Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Archiwizowanie pozwoleń na budowę5 Lutego 2009

  przekazania tych decyzji do archiwum na podstawie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej. Zgodnie z art. 5 tej ustawy każdemu przysługuje (...)

 • Umowa w języku angielskim14 Maja 2014

  języku polskim? Aby odpowiedzieć na zadane pytanie należy pochylić się na przepisami ustawy z dnia z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim. Ogólnie przepisy ustawy (...)

 • Spłacanie kredytów po zmarłym ojcu14 Grudnia 2008

  małoletnich dzieci ojca z drugiego związku, dziedziczą z ustawy. W związku z powyższym Mama będzie dziedziczyła 5/20 spadku a każde z dzieci ojca będzie dziedziczyło (...)

 • Pracownik jako płatnik składek na FGŚP2 Lipca 2009

  oddziału, to nie dotyczy jej zakres podmiotowy zastosowania ustawy z dnia 13 lipca 2006 r. o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy. Zgodnie bowiem z (...)

 • Brak zgody współwłaścicieli a konieczny remont27 Grudnia 2010

  ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy oraz o zmianie kodeksu cywilnego, którego najem został nawiązany na podstawie decyzji administracyjnej o (...)

 • Zmiana wysokości wkładu komplementariusza a zgłoszenie do KRS.12 Lipca 2012

  art. 35 ustawy, wraz z zaznaczeniem okoliczności dotyczących ograniczenia ich zdolności do czynności prawnych, o ile takie istnieją,10) informacje o wspólnikach (dodatkowo (...)

 • Wezwanie gminy w sprawie o odszkodowanie8 Grudnia 2010

  (ponieważ nie było żadnego działania) właściciel wezwał pisemnie gminę do zapłaty odszkodowania (na podst. art. 18 ust 5 ustawy o ochronie praw lokatorów oraz art. 417 kc), a w braku (...)

 • Data likwidacji działalności gospodarczej4 Grudnia 2007

  stanowią natomiast ustawy podatkowe, w tym w odniesieniu do osób fizycznych: ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zgodnie z art. 24 ust. 3 tej ustawy, w razie zawiadomienia (...)

 • Odprowadzanie składek przez ZUS do OFE21 Lipca 2006

  ubezpieczenie emerytalne oraz kopię informacji o sposobie rozpatrzenia wniosku o sprostowanie danych. Postępowanie wyjaśniające trwa 3 miesiące od dnia złożenia wniosku do ZUS (w sprawach (...)

 • Postępowanie wobec dłużników alimentacyjnych21 Lutego 2006

  Czy zawiadamiać dłużnika alimentacyjnego o wszczęciu postępowania z urzędu w momencie otrzymania od komornika sądowego informacji z art. 3 ust 1 ustawy o postępowaniu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Aplikacja kuratorska

  W środe idę na rozmowę kwalifikacyjną do Sądu Okręgowego w sprawie aplikacji kuratorskiej.Jeżeli ktoś mógłby mi powiedzieć z czego się przygotować (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane