Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Nieodebranie wezwania zapłaty zaległości a najem2 Listopada 2010

  wypadku można uznać korespondencję za doręczoną? Przyczyny i sposób wypowiedzenia stosunku najmu lokalu mieszkalnego określają przepisy ustawy o ochronie praw lokatorów (...)

 • Opodatkowanie dochodu z akcji5 Stycznia 2005

  stycznia 2004 r. dochody z tytułu odpłatnego zbycia akcji opodatkowane są na zasadach określonych w art. 30b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Z przepisów tych wynika (...)

 • Przycięcie korony drzewa28 Lutego 2012

  , który doprowadziłby do obumarcia drzewa, obecnie po nowelizacji obowiązują następujące przepisy art. 82 ustawy o ochronie przyrody: Art. 82. 1. Prace ziemne oraz inne prace związane (...)

 • Wyłączenie ojczyma od dziedziczenia po matce23 Lipca 2010

  ustawowych po matce. Podobnie, zgodnie z art. 935 ¹ kodeksu cywilnego przepisów o powołaniu do dziedziczenia z ustawy nie stosuje się do małżonka spadkodawcy pozostającego (...)

 • Podstawa prawna odszkodowania9 Maja 2002

  Czy w ramach ustawy o ochronie danych osobowych, poszkodowanemu (dokumenty z danymi osobowymi znaleziono na śmietniku) przysługuje jakieś odszkodowanie. Jeżeli tak to z jakiego (...)

 • Niekaralność Prezesa zarządu17 Stycznia 2008

  trzech miesięcy od dnia uprawomocnienia się wyroku, o którym mowa w § 2, skazany może złożyć wniosek do sądu, który wydał wyrok, o zwolnienie go z zakazu pełnienia funkcji w spółce (...)

 • Zgoda wojewodzkiego konserwatora zabytków15 Stycznia 2008

  nieruchomości obowiązany jest współdziałać z właściwym wojewódzkim konserwatorem zabytków. Podstawę prawną stanowi Ustawa z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece (...)

 • Mieszkanie komunalne małżonków a rozwód 23 Listopada 2008

  przepis art. 11 ust. 3 pkt. 1 ustawy o ochronie praw lokatorów, zgodnie z którym właściciel lokalu, w którym czynsz jest niższy niż 3 % wartości odtworzeniowej (...)

 • Ustalenie zakresu działalności konkurencyjnej pracownika1 Marca 2005

  zakazie konkurencji ma zasada swobody umów wynikająca z kodeksu cywilnego? Czy klauzula o tzw. wyłączności zatrudnienia może być przedmiotem o zakazie konkurencji czy należy do materii (...)

 • Fotoradar a Straż Miejska8 Lipca 2010

  przepis lub art. 97 kw (straż też ma uprawnienia do nakładania mandatów za naruszenie tego przepisu, a stanowi on o wykraczaniu przeciwko innym przepisom o bezpieczeństwie lub o (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Aplikacja kuratorska

  W środe idę na rozmowę kwalifikacyjną do Sądu Okręgowego w sprawie aplikacji kuratorskiej.Jeżeli ktoś mógłby mi powiedzieć z czego się przygotować (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane