Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Koszty przejazdu do szkoły młodocianego pracownika16 Maja 2009

  , dodatkowe ustalenia stron umowy, związane z odbywaniem praktycznej nauki zawodu.Z kolei na podstawie § 8 niniejszego rozporządzenia:Szkoła kierująca uczniów na praktyczną naukę (...)

 • Ulga na dziecko pracujące za granicą15 Kwietnia 2008

  ust. 4 ustawy wskazuje zaś na: dzieci małoletnie, dzieci, bez względu na ich wiek, które zgodnie z odrębnymi przepisami otrzymywały zasiłek pielęgnacyjny, dzieci do ukończenia (...)

 • Praktyki zawodowe dla uczniów a pracodawca26 Października 2007

  , zapewniają uczniom odbywającym praktykę zawodową na polskich statkach morskich, bez względu na strefę pływania, dodatek dewizowy na zasadach obowiązujących u danego armatora, zapewniają (...)

 • Ulga na zakup mieszkania w 2005 r.28 Października 2005

  budowlanego. Nie ma więc prawa do odliczenia odsetek od kredytu zaciągniętego na kupno działki budowlanej, na wykończenie nowego mieszkania, a także - oczywiście - na kupno na (...)

 • Nienależyte wykonanie umowy - powstanie szkody11 Stycznia 2005

  Podpisałam umowę ze szkołą języka angielskiego na naukę mojego 6 letniego dziecka. Kontrakt był podpisany na 600 zł, płatne w ratach 100 zł miesięcznie. Po dwóch czy trzech miesiącach (...)

 • Podwójne opodatkowanie i ulgi12 Sierpnia 2005

  , na odpłatne kształcenie w wyższych uczelniach, na przyrządy, pomoce naukowe i literaturę fachową, ulga uczniowska. W br. obowiązują natomiast m.in. następujące odliczenia: a) od (...)

 • Mieszkanie z ulgą budowlaną21 Marca 2006

  ; oświadczenie, że przychód uzyskany ze sprzedaży przeznaczony zostanie w ciągu dwóch lat na cele określone mieszkaniowe. Należy więc pamiętać, iż pieniądze te należy wydatkować na (...)

 • Alimenty dla pełnoletniego dziecka16 Czerwca 2005

  mają obowiązek nadal łożyć na utrzymanie dziecka, a także na jego wykształcenie, jeżeli dziecko chce podjąć dalszą naukę. Obowiązek alimentacyjny nie wygasa więc z chwilą uzyskania (...)

 • Nauka pływania dla dziecka a PIT28 Marca 2006

  dojazdy dzieci do szkół zamiejscowych, na dokształcanie i doskonalenie zawodowe, na odpłatne kształcenie w wyższych uczelniach, na przyrządy, pomoce naukowe i literaturę fachową, ulga (...)

 • Sprzedaż mieszkania a podatek dochodowy20 Czerwca 2005

  . Natomiast do 1 stycznia 2004 roku zachowana została ulga remontowa (w tym przypadku również warto zwrócić uwagę na przepisy przejściowe). Fakt sprzedaży mieszkania nie wpływał na (...)

 • Ulga na oszczędzanie w kasie mieszkaniowej24 Lipca 2006

  -prawnik.pl: Pieniądze z kasy mieszkaniowej Rozdzielność majątkowa a ulga na kasę mieszkaniową Zakończenie oszczędzania w kasie mieszkaniowej Ulga z tytułu systematycznego oszczędzania Wykorzystanie

 • Dotacja na cele mniejszości narodowych13 Czerwca 2005

  przeznaczona np. jak ustawodawca przewidział na zakup książek, czasopism służących nauce języka, a tylko ogólnie określono, że przeznaczona ma być na naukę języka mniejszości (...)

 • Ulga odsetkowa dla zakupów na rynku wtórnym9 Marca 2007

  Przeczytałam w serwisie, kiedy przysługuje mi ulga odsetkowa, ale ponieważ to, co znajduję, mocno mnie rozczarowuje, pozwolę sobie upewnić się jeszcze. Czy przysługuje mi ulga odsetkowa dla

 • Zasady korzystania z tzw. ulgi odsetkowej20 Listopada 2006

  podlegają faktycznie poniesione wydatki na spłatę odsetek od kredytu (pożyczki) udzielonego bezpośrednio podatnikowi na sfinansowanie inwestycji mającej na celu zaspokojenie własnych (...)

 • Przesłanki skorzystania z ulgi prorodzinnej21 Stycznia 2012

  W jakich przypadkach można skorzystać z ulgi prorodzinnej na dziecko? Ulga prorodzinna na dziecko regulowana jest przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Art. 27f (...)

 • Ulga remontowa i zwrot VAT10 Lutego 2006

  własne potrzeby mieszkaniowe (ulga budowlana), przeznaczone na remont i modernizację (ulga remontowa) - zajmowanego na podstawie tytułu prawnego - budynku mieszkalnego lub lokalu (...)

 • Podnoszenie kwalifikacji przez pracowników8 Marca 2005

  1/4 etatu może mieć jakikolwiek wpływ na możliwość wysłania lub finansowania takich studiów? Jeżeli pracownik podejmuje naukę na podstawie skierowania przez pracodawcę, przysługuje (...)

 • Przeznaczenie na cele mieszkaniowe29 Marca 2010

  upłynięciem 5 lat) i przeznaczyć je na cele mieszkaniowe. Co jednak znaczy \"przeznaczenie mieszkaniowe\"? Rozumiem, że na pewno \"przeznaczenie na cele mieszkaniowe\" będzie miało miejsce (...)

 • Nauka zawodu młodocianego pracownika11 Grudnia 2007

  ukończeniem nauki zawodu osiągnęły pełnoletność, kończą tę naukę na warunkach określonych dla młodocianych(§ 13 niniejszego rozporządzenia). Z kolei § 14 rozporządzenia stanowi, że (...)

 • Podatek od darowizny rodziców dla dziecka22 Sierpnia 2006

  i pieniądze przeznacza na spłatę kredytu, czy płaci podatek? Logicznym byłoby traktować taką sytuację jako przeznaczenie pieniędzy ze sprzedaży mieszkania na kupno nowego mieszkania - pośrednio (...)

 • Prawo do dużej ulgi budowlanej18 Stycznia 2005

  Pana w 2004 r. wydatki rozliczone mogą być w ramach ulgi budowlanej, a w jakiej części są to już wydatki remontowe rozliczane w ramach ulgi remontowej. ulga budowlana, ulga remontowa, pozwolenie (...)

 • Alimenty na dorosłego syna który pobiera zasiłek socjalny.9 Lipca 2015

  potrzeby dziecka zmieniają się z czasem (zarówno na większe jak i na mniejsze) dlatego przewidział przepisy pozwalające na zmianę wysokości raz ustalonego obowiązku. T. Domińczyk (...)

 • ulga na spłatę odsetek od kredytu mieszkaniowego29 Marca 2006

  osoby, która wybudowała ten budynek w wykonywaniu działalności gospodarczej, nadbudowę lub rozbudowę budynku na cele mieszkalne przebudowę strychu, suszarni albo przystosowanie innego pomieszczenia (...)

 • Wydatki na wykończenie nowego mieszkania7 Marca 2006

  interpretacjach organów podatkowych). Możliwość przeprowadzenia prac wykończeniowych z wykorzystaniem ulgi remontowej ma tym większe znacznie, że od 2002 r. nie ma już ulgi budowlanej na wykończenie (...)

 • Kumulowanie ulgi remontowej z budowlaną14 Grudnia 2004

  ograniczają możliwości skorzystania z ulgi remontowej od niekorzystania z ulgi budowlanej, jak również fakt korzystania z ulgi remontowej w żaden sposób nie wpływa na zakres odliczeń w ramach ulgi (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.