Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zażalenie na postanowienie sądu o zabezpieczeniu12 Listopada 2007

  złożyć zażalenie na to postanowienie. Czy będę musiał ponieść dodatkowe opłaty z tego tytułu i ewentualnie czy mogę wystąpić o zwolnienie mnie z tej opłaty? Biorąc pod uwagę (...)

 • Tajemnica notarialna15 Września 2006

  pochodzących z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł oraz o przeciwdziałaniu finansowaniu terroryzmu. Jak widać, przepisy ustawy są dość lakoniczne. O tajemnicy notarialnej (...)

 • Nawiązanie stosunku pracy z kierownikiem GOPS12 Stycznia 2006

  o naborze, nie może być krótszy niż 14 dni od dnia opublikowania tego ogłoszenia w Biuletynie. Po upływie terminu do złożenia dokumentów, określonego w ogłoszeniu o naborze, upowszechnia (...)

 • Definicja działalności gospodarczej26 Stycznia 2010

  ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. Przyjmuje się, że aby sformułowana w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej powyższa definicja miała zastosowanie do (...)

 • Używanie takiej samej nazwy firmy15 Czerwca 2004

  handlowego (sp. z o.o., akcyjne) nie było jednak możliwe zarejestrowanie w jednym sądzie dwóch spółek o identycznej nazwie. W przedstawionym problemie może mieć zastosowanie ustawa o (...)

 • Opłata za używanie windy8 Marca 2010

  podstawie ustawy nie można więc konstruować reguły zgodnie z którą właściciel jest obowiązany do uczestniczenia w kosztach utrzymania tylko tej części nieruchomości wspólnej, (...)

 • Obowiązek sporządzania sprawozdania F-015 Czerwca 2007

  ). Obowiązek sporządzenia i przekazania formularza F-01 w konkretnej sytuacji wynika zatem nie z jednego, ale z kilku przepisów, na dodatek zawartych w różnych aktach prawnych. Zgodnie z (...)

 • Rejestracja samochodu a dowód rejestracyjny19 Kwietnia 2008

  to z art. 84. ust. 1. Ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. (...)

 • Karnet na basen jako upominek dla kontrahenta11 Września 2005

  właściwego organu podatkowego z zapytaniem o interpretację. Zgodnie z art. 7 ust. 2 ustawy VAT, za dostawę towarów należy uznać również nieodpłatne przekazanie towaru, jeżeli (...)

 • Prawa autorskie do postów na forum dyskusyjnym22 Marca 2007

  charakteru. Wypowiedź sama w sobie nie jest twórcza i nie stanowi utworu. Samo przekazanie informacji, opinii, czy idei nie jest przejawem działalności twórczej i w związku z tym nie podlega (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Aplikacja kuratorska

  W środe idę na rozmowę kwalifikacyjną do Sądu Okręgowego w sprawie aplikacji kuratorskiej.Jeżeli ktoś mógłby mi powiedzieć z czego się przygotować (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane