Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ochrona danych osobowych - identyfikacja osoby27 Lipca 2005

  dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. Osobą możliwą do zidentyfikowania jest osoba, której tożsamość (...)

 • Zawiadomienie urzędu o zmianie dowodu osobistego19 Lutego 2007

  ;Zgłoszenie identyfikacyjne / zgłoszenie aktualizacyjne osoby fizycznej nieprowadzącej samodzielnie działalności gospodarczej” zawiera m.in. informację o rodzaju dokumentu stwierdzającego (...)

 • Naruszenie danych osobowych i dóbr osobistych12 Maja 2006

  zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. Osobą możliwą do zidentyfikowania jest osoba, której tożsamość można określić bezpośrednio lub pośrednio, w szczególności (...)

 • Ochrona wizerunku przed publikacją prasową24 Marca 2005

  rozumieniu ustawy za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. Osobą możliwą do zidentyfikowania jest osoba, której (...)

 • Publikacja danych osobowych w Internecie30 Listopada 2006

  osobowych. Zgodnie z tą ustawą, za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. Osobą możliwą do zidentyfikowania (...)

 • Szkolenie w zakresie towarów ADR17 Lipca 2008

  majątkowych lub przestępstwo przeciwko dokumentom - dotyczy osoby fizycznej lub członków organów osoby prawnej.   Wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzących kursy dokształcające (...)

 • Ochrona danych osobowych16 Lipca 2008

  zabezpieczenia tych danych. Za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. Osobą możliwą do zidentyfikowania jest (...)

 • Administrator danych osobowych a umowa agencyjna20 Maja 2006

  w zakresie drobnych bieżących spraw życia codziennego? W rozumieniu ustawy za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej

 • GIODO18 Listopada 2010

  dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. Osoba możliwą do zidentyfikowania jest osoba, której tożsamość można określić bezpośrednio lub (...)

 • Czy można odmówić podania wieku w sądzie ?30 Grudnia 2010

  fizycznej. Dlatego informacje dotyczące danej osoby występującej w postępowaniu sądowym można uznać za dane osobowe. Jednak w tym wypadku należy odnieść się do przepisów regulujących (...)

 • Jak zabezpieczyć się przed długami ojca? 27 Maja 2015

  rodzaju zaburzeń psychicznych osoby fizycznej, a w przeciwnym razie sąd odrzuca wniosek1 Wniosek o ubezwłasnowolnienie może zgłosić małżonek osoby, której dotyczy wniosek o (...)

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii28 Września 2007

  podatku, o którym mowa w ust. 1, stosuje się także do rzeczy stanowiących mienie osoby fizycznej, zgłoszonych do procedury dopuszczenia do obrotu przed dniem przybycia tej osoby na terytorium (...)

 • Kserowanie kart płatniczych4 Czerwca 2007

  wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. Osobą możliwą do zidentyfikowania jest osoba, której tożsamość można określić bezpośrednio (...)

 • Wykazanie tożsamości przed notariuszem23 Grudnia 2005

  cytowanym artykułem, potwierdzić tożsamość osoby, np. poprzez wskazanie innych dokumentów ze zdjęciem, czy ewentualnie poprzez świadków, pod warunkiem, że tożsamość ta zostanie (...)

 • Używanie nazwy skróconej na fakturze2 Stycznia 2006

  usługi może Pan z kolei wystawić (…) notę korygującą”. dane na fakturze, skrót nazwy, firma przedsiębiorcy, firma osoby fizycznej

 • Uprawnienia zatrzymanego przez policję3 Listopada 2010

  oświadczenia innej osoby, której tożsamość została ustalona na podstawie dokumentów, o których mowa powyżej Z kolei kwestię zatrzymania przez policję reguluje art. (...)

 • Firma osoby fizycznej a nazwa przedsiębiorstwa4 Stycznia 2012

  Czym różni się firma osoby fizycznej od nazwy przedsiębiorstwa, o której mowa w art. 551 pkt. 1 Kodeksu cywilnego? Konieczne jest rozróżnienie pomiędzy firmą osoby fizycznej (...)

 • Kurator spółki jako pracodawca23 Listopada 2004

  prawa pracy. Nie należy to do jego kompetencji. Brak bowiem właściwych organów osoby prawnej nie powoduje, że w jej strukturach nie znajdują się osoby, nie umocowane ale faktycznie te czynności (...)

 • Jak przeprowadzić zbiórkę pieniędzy dla potrzebującego?8 Maja 2015

  członków komitetu społecznego, ich adresy zamieszkania, numery PESEL, a w przypadku gdy członek komitetu nie ma numeru PESEL, serię i numer dokumentu potwierdzającego jego tożsamość; 3) dane (...)

 • Kontrola UOKiK7 Września 2005

  organu ochrony konkurencji państwa członkowskiego Unii Europejskiej osoby posiadające wiadomości specjalne, jeżeli do przeprowadzenia kontroli niezbędne są tego rodzaju wiadomości, - osoby (...)

 • Umowa zlecenia między dwiema osobami fizycznymi2 Października 2009

  zlecenia lub umowy o dzieło zalicza się wyłącznie przychody otrzymane od osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, osoby prawnej i jej jednostki organizacyjnej oraz jednostki (...)

 • Zasada ciągłości firmy spółki jawnej22 Września 2011

  przedsiębiorcy. Znajduje ona wyraz w art. 435§ 3 k.c., zgodnie z którym firma osoby prawnej może zawierać nazwisko lub pseudonim osoby fizycznej, jeżeli służy to ukazaniu (...)

 • Egzekucja z majątku spółki długu wspólnika1 Września 2005

  być to tylko i wyłącznie majątek osoby fizycznej (poza wypadkami odpowiedzialności małżonka); w drugim zaś w grę wchodzi majątek osoby prawnej - spółki z o.o. O ile rzeczywiście (...)

 • Termin ważności pełnomocnictwa12 Marca 2010

  \") pełnomocnitwa na skutek utraty ważności dokumentu, na podstawie którego ustalana była tożsamość osób biorących udział w ustanawianiu pełnomocnika. Z powyższego wynika - zakładając, (...)

 • Upadłość osób prywatnych - konsumencka15 Października 2004

  niewypłacalności osoby fizycznej

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Kontrola osobista/przeszukanie niedopełnienie obowiązków?

  Witam. Chciałbym zadać pewne pytanie. Wracałem ostatnio jak zwykle z kumplem ze szkoły i w pewnym momencie przysiedliśmy odpocząć. Nagle z daleka (...)

 • przemoc psychiczna w domu

  Witam od 10 lat mąż znęca się psychicznie nieświadomie nad rodziną, jaka jest sytuacja kobiety w dzisiejszych sądch w tych sprawach. Oboje grorzą (...)

 • Ochrona sklepowa

  Pare dni mialam przykry incydent z ochroniarzami sklepowymi. Jakie uprawnienie maja ochroniarze zatrudnieni w sklepie? Czy moga uzyc sily ? (Cala) Ochroniarze (...)

 • Status osoby fizycznej a pełnoletność

  Witam, mam takie pytanie kiedy staję się osobą fizyczną? Czy do tego trzeba ukończyć 18 lat? Co uzyskuję kończąc lat 16 ? czy mogę się reprezentować (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.