Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • W jaki sposób prawo o szkolnictwie wyższym reguluje statut uczelni?24 Listopada 2011

  W jaki sposób prawo o szkolnictwie wyższym reguluje statut uczelni? Prawo o szkolnictwie wyższym w dziale II, reguluje sprawy dotyczące statutu uczelni (art. 52-55), organów uczelni (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia a dwa etaty8 Września 2010

  wydaje się, że po przejściu na urlop dla poratowania zdrowia w pierwszej uczelni, zmuszony będzie Pan wykorzystać przysługujący mu na drugiej uczelni urlop wypoczynkowy (oczywiście w czasie (...)

 • Powołanie i zatrudnianie rektora3 Czerwca 2009

  wyższym kodeksu pracy, a w szczególności rozdziału III oddziału 1 traktującego o stosunku pracy na podstawie powołania? Rektor uczelni publicznej niespełniający w chwili wyboru wymogu zatrudnienia (...)

 • Praca w trakcie urlopu dla poratowania zdrowia13 Listopada 2007

  ) - podstawowe miejsce pracy; umowa o pracę na czas określony (pełny, II etat) na innej uczelni (3 lata stażu pracy na tej uczelni); umowa o dzieło czasowa; umowa zlecenie czasowa. W chwili obecnej (...)

 • Uznanie dyplomu lekarza dentysty, uzyskanego na Ukrainie22 Listopada 2011

  postępowania nostryfikacyjnego w żadnej polskiej uczelni Rada jednostki organizacyjnej uczelni, która dokonywać będzie nostryfikacji, może żądać (...)

 • Urlop habilitacyjny14 Czerwca 2011

  kilku lat na innej uczelni. Wcześniej nie informował o tym uczelni. Nauczyciel akademicki twierdzi, że uczelnia musi takiego urlopu udzielić /statut uczelni nie reguluje tych spraw/. Czy (...)

 • Alimenty dla pełnoletniego dziecka16 Czerwca 2005

  uczelni prywatnej (odpłatnej) zamiast na uczelni państwowej? 5. czy obowiązek alimentacyjny trwa wobec dziecka, które studiując, również podjęło pracę? Czy istnieją tutaj różnice zależne (...)

 • Bezpłatny urlop dla pracownika akademickiego4 Kwietnia 2011

  statut danej uczelni. urlop, bezpłatny urlop, pracownik, pracownik akademicki, uczelnia, regulmin, rektor, doktorat, nauka, badania naukowe, rozwój, stosunek pracy, kodeks pracy, pracodawca, szkoła

 • Ustawowe ulgi nauczycieli akademickich26 Czerwca 2007

  gospodarką uczelni w zakresie zwykłego zarządu. nauczyciel, akademicki, ulga, przejazdy, bilet,

 • Praca w godzinach nadliczbowych1 Lutego 2006

  zajęć, ustala kierownik jednostki organizacyjnej określonej w statucie uczelni.   Obowiązkowy wymiar czasu pracy wynosi 36 godzin tygodniowo. W szczególnych przypadkach, uzasadnionych

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • stypendium a podatek

  chcialabym sie zapytac czy ktos orientuje sie jak jest ze stypendiami.jestem studentka II roku zaoczej informatyki i pobieram stypendium socjalne.czy musze (...)

 • Jak nagłośnić sprawę wieloletnich przekrętów?

  Od wielu lat na jednym z wydziałów politechniki, jego dziekan przez 2 kadencje robił co chciał począwszy od jeżdżenia na zagraniczne (egzotyczne) (...)

 • Postępowanie dyscyplinarne

  Jestem studentem i właśnie miałem bronić swoją pracę dypl., tylko problem w tym, że uczelnia zarzuca mi plagiat i z tego tytułu wszczęła przeciwko (...)

 • odpłatność za powtarzanie przedmiotów na studiach.

  Dzień dobry, mam taki problem: Dwa lata temu studiowałam na pewnej uczelni i miałam powtarzać przedmioty(za powtarzanie trzeba płacić). Jednak zrezygnowałam (...)

 • Czy mogę otrzymać kredyt na studia za granicą?

  Chce rozpocząć studia za granicą (będą one moimi pierwszymi) i w związku z tym mam takie pytanie ? czy mogę ubiegać się o kredyt studencki na (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane