Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Usługi taxi w spółce jawnej a licencja1 Listopada 2008

  przyczyn zależnych od nich, spełniają wymagania określone w art. 39a ust. 1 pkt 1-4. Zgodnie z art. 13 ustawy o transporcie drogowym, co do zasady licencji nie można odstępować (...)

 • Termin wykonania umowy pożyczki23 Lipca 2013

  Od którego dnia należy liczyć termin wykonania umowy pożyczki (o którym mowa w art. 4. Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów i odpowiedzialności za produkt niebezpieczny); (...)

 • Założenie agencji pośrednictwa pracy3 Grudnia 2004

  przeciętnego wynagrodzenia, z wyjątkiem: organizacji pożytku publicznego, o ile działalność w zakresie pośrednictwa pracy jest zgodna z celami statutowymi tych organizacji, podmiotów (...)

 • Niezamówiona informacja handlowa, o której mowa w przepisach ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną19 Listopada 2011

  informacji handlowej zostało zdefiniowane w art. 2 pkt. 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną – za informację handlową uważa się każdą informację przeznaczoną (...)

 • Zmiana zagospodarowania a wzzt20 Kwietnia 2006

  . (itd.), a jednocześnie mówi o stosowaniu art. 50. 2., zgodnie z którym: Nie wymagają wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego roboty budowlane 2) niewymagające (...)

 • "Lokal zamienny" od spółdzielni3 Marca 2006

  obowiązują jej żadne zapisy z ustawy o ochronie prawa lokatora, ponieważ ma swój wewnętrzny status, który nie musi być tworzony w oparciu o żadną ustawę. Ponadto spółdzielnia (...)

 • Umowne prawo do wypowiedzenia umowy8 Września 2004

  przedsiębiorcy powstały z tytułu umowy o kredyt konsumencki lub umowy o przewóz osoby w regularnej komunikacji publicznej; 2) łączna kwota zobowiązań konsumenta wobec przedsiębiorcy (...)

 • Spłacanie kredytów po zmarłym ojcu14 Grudnia 2008

  małoletnich dzieci ojca z drugiego związku, dziedziczą z ustawy. W związku z powyższym Mama będzie dziedziczyła 5/20 spadku a każde z dzieci ojca będzie dziedziczyło (...)

 • Wgląd i kopie z akt komorniczych23 Stycznia 2008

  dokumentów oraz czy mogę zrobić/otrzymać ich kopię np. za opłatą? Jednymi z podstawowych obowiązków komornika są: zawiadamianie strony (wierzyciela i dłużnika) o każdej (...)

 • Zmiana działki na budowlaną w planie miejscowym11 Grudnia 2007

  pozostałych kwestiach proszę o zapoznanie się z treścią informacji Opłata adiacencka i planistyczna   Można wskazać, iż zgodnie z orzeczeniem NSA   OPK 16/00,  ONSA (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Aplikacja kuratorska

  W środe idę na rozmowę kwalifikacyjną do Sądu Okręgowego w sprawie aplikacji kuratorskiej.Jeżeli ktoś mógłby mi powiedzieć z czego się przygotować (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane