Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

  • Przesłanki skorzystania z ulgi prorodzinnej21 Stycznia 2012

    W jakich przypadkach można skorzystać z ulgi prorodzinnej na dziecko? Ulga prorodzinna na dziecko regulowana jest przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. (...)

  • Podatek od darowizny rodziców dla dziecka22 Sierpnia 2006

    pieniądze przeznaczy na inny cel, np. kupno samochodu? Przy założeniu, że dziecko zaciąga kredyt hipoteczny na cele nowego mieszkania, następnie sprzedaje (przed upływem 5 lat) mieszkanie (...)

  • Nauka pływania dla dziecka a PIT28 Marca 2006

    dojazdy dzieci do szkół zamiejscowych, na dokształcanie i doskonalenie zawodowe, na odpłatne kształcenie w wyższych uczelniach, na przyrządy, pomoce naukowe i literaturę fachową, ulga (...)

  • Sprzedaż darowanego mieszkania przed upływem 5 lat12 Września 2006

    całości zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. d) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. sprzedaż mieszkania, darowizna, ulga

  • Matka mojego dziecka zabrania mi kontaktów z synem. 3 Lipca 2015

    innych sposobów, porozumiewania się na odległość,   zakazać porozumiewania się na odległość   W wyjątkowych sytuacjach, gdy dobro dziecka jest poważnie zagrożone, (...)

  • Ulga na dziecko pracujące za granicą15 Kwietnia 2008

    dziecko osiągnie również inny dochód w Polsce – poza dochodami z pracy w Wielkiej Brytanii). odliczenie, ulga wychowawcza, dochód zwolniony, dziecko, podwójne opodatkowanie, miejsce (...)

  • Czy mój mąż może odmówić płacenia alimentów na dziecko z poprzedniego związku?17 Lipca 2015

    idzie będzie on zobowiązany do zapłaty alimentów, według orzeczenia sądu w tym przedmiocie.  Nadmieniamy przy tym, iż zaprzeczyć ojcostwu może dziecko po dojściu do pełnoletniości ( (...)

  • Agresywny pies sąsiada, jak spowodować odebranie psa?1 Kwietnia 2015

    Na terenie osiedla na którym mieszkam właściciel wypuszcza bez opieki agresywne psy (bez kagańca, bez smyczy!) . Psy te zaatakowały i pogryzły bawiące się na osiedlu dziecko. (...)

  • Podatek od spadków3 Grudnia 2010

    przypadającego na każde dziecko (spadkobiercę). Zasadniczo wolna od podatku jest kwota 9.637 zł, natomiast zakładając, że na każde dziecko wartość spadku przekracza 20.556 (...)

  • Kwota darowizn i pożyczek zwolniona z podatku29 Sierpnia 2006

    , przekazuje córce 9.637 zł na mieszkanie; 4. Pan X, maż Pani X, przekazuje zięciowi 9.637 zł na mieszkanie; 5. Pan X razem z Panią X przekazują córce 19.274 zł na mieszkanie; 6. Pan (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • Ulga na dzieci 2013

    Jak wygląda przyznawanie obecnie ulga na dzieci, tzn. jest ten próg jakiś ale ile on wynosi, czy to suma netto czy brutto, czy na każdą osobę czy (...)

  • ILE TRWA ROZWÓD ???

    Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

  • rozwód z orzekaniem o winie

    witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

  • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

    Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

  • podać do sądu czy nie???

    Poproszę o poradę! Jestem mamą samotnie wychowującą 3-letnią dziwczynkę.Dziecko posiada moje nazwisko ponieważ z ojcem dziecka nie doszliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane