Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ubezpieczenie na wypadek śmierci a choroba11 Grudnia 2006

  poszczególne pytania, pominięte okoliczności uważa się za nieistotne. Jeżeli w umowie ubezpieczenia zastrzeżono, że w czasie jej trwania należy zgłaszać zmiany okoliczności wymienionych (...)

 • Wypłata świadczenia z tytułu śmierci matki2 Grudnia 2008

  ubezpieczeniowej, zakład ubezpieczeń wypłaca odszkodowanie lub świadczenie na podstawie uznania roszczenia uprawnionego z umowy ubezpieczenia w wyniku ustaleń dokonanych w postępowaniu, o którym (...)

 • Okresy składkowe w ubezpieczeniu emerytalnym29 Grudnia 2011

  gospodarczej na obszarze Państwa Polskiego objętej obowiązkiem ubezpieczenia społecznego oraz okresy kontynuowania tego ubezpieczenia, za które opłacono składkę na to ubezpieczenie (...)

 • Jak uzyskać większy zasiłek macierzyński? 24 Kwietnia 2015

  wymiaru zasiłku chorobowego stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie zapełne miesiące kalendarzowe ubezpieczenia. Z powyższego wynika, że jeżeli po ponownym zarejestrowaniu się do ubezpieczenia

 • Jak uzyskać większy zasiłek macierzyński? 24 Kwietnia 2015

  wymiaru zasiłku chorobowego stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie zapełne miesiące kalendarzowe ubezpieczenia. Z powyższego wynika, że jeżeli po ponownym zarejestrowaniu się do ubezpieczenia

 • Sądowe stwierdzenie śmierci osoby7 Kwietnia 2005

  to uzasadnione celami statutowymi takiej organizacji i gdy przemawia za tym interes społeczny. Zaświadczenie o zaginięciu lub zniszczeniu księgi stanu cywilnego może być także wydane na wniosek innych

 • Przedmiot ubezpieczenia osobowego12 Marca 2012

  on zdarzenie działające z zewnątrz w sposób nagły na ciało ubezpieczonego, powodując uszkodzenie ciała lub zgon niezależnie od jego woli. Poza wymienionymi dwoma typami ubezpieczeń na życie (...)

 • umowa cesji20 Czerwca 2011

  sytuacje.   Jeśli ogólne warunki ubezpieczenia, nie stawiają wymogu zgody ubezpieczyciela to przede wszystkim należy zadbać o to, aby umowa sporządzona została na piśmie.   Art.511.Jeżeli

 • Akt zgonu21 Marca 2005

  sprostowaniu w razie błędnego lub nieścisłego jego zredagowania. zgon, akt zgonu, karta zgonu, ustalenie danych

 • Kradzież leasingowanego pojazdu22 Czerwca 2006

  ubezpieczenia została zawarta. Dzieje się tak dlatego, że uprawnionym z umowy ubezpieczenia jest w takim przypadku osoba trzecia. Zatem jeśli leasingobiorca zawarł umowę ubezpieczenia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • co dalej z OC?

  Wczoraj tj. 10 maja wyrejestrowałam samochód, 15 maja przypada termin drugiej raty OC. Agent twierdzi, że muszę zapłacić ratę, wydaje mi się to (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane