe umorzenia nie są korzystne, gdyż umorzenie

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • ABOLICJA ZUS dla przedsiębiorców!

  Mam pytanie w związku z ustawą abolicyjną. Prowadziłem własną firmę od 2004 do 2008 roku, ale jednocześnie byłem zatrudniony w innej firmie, która (...)

 • Dobrowolne poddanie się karze za posiadanie.

  Cześć tu mariano. Znaleziono za gumą od majtek 1,10g marihuany. Co więcej było to ważone w kawałku srebra bez wyjmowania co moim zdaniem jest absurdem,. (...)

 • Jak sporządzić wniosek o umorzenie odsetek.

  Mam dług w Pzu z tytułu odszkodowania tzn regres.Dług jest dość spory i mam komornika.Chciałbym napisać do Pzu wniosek o umorzenie odsetek, umorzenie (...)

 • umorzenie składek na Fundusz pracy

  Mam takie pytanie, współpracowałam przy prowadzniu działalności gospodarczej i przebywałam na urlopie wychowawczym, czy mam możliwość na umorzenie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane