Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Szkoda wyrządzona przez kota31 Maja 2004

  z art. 45 ustawy o zawodzie lekarza weterynarii, członkowie samorządu podlegają odpowiedzialności zawodowej przed sądami lekarsko-weterynaryjnymi za postępowanie sprzeczne z zasadami (...)

 • Bezprawne zajmowanie nieruchomości26 Stycznia 2006

  rzeczy przedawniają się z upływem roku od dnia zwrotu rzeczy. Natomiast, jeśli nieruchomość zajmowana bez tytułu prawnego stanowi lokal w rozumieniu ustawy o ochronie praw lokatorów, (...)

 • Stwierdzenie nieważności decyzji p.o. PINB6 Września 2010

  osobę niewłaściwą, nieumocowaną i niebędąca organem, po pierwotnym ustaleniu tych aktów. Wcześniej zwracałem się na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej o (...)

 • Naruszenie nietykalności osobistej28 Maja 2009

  ustawy o ochronie praw lokatorów (art. 11 tej ustawy), gdyż nie jest to wypowiedzenie, umowa wygasa sama ze względu na upływ czasu. Należy tylko pamiętać o tym, że (...)

 • Zakaz działalności konkurencyjnej w spółce z o.o.30 Października 2006

  uwzględnieniem przepisów Ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o nieuczciwej konkurencji, która zakazuje podejmowania czynów nieuczciwej konkurencji. Zgodnie z jej postanowieniami, (...)

 • Działalność gospodarcza - najem.18 Lutego 2014

  gałęziach prawa. Najważniejszą z nich jest ta zawarta w art. 2 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Stwierdza ona, że działalność zarobkowa, (m.in.) usługowa prowadzona (...)

 • Egzekucja z własnościowego prawa do lokalu13 Czerwca 2005

  . Przepisy o egzekucji z nieruchomości przewidują generalną zasadę, na mocy której z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności wygasają wszelkie prawa (...)

 • Wniosek o usunięcie historii kredytowej z BIK (wzór).9 Czerwca 2015

  Bardzo bym prosił o przesłanie mi wzoru wniosku o usunięcie mojej historii kredytowej z Biura Informacji Kredytowej. Z góry dziękuję. ………………Miejscowość

 • Dochody kapitałowe uzyskane za granicą16 Stycznia 2007

  się Pan rozliczać w Polsce z całości swoich dochodów niezależnie od źródła przychodów. Zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od (...)

 • Osoba towarzysząca Prezesowi w podróży16 Października 2006

  (oczywisty brak związku z osiągniętym przychodem Spółki). Osoba taka osiągnie również przychód z tytułu uzyskanego nieodpłatnie świadczenia, gdyż, jak stanowi art. 20 ust. 1 ustawy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Aplikacja kuratorska

  W środe idę na rozmowę kwalifikacyjną do Sądu Okręgowego w sprawie aplikacji kuratorskiej.Jeżeli ktoś mógłby mi powiedzieć z czego się przygotować (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane