Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zwrot wadium25 Marca 2010

  k.p.c.) i ulega ona zaliczeniu na poczet ceny nabycia (art. 967 k.p.c.).Natomiast zwrot następuje licytantom, którzy nie uzyskali przybicia. Następuje to niezwłocznie, po zakończeniu przetargu (...)

 • Postępowanie upominawcze - mediacja12 Listopada 2008

  terminem rozprawy do sądu? Co prawda, zgodnie z art. 183[[8] par. 1 k.p.c., sąd aż do zamknięcia pierwszego posiedzenia wyznaczonego na rozprawę może skierować strony do mediacji, a po (...)

 • Podział majatku małżeńskiego29 Sierpnia 2011

  podział majątku wspólnego toczy się stosownie do art. 566 i 567 § 1 i 2 k.p.c. Na podstawie art. 567 § 3 k.p.c. do postępowania tego stosuje się odpowiednio przepisy o dziale (...)

 • Wypłacanie wynagrodzenia drugiemu małżonkowi30 Listopada 2009

  wszelkie czynności faktyczne jednego z małżonków wspierające drugiego z nich w wykonywaniu przez niego jego praw i obowiązków wynikających z małżeństwa. Obejmuje też (...)

 • Zastrzeżenia do protokołu a zarzuty apelacyjne31 Stycznia 2011

  skutkowałoby naruszeniem prawa gwarantowanego przez KPC., oraz Konstytucje RP. dla jednej z stron postępowania, poprzez pominięcie istotnych dla niej treści zeznań wpisanych do protokołu rozprawy, (...)

 • Obowiązkowe sporządzenie inwentarza15 Listopada 2006

  przyjęty z dobrodziejstwem inwentarza (art. 1023 § 2 kc). Zgodnie z art. 644 kpc jeżeli złożono oświadczenie o przyjęciu spadku z dobrodziejstwem inwentarza, a inwentarz nie (...)

 • Zaliczenie własnej wierzytelności na poczet ceny7 Lipca 2005

  wierzytelność lub jej część znajduje pokrycie w cenie nabycia, powinna być dokonana w ścisłym związku z art. 1025 kpc, jeżeli z sumy uzyskanej z egzekucji nieruchomości mają (...)

 • Środki dowodowe w postępowaniu o rozwód24 Lipca 2006

  -maili na serwerze służbowym, które są przechowywane w archiwach (mąż zajmował jedno z najwyższych stanowisk w jednej ze spółek Skarbu Państwa). Rozmawiałam z dwoma prawnikami i jeden z (...)

 • Ugoda sądowa a ugoda cywilnoprawna2 Października 2007

  stosunku lub zapewnić ich wykonanie albo by uchylić spór istniejący lub mogący powstać (art. 917 k.c.). Jak wynika z przedstawionej definicji, ugodę można zawrzeć tylko ze stroną, z którą (...)

 • wyrok niezaskarżalny28 Września 2010

  prawidłowo? Czy w tej sytuacji egzekucja z nieruchomości musi być wstrzymana? Komornik słusznie twierdzi, że postanowienie o przywróceniu terminu jest niezaskarżalne. Zgodnie z art. 505. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Aplikacja radcowska -wszelkie informacje

  Prosze o pomoc osoby bedace na aplikacji radcowskiej lub zorientowane w tym temacie powiedzcie mi prosze z jakich dziedzin prawnych mam sie uczyc, czy (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • straciłem prace,nie płaca alimentow,jaka jest procedura komornika ??

  Mam samochod ,,boje sie zeby komornik mi go nie zabrał..czy moze tak od razu??czy kwota zadłuzenia musi byc wieksza?? ssamochod warty jest 10.000 tys.a (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane