Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Umorzenie podatku30 Kwietnia 2012

  Czy można domagać się umorzenia kwoty podatku? Umorzeniu, zgodnie z art. 67a § 1 pkt 3 Ordynacji podatkowej, podlegać mogą jedynie zaległości podatkowe a nie kwoty podatku. Podatnicy, (...)

 • Umorzenie podatku od spadku7 Sierpnia 2008

  podatnika, z zastrzeżeniem art. 67b, w przypadkach uzasadnionych ważnym interesem podatnika lub interesem publicznym, może:odroczyć termin płatności podatku lub rozłożyć zapłatę podatku (...)

 • Umorzenie zaległości podatkowej wobec gminy17 Sierpnia 2005

  , śmieci, kontener, umorzenie podatku

 • Umorzenie podatku od zabytkowej nieruchomości16 Sierpnia 2006

  , odroczenie) podatku od nieruchomości w zamian za remont elewacji bądź poprawę estetyki? Zgodnie z ustawą o podatkach i opłatach lokalnych, zwalnia się od podatku od nieruchomości grunty i (...)

 • Umorzenie pożyczki dla byłego pracownika spółki16 Kwietnia 2008

  dofinansowania w takiej formie? Jakie odzwierciedlenie powinno mieć takie umorzenie w podatku dla osób fizycznych i składce ZUS? A jakie w podatku od osób prawnych i VAT spółki, która (...)

 • Uzyskanie potwierdzenia przedawnienia podatku25 Stycznia 2010

  1.01.2004. Następnie złożony został wniosek o umorzenie podatku do US w Cieszynie, w wyniku kolejnych odwołań sprawa trafiła do nadrzędnego US w Katowicach który stwierdził naruszenie prawa (...)

 • Umorzenie zapłaty podatku, który nie stał się jeszcze zaległością podatkową6 Marca 2012

  zwłokę można starać się dopiero po upływie terminu płatności podatku, kiedy powstanie już zaległość podatkowa. Umorzenie zaległości podatkowej. umorzenie, zapłata, podatek, (...)

 • Umorzenie podatków i opłat w Urzędzie Miasta15 Kwietnia 2008

  ).Jeśli chodzi o umorzenie innych należności – za wodę, ścieki – konieczne będzie także złożenie odpowiedniego wniosku, jednak umorzenie tych zaległości regulują przepisy lokalne (...)

 • Opodatkowanie umorzenia długu13 Kwietnia 2006

  co do zasady umorzenie długu nie jest uznawane za darowiznę. Oczywiście umorzenie długu można by rozważać w kontekście uznania za darowiznę, jeśli z okoliczności sprawy wynikałoby, że (...)

 • Konsekwencje podatkowe zwolnienia z długu24 Czerwca 2006

  o przyjęciu zwolnienia z długu. Zatem wierzyciel i dłużnik powinni podpisać np. ugodę obejmującą umorzenie całości lub części wierzytelności. Należy zauważyć, że umorzenie (...)

 • Umorzenie zaległości podatkowej a współwłasność16 Stycznia 2007

  uiszczenia całego podatku. Nie ma podstaw do pomniejszenia go o kwotę umorzonego podatku przypadającą na udział we współwłasności tej osoby, która złożyła wniosek o umorzenie." (...)

 • Odmowa umorzenia zaległości podatkowej16 Maja 2006

  pisemnym wnioskiem do Wójta Gminy o umorzenie i raty podatku - załączyła wszystkie posiadane dokumenty (zaświadczenia o dochodach, kserokopie rachunków i wydatków na leki i leczenie). Otrzymała (...)

 • Umorzenie pożyczki z ZFŚS27 Października 2009

  pracodawca wybrał umorzenie, to można twierdzić, z powołaniem na powyższą interpretację, iż nie doszło w ogóle do przejęcia długu przez spadkobiercę, a zatem umorzenie nie powoduje (...)

 • Zaliczenie nieściągalnej należności w koszty17 Czerwca 2008

  ust. 2-7. Korekta podatku dotyczy również kwoty podatku przypadającej na część kwoty wierzytelności odpisanej jako nieściągalna. Przepis ten stosuje się w przypadku gdy spełnione (...)

 • Umorzenie przez sprzedawcę części długu30 Października 2009

  cywilistycznego punktu widzenia umorzenie wierzytelności jest dla dłużnika korzystne, gdyż prowadzi do zwolnienia dłużnika z długu. Niestety skutki podatkowe umorzenia nie są korzystne, gdyż umorzenie

 • Umorzenie zaległości podatkowej od nieruchomości30 Października 2007

  nieruchomości i decyzję tą doręcza dwóm współwłaścicielom. Jeden właściciel tejże nieruchomości wystąpił z wnioskiem do Prezydenta Miasta z wnioskiem o umorzenie w części zaległości podatkowej (...)

 • Likwidacja spółki z o.o.1 Czerwca 2009

  na zapłatę podatku od niespłaconej wierzytelności. likwidacja, wierzytelność, wspólnik, spółka, przychód, umorzenie

 • Zaksięgowanie umorzenia pożyczki28 Marca 2007

  możemy ww. umorzenie pożyczki uznać za koszt działalności statutowej, a jeśli nie, to czy w tym przypadku nie powinniśmy odprowadzić podatku, tak jak w przypadku składek PFRON, które też (...)

 • Przychód z tytułu umorzenia pożyczki20 Kwietnia 2006

  wierzyciela o zwolnieniu z długu nie jest wystarczające do umorzenia zobowiązania. Niezbędne jest także wyrażenie zgody przez dłużnika na umorzenie zobowiązania. Z tym momentem następuje umorzenie

 • Zawiadomienie o wszczęciu postępowania29 Października 2009

  , umorzenie

 • Wstrzymanie wykonania zobowiązania podatkowego16 Listopada 2005

  podatkowe albo rozłożyć je na raty. Umorzenie zaległości podatkowej powoduje również umorzenie odsetek za zwłokę w całości lub w takiej części, w jakiej została umorzona zaległość (...)

 • Umorzenie zwrotu kosztów studiów podyplomowych20 Października 2008

  , pracodawca, umorzenie długu, przychód, świadczenie nieodpłatne

 • Rezygnacja zarządu z wynagrodzenia2 Czerwca 2006

  28 marca 2003 r. (I SA/Ka 2342/2001): „Ten bowiem przepis przesądza o tym, że na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych do przychodów zalicza się wartość umorzonych zobowiązań. Umorzenie

 • Wierzytelność umorzona lub przedawniona a przychód5 Września 2005

  -Grunwald sygn. akt AD I B/415/3/2004). wierzytelność umorzona lub przedawniona, przychód, umorzenie, przedawnienie wierzytelności

 • Korekta podatku od nieruchomości15 Czerwca 2009

  zawieszeniem działalności gospodarczej i niezasadnym naliczeniem wyższego podatku. Czy w tej sytuacji można dokonać korekty przypisu naliczonego podatku i wydać decyzję korygującą? Organy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • urząd skarbowy podatek

  Witam Państwa! Czy w prawie Polskim powodzianie, ciężko dotknięci przez żywioł mogą ubiegać się o umorzenie podatku? Moja koleżanka Utraciła (...)

 • umorzenie spłaty podatku

  witam, jestem w ciężkiej sytuacji materialnej od nowego roku. niestety obawiam sie ze podatek ktory przyjdzie mi zaplacic bedzie poza moi możliwościami (...)

 • zakup mieszkania

  maz zakupil mieszkanie w trakcie zwiazku malzenskiego ale zostalo zapisanego jedynie na niego. Czy istnieje mozliwosc podzialu majatkowego tego lokum ? (...)

 • BARDZO WAZNE podatek od spadku

  Moja córka miała dom piętrowy, lecz niestety zmarła.dom w spadku przeszedł na jej dziecko, a ja jako babcia dziecka wzięłam go pod opiekę-prawnie(ojciec (...)

 • Podatek Drogowy

  Prośba o umożenie podatku drogowego -Jak ją napisać (Scorpio) Jeżeli ktoś pisał już takie pismo proszę o pomoc na scorpio.vip@interia.pl Scorpio (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane