Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przejście z ZUS do KRUS2 Sierpnia 2005

  ubezpieczenie) lub domownik (ze względu na swoje ubezpieczenie) nie podlega innemu ubezpieczeniu społecznemu lub nie ma ustalonego prawa do emerytury lub renty albo nie ma ustalonego prawa do świadczeń (...)

 • Domniemanie, że właściciel działki jest rolnikiem15 Lutego 2007

  domniemań można obalić. W opisywanej sprawie należy przede wszystkim wyjaśnić w KRUS, że mąż nie prowadzi działalności rolniczej. Można w tym celu np. przedłożyć umowę dzierżawy. Należy (...)

 • Umorzenie składki KRUS14 Kwietnia 2008

  . 41a ustawy Prezes KRUS lub upoważniony przez niego pracownik KRUS, w przypadkach uzasadnionych ważnym interesem zainteresowanego, na jego wniosek, uwzględniając możliwości płatnicze wnioskodawcy (...)

 • Ubezpieczenie rolnika prowadzącego działalność30 Listopada 2005

  wnioskować o przywrócenie terminu podlegania ubezpieczeniu w KRUS. KRUS twierdzi, że nie jestem rolnikiem, który podlegał ubezpieczeniu KRUS nieprzerwanie co najmniej 3 lata w momencie (...)

 • KRUS a pozarolnicza działalność gospodarcza23 Grudnia 2010

  z powyższym nie spełnia Pan podstawowego warunku jakim jest co najmniej 3-letnie nieprzerwane ubezpieczenie w KRUS, skoro w opisie znalazła się informacja, że nigdy nie był Pan ubezpieczony (...)

 • Chwila powstania obowiązku opłacania składek do KRUS10 Grudnia 2011

  od dnia, w którym powstało ubezpieczenie, a ustaje od dnia, w którym ustało ubezpieczenie. Obowiązek opłacania składek ustaje z ostatnim dniem kwartału, w którym ustało

 • Otworzenie działalności gospodarczej przez rolnika19 Lutego 2009

  gospodarczą? Czy istnieje w przepisach prawa jakiś termin opłacania składek KRUS, po którym mogę otworzyć działalność gospodarczą? Jeśli tak, to jaki? Czy po otwarciu działalności gospodarczej (...)

 • Wysokość składek KRUS23 Listopada 2004

  domowników. Ubezpieczeniu temu podlega się na wniosek lub z mocy ustawy. Ubezpieczenie społeczne rolników obejmuje ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie oraz ubezpieczenie (...)

 • Zwrot nadpłaconych składek ZUS10 Sierpnia 2006

  o kwotę składki na ubezpieczenie zdrowotne opłaconej w roku podatkowym bezpośrednio przez podatnika zgodnie z przepisami o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych

 • Zgoda żony na wyrejestrowanie z KRUS10 Sierpnia 2009

  . U. 1998 r. Nr 7 poz. 25 ze zm.)". ubezpieczenie rolników, KRUS, rolnik, domownik rolnika, ubezpieczenia społeczne z KRUS

 • Zgłoszenie do ubezpieczenia w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego9 Lutego 2012

  . 36 ust. 1 pkt 1 ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników). Decyzję KRUS winien wydać zasadniczo niezwłocznie nie później niż w ciągu miesiąca od złożenia wniosku. ubezpieczenie, (...)

 • Ubezpieczenie zdrowotne przedsiębiorcy23 Listopada 2004

  społecznemu z tytułu pozarolniczej działalności gospodarczej, o ile spełnia w tym zakresie warunki określone w odrębnych przepisach. ubezpieczenie rolników, KRUS, rolnik, zdrowotne, ubezpieczenie (...)

 • Ubezpieczenie w KRUS1 Marca 2006

  krus, rolnik, działalność rolnicza, ubezpieczenie, zus, gospodarstwo rolne, produkcja

 • Przejście na KRUS osoby prowadzącej działalność25 Kwietnia 2006

  , ubezpieczenie, rolnik

 • KRUS czy ZUS rolnika z działalnością twórczą22 Października 2004

  . Musi Pan podlegać takiemu ubezpieczeniu minimum 3 lata oraz zgłosić w KRUS, że nadal chce Pan kontynuować ubezpieczenie rolnicze. rolnicy, ubezpieczenie, krus, zus

 • Ubezpieczenie społeczne w ZUS i KRUS9 Września 2005

  ubezpieczeniu rolników. Innymi słowy musi zostać zachowana pewna kolejność – zanim rozpoczęło się prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej należałoby przez 3 lata podlegać ubezpieczeniu (...)

 • Ubezpieczenie społeczne rolników2 Grudnia 2011

  opłacenia składki ciąży na nich solidarnie, natomiast sam obowiązek opłacenia składki powstaje od dnia, w którym powstało ubezpieczenie, a ustaje od dnia, w którym ustało ubezpieczenie, (...)

 • Ubezpieczenie z KRUS małżonka17 Lipca 2008

  dla przyznania Panu renty strukturalnej.  KRUS, ubezpieczenie, małżonek, żona, mąż, składka, gospodarstwo, rolne, zgłoszenie, rozdzielność, majątkowa

 • Zbieg ubezpieczenia w KRUS i ZUS2 Grudnia 2011

  Czy muszę odprowadzać składki do ZUS i KRUS, jeżeli podejmę działalność inną niż rolnicza? Z taką sytuacja mamy do czynienia, jeżeli osoba ubezpieczona obowiązkowo w KRUS podejmie działalność

 • Umowy o dzieło a ubezpieczenie w KRUS25 Października 2004

  kilka razy na rok umowy o dzieło i na tej podstawie odprowadzający podatek od tych umów, może pozostać nadal w KRUS? W KRUS jest ubezpieczony 2 lata. Czy w tej sytuacji z uwagi, że wykonuje (...)

 • Zaliczanie okresów ubezpieczenia w KRUS i ZUS15 Listopada 2002

  Czy do przyszłej emerytury zaliczone będą składki płacone do ZUS-u a potem do KRUS-u? np.10 lat pracy a potem praca w gospodarstwie rolnym. Osobie, która opłacała składki do ZUS i do KRUS (...)

 • Odpowiedzialność rozwiedzionego małżonka-składki15 Listopada 2006

  Ordynacji podatkowej, zgodnie z którym podatnik (a więc odpowiednio ubezpieczony) odpowiada całym swoim majątkiem za wynikające ze zobowiązań podatkowych podatki (a więc odpowiednio za składki). KRUS, (...)

 • Ubezpieczenie społeczne KRUS a praca w firmie1 Lipca 2011

  Witam pracuję w dużej firmie na pełny etat. Oprócz tego posiadam paro hektarowe gospodarstwo rolne. Czy muszę płacić składki na ubezpieczenie społeczne z KRUS? Jeśli podlega Pani już obowiązkowo

 • Ubezpieczenie KRUS a urodzenie dziecka5 Września 2007

  Moja żona prowadzi gospodarstwo rolne i jest ubezpieczona w KRUS, obecnie jest w ciąży. Czy w ogóle przysługują jej jakieś urlopy i zwolnienia z pracy z tytułu urodzenia dziecka lub jakich

 • Emerytura osoby ubezpieczonej w KRUS25 Czerwca 2009

  . emerytura, ZUS, KRUS, okresy, ubezpieczenie, praca, obliczenie, uprawnienie, składki, opłacanie, świadczenie,

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Odpowiedzialność za długi współmałżonka

  Mój mąż bez mojej wiedzy narobił olbrzymich długów w trakcie trwania naszego małżeństwa. Kiedy jego sprawki wyszły na jaw, podpisaliśmy intercyzę. (...)

 • staram sie o zasiłek rodzinny w Holandii i opłacam w PL KRUS...

  Staram sie o zasiłek rodzinny w Holandii,spełniam wszystkie kryteria obowiązujące W NL,jednakże w Pl opłacam KRUS(Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego) (...)

 • Renta z KRUS

  Witam co dokładnie trzeba zrobić żeby pobierać rentę z KRUS lub być ubezpieczonym w KRUS? Jak wielkie trzeba mieć pole i co na nim robić? Wystarczy (...)

 • Ubezpieczenie w KRUS

  Witam, mam pytanie w sprawie ubezpieczenia się w Krus. Mam ok 4h ziemi (jestem wspołwascielem), nie pracuje (studiuje). Jestem podpięta do ubezpieczenia (...)

 • Składki KRUS 2011 !!!

  Rolnicy zapłacą składki do KRUS według obowiązujących stawek. Ubezpieczeni w KRUS, w I kwartale 2011 zapłacą takie same składki jak w 2010 roku. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane