Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • W jaki sposób prawo o szkolnictwie wyższym reguluje statut uczelni?24 Listopada 2011

  W jaki sposób prawo o szkolnictwie wyższym reguluje statut uczelni? Prawo o szkolnictwie wyższym w dziale II, reguluje sprawy dotyczące statutu uczelni (art. 52-55), organów uczelni (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia a dwa etaty8 Września 2010

  wydaje się, że po przejściu na urlop dla poratowania zdrowia w pierwszej uczelni, zmuszony będzie Pan wykorzystać przysługujący mu na drugiej uczelni urlop wypoczynkowy (oczywiście w czasie (...)

 • Administrator danych a podmioty trzecie13 Czerwca 2006

  się informatyk uczelni. Za to, co jest wyświetlane na stronie internetowej odpowiada samorząd studencki, jednak musi się on podporządkować regulaminowi prowadzenia serwisu internetowego w uczelni

 • Użyczenie lokalu uczelni28 Marca 2008

  Założyciel i właściciel wyższej uczelni jest jednocześnie właścicielem pawilonu. Chce on nieodpłatnie użyczyć ten pawilon uczelni na prowadzenie w pawilonie różnych zajęć ze studentami. (...)

 • Powołanie i zatrudnianie rektora3 Czerwca 2009

  wyższym kodeksu pracy, a w szczególności rozdziału III oddziału 1 traktującego o stosunku pracy na podstawie powołania? Rektor uczelni publicznej niespełniający w chwili wyboru wymogu zatrudnienia (...)

 • Praca w trakcie urlopu dla poratowania zdrowia13 Listopada 2007

  ) - podstawowe miejsce pracy; umowa o pracę na czas określony (pełny, II etat) na innej uczelni (3 lata stażu pracy na tej uczelni); umowa o dzieło czasowa; umowa zlecenie czasowa. W chwili obecnej (...)

 • Uznanie dyplomu lekarza dentysty, uzyskanego na Ukrainie22 Listopada 2011

  postępowania nostryfikacyjnego w żadnej polskiej uczelni Rada jednostki organizacyjnej uczelni, która dokonywać będzie nostryfikacji, może żądać (...)

 • Urlop habilitacyjny14 Czerwca 2011

  kilku lat na innej uczelni. Wcześniej nie informował o tym uczelni. Nauczyciel akademicki twierdzi, że uczelnia musi takiego urlopu udzielić /statut uczelni nie reguluje tych spraw/. Czy (...)

 • Podstawa prawna przyjęcia na studia18 Lipca 2005

  komisji rekrutacyjnej służy odwołanie w terminie czternastu dni od daty otrzymania decyzji o nieprzyjęciu na studia, do uczelnianej komisji rekrutacyjnej, powołanej w trybie określonym przez statut uczelni

 • Alimenty dla pełnoletniego dziecka16 Czerwca 2005

  uczelni prywatnej (odpłatnej) zamiast na uczelni państwowej? 5. czy obowiązek alimentacyjny trwa wobec dziecka, które studiując, również podjęło pracę? Czy istnieją tutaj różnice zależne (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • stypendium a podatek

  chcialabym sie zapytac czy ktos orientuje sie jak jest ze stypendiami.jestem studentka II roku zaoczej informatyki i pobieram stypendium socjalne.czy musze (...)

 • Postępowanie dyscyplinarne

  Jestem studentem i właśnie miałem bronić swoją pracę dypl., tylko problem w tym, że uczelnia zarzuca mi plagiat i z tego tytułu wszczęła przeciwko (...)

 • Czy mogę otrzymać kredyt na studia za granicą?

  Chce rozpocząć studia za granicą (będą one moimi pierwszymi) i w związku z tym mam takie pytanie ? czy mogę ubiegać się o kredyt studencki na (...)

 • Zostałem pomówiony?! Co mam zrobić?

  Jestem studentem jednej z wyższych polskich uczelni. Mieszkałem w mieszkaniu znajdującym się w akademiku z trzema współ lokatorami. Jeden z nich (...)

 • Zostaliśmy pomówieni.

  Jestem studentem jednej z wyższych polskich uczelni. Mieszkałem w mieszkaniu znajdującym się w akademiku z trzema współ lokatorami. Jeden z nich (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane