Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Bankowy tytuł egzekucyjny2 Lutego 2009

  bankowy tytuł egzekucyjny z datą 14.02.2007 r. Czy bank mógł wystawić tytuł egzekucyjny z datą 14.02.2007 r. jeżeli mój kolega w umowie zgodził się na wystawienie takiego tytułu tylko (...)

 • Sankcja za niepodanie informacji komornikowi 27 Marca 2013

  Zgodnie z art. 762 par. 1 k.p.c. komornik może nałożyć grzywnę na osobę, która uchyla się od udzielenia informacji. Czy ten obowiązek i sankcja za jego niedopełnienie dotyczy również postępowania

 • Odpowiedź na sprzeciw10 Września 2006

  zobowiązał "do zajęcia stanowiska w terminie 7 dni od otrzymania sprzeciwu pod rygorem z art. 230 kpc." Jakie skutki prawne ma wezwanie do zajęcia stanowiska pod rygorem z art. 207 par. (...)

 • Interpretacja art. 1037 kpc9 Grudnia 2008

  .1037 KPC. Czy Komornikowi należy się opłata stosunkowa ściągana w tym trybie? Komornik stałby się wtedy moim wierzycielem, czego przepisy kpc nie dopuszczają. W art.1037 § 2 kpc mowa (...)

 • Cofnięcie pozwu a koszty procesu6 Września 2006

  niedopuszczalne, gdy okoliczności sprawy wskazują, że jest to sprzeczne z prawem lub zasadami współżycia społecznego albo zmierza do obejścia prawa). Jak wynika z treści pytania, pozew został (...)

 • Umorzenie postępowania egzekucyjnego6 Maja 2006

  to nie będzie miało skutku konstytutywnego, a jedynie deklaratoryjny, potwierdzający fakt umorzenia egzekucji z mocy samego prawa. Należy opowiedzieć się także za poglądem, iż nie zachodzą w tym (...)

 • Zakup nieruchmości na licytacji komorniczej31 Maja 2010

  postępowania (art. 394 § 2 w zw. z art. 13 § 2 k.p.c.) natomiast w przypadku zaskarżenia - w chwili wydania postanowienia przez sąd II instancji oddalającego zażalenie (art. 363 w zw. (...)

 • Umorzenie zawieszonego postępowania4 Kwietnia 2012

  -wyłącznie przed wójtem a sprawa toczy się obecnie w postępowaniu cywilnym przed SR), a jeżeli tak to jakie kroki prawne przysługują mi w tej sytuacji aby uniknąć z jednej strony umorzenia sprawy (...)

 • Uczestnik postępowania za granicą13 Września 2007

  odbioru pism. Zgodnie z art. 139 § 1 kpc w razie niemożności doręczenia w sposób przewidziany w artykułach poprzedzających, pismo przesłane pocztą należy złożyć w placówce pocztowej (...)

 • Podstawy odrzucenia zażalenia7 Sierpnia 2006

  w oparciu o przepis art. 385 kpc w związku z art. 397 § 2 kpc i art. 13 § 2 kpc." Czy odrzucenie zażalenia było zgodne z prawem? Do kogo można się zwrócić z prośbą (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Aplikacja radcowska -wszelkie informacje

  Prosze o pomoc osoby bedace na aplikacji radcowskiej lub zorientowane w tym temacie powiedzcie mi prosze z jakich dziedzin prawnych mam sie uczyc, czy (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • straciłem prace,nie płaca alimentow,jaka jest procedura komornika ??

  Mam samochod ,,boje sie zeby komornik mi go nie zabrał..czy moze tak od razu??czy kwota zadłuzenia musi byc wieksza?? ssamochod warty jest 10.000 tys.a (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane