Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przesłanki skorzystania z ulgi prorodzinnej21 Stycznia 2012

  W jakich przypadkach można skorzystać z ulgi prorodzinnej na dziecko? Ulga prorodzinna na dziecko regulowana jest przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. (...)

 • Podatek od darowizny rodziców dla dziecka22 Sierpnia 2006

  pieniądze przeznaczy na inny cel, np. kupno samochodu? Przy założeniu, że dziecko zaciąga kredyt hipoteczny na cele nowego mieszkania, następnie sprzedaje (przed upływem 5 lat) mieszkanie (...)

 • Nauka pływania dla dziecka a PIT28 Marca 2006

  dojazdy dzieci do szkół zamiejscowych, na dokształcanie i doskonalenie zawodowe, na odpłatne kształcenie w wyższych uczelniach, na przyrządy, pomoce naukowe i literaturę fachową, ulga (...)

 • Ulgi i preferencyjne rozliczenie23 Marca 2007

  Internet ustala się na podstawie dokumentu, jakim jest faktura w rozumieniu przepisów o podatku od towarów i usług (VAT).   ulga na Internet, wspólne rozliczenie, osoba samotnie wychowująca (...)

 • Sprzedaż darowanego mieszkania przed upływem 5 lat12 Września 2006

  całości zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. d) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. sprzedaż mieszkania, darowizna, ulga

 • Ulgi w zeznaniu podatkowym za 2008 r.23 Marca 2009

  ;rym dziecko faktycznie nie zamieszkuje. Sytuacji tej nie zmieni pisemne oświadczenie matki dziecka, że rezygnuje z tego odliczenia. ulga odsetkowa, ulga na dziecko, miejsce (...)

 • Ulga na dziecko pracujące za granicą15 Kwietnia 2008

  dziecko osiągnie również inny dochód w Polsce – poza dochodami z pracy w Wielkiej Brytanii). odliczenie, ulga wychowawcza, dochód zwolniony, dziecko, podwójne opodatkowanie, miejsce (...)

 • Dochody dziecka w Wielkiej Brytanii a ulga14 Kwietnia 2009

  ).Warto przeczytać też: Ulga rodzinna do rozliczenia za 2008 rok ulga, odliczenie, dziecko, dochód, kwota wolna, wyłączenie z progresją

 • Odliczenia od podatku za rok 200823 Października 2009

  ) i PIT-37 z tytułu umowy cywilno-prawnej. Z PIT-37 odliczyłam ulgę na internet i na dziecko, bo jestem samotna matką. Kilka dni temu urząd skarbowy wezwał mnie do skorygowania PIT-37, (...)

 • Prawo do ulgi na dziecko29 Kwietnia 2009

  Małżonkowie nie zamieszkują razem na dzień 31.12.2008 r. - nie jest orzeczony rozwód ani separacja, dziecko zamieszkuje i jest zameldowane pod adresem matki. Czy ojciec dziecka w takiej sytuacji (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ulga na dzieci 2013

  Jak wygląda przyznawanie obecnie ulga na dzieci, tzn. jest ten próg jakiś ale ile on wynosi, czy to suma netto czy brutto, czy na każdą osobę czy (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • podać do sądu czy nie???

  Poproszę o poradę! Jestem mamą samotnie wychowującą 3-letnią dziwczynkę.Dziecko posiada moje nazwisko ponieważ z ojcem dziecka nie doszliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane