Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Słup energetyczny na prywatnej działce24 Listopada 2004

  znajduje się transformator to podejrzewam, że często będą korzystać, czy ja na swoim prywatnym terenie muszę to znosić? W księdze wieczystej nic nie ma o tym mowy. Pani prawo do działki (...)

 • Mycie samochodu w miejscu publicznym23 Lipca 2010

  . ochrona środowiska, mycie samochodu, mycie samochodu na parkingu, mycie auta na posesji, czystość w gminie

 • Oplaty za umieszczenie w prywatnej dzialce obcych urządzeń5 Października 2011

  Jestem właścicielem działki, na której stoi mój dom. Na działce, prawie w granicy stoją trzy słupy energetyczne doprowadzające prąd do innej posesji. Właścicielem tychże jest przedsiębiorstwo

 • Naruszenie nietykalności osobistej28 Maja 2009

  Jestem zarządcą nieruchomości prywatnej. Nadzoruję między innymi pracę dozorcy na terenie posesji. Gospodarz domu powiadomił mnie dziś, że rezygnuje ze swojej pracy. Przyznał, iż (...)

 • Pełnomocnictwo procesowe substytucyjne20 Września 2006

  radcą prawnym. Z uwagi na fakt, iż zajmuje się tymi sprawami od lat 16 zna on w detalach fakty i inne niezbędne w procesie cywilnym. Spór dotyczy posesji, w której współwłaścicielem jest (...)

 • Parkowanie auta pod wpływem alkoholu na podwórku30 Kwietnia 2009

  Jestem najemcą lokalu mieszkalnego w prywatnej kamienicy. W ostatnim czasie kilkoro lokatorów urządza imprezy alkoholowe na terenie posesji trwające do późnych godzin wieczornych. W dniu (...)

 • Znalezienie skarbu8 Września 2005

  W ogrodzie na terenie prywatnej posesji właściciel dokonujący wykopu pod kolejną zabudowę wydobył z ziemi średniowieczne monety i precjoza. Niektóre z nich mogą stanowić znaczną wartość. (...)

 • Definicja zjazdu z drogi publicznej do posesji15 Kwietnia 2002

  Czy zgodnie z art. 30 ustawy o drogach publicznych zjazdem z drogi publicznej do prywatnej posesji nazywa się tylko odcinek na wysokości bramy wjazdowej i wejścia, czy na całej szerokości (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • niebezpieczna i niechciana linia energetyczna SN 15 kv

  Jak wywalczyć od ZE likwidację lini SN 15kv lub poprowadzenie tej lini kablem ziemią, obecnie słupy lini są w kiepskim stanie technicznym (ponad 30letnie, (...)

 • Brak dostępu do klatek schodowych

  Witam Posiadam pewnie problem z właścicielem grunty do którego przylega kamienica w której posiadam mieszkanie. Właściciel gruntów do których (...)

 • nielegalna wycinka choinek.

  Witam hcialem się dowiedziec co grozi osobie ktora nielegalnie wytnie choinke z lasu lub prywantej posesji czy mozna za to trafic do wiezienia czy jest (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane