Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Księgi prowadzone przy użyciu komputera15 Grudnia 2006

  ciągły w roku obrotowym. Przede wszystkim należy jednak wskazać, że zapisów w księgach rachunkowych dokonuje się w sposób trwały, bez pozostawiania miejsc (...)

 • Zmiany w ustawie o rachunkowości23 Kwietnia 2009

  przewiduje, iż:1) w art. 10 w ust. 1 w pkt 3 lit. b otrzymuje brzmienie:  „b) wykazu ksiąg rachunkowych, a przy prowadzeniu ksiąg rachunkowych przy użyciu (...)

 • Odrębny zarząd majątkiem łączących się spółek15 Września 2005

  rachunkowości, która w sytuacji łączenia się spółek mówi wyłącznie o sposobie ujęcia i rozliczenia tego połączenia w nowych księgach rachunkowych, czyli w księgach (...)

 • Nieprawidłowe sprawozdanie finansowe30 Listopada 2005

  , prowadzenia ich wbrew przepisom ustawy lub podawania w tych księgach nierzetelnych danych, niesporządzenia sprawozdania finansowego, sporządzenia go niezgodnie z przepisami ustawy lub zawarcia (...)

 • Zasady odpowiedzialności księgowego4 Stycznia 2006

  księgowy jest odpowiedzialny za wykonywanie obowiązków w sposób uczciwy, lojalny, rzetelny i obiektywny, mający na celu dobro firmy. Czy Główny Księgowy, w tym przypadku, może ponieść sankcje (...)

 • Odpowiedzialność za brak sprawozdania finansowego1 Grudnia 2005

  sprawozdania finansowego w spółce. W myśl art. 3 ust. 1 pkt 6 za wykonanie wynikających z ustawy obowiązków w zakresie rachunkowości odpowiedzialny jest kierownik jednostki. Przez to (...)

 • Postanowienie sądu podstawą wpisu do ewidencji27 Lutego 2009

  , budynków i lokali uwidacznia się w ewidencji na podstawie:  wpisów dokonanych w księgach wieczystych,  prawomocnych orzeczeń sądowych,  umów (...)

 • Funkcja prezesa a umowa o pracę7 Stycznia 2008

  usługowego prowadzenia ksiąg handlowych, ale nie prowadzę ksiąg spółki, jedynie inne firmy na podatkowych księgach. Czy taka sytuacja jest zgodna z prawem? Czy będąc prezesem sp. z o.o. można być (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane