Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Charakter testamentu holograficznego6 Stycznia 2011

  testamentu. Późniejsze zmiany stanu prawnego nie mają wpływu na ważność sporządzonego testamentu. Testament własnoręczny to najprostsza forma testamentu. Testament ten nie wymaga dla (...)

 • Testament własnoręczny bez daty19 Lipca 2002

  wskazane powyżej, to własnoręczny testament jest ważny i wywołuje skutki prawne. Zgodnie z uchwałą SN z 23 października 1992r. brak daty w testamencie własnoręcznym pociąga za sobą jego nieważność (...)

 • Testament23 Lipca 2010

  całkowicie napisany własnoręcznie oraz podpisany przez Pana mamę – por. art. 949 Kodeksu cywilnego. Jeżeli zgodnie z wolą mamy ma Pan otrzymać cały spadek to będzie Pan jedynym spadkobiercą. (...)

 • Świadek testamentu ustnego6 Lipca 2004

  lub powinowaci pierwszego i drugiego stopnia oraz osoby pozostające z nią w stosunku przysposobienia. testament szczególny, testament ustny, świadek sporządzania testamentu

 • Termin ważności testamentu29 Września 2003

  Czy testament spisany i potwierdzony w notariacie jest ważny bezterminowo czy należy go odnawiać? Raz napisany testament może stanowić podstawę dziedziczenia - nie ma potrzeby "odnwiaania" (...)

 • zaliczenie darowizny na poczet spadku31 Marca 2005

  własności nieruchomości. W tym samym uzasadnieniu, testament mamy napisany 6 tygodni przed darowizną, został uznany jako zapis na rzecz moją i drugiego męża mamy. W testamencie moja mama przeznaczyła (...)

 • Zrzeczenie się prawa do spadku22 Października 2012

  pojęcie testamentu ani pojęcie otwarcia spadku - testament nie zostanie napisany? Zgodnie z art. 1047 ustawy Kodeks cywilny, umowa o spadek po osobie żyjącej jest nieważna. Skutek \'zrzeczenia (...)

 • Spadek od wujka zza granicy29 Lipca 2008

  otrzymywał emeryturę niemiecką (po prostu był traktowany jako zwykły, normalny obywatel niemiecki). Zostawił po sobie w Niemczech testament napisany w języku niemieckim. Zgodnie z testamentem (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • KTÓRY TESTAMENT WAŻNIEJSZY - SPORZĄDZONY U NOTARIUSZA CZY ZNALEZIONY W DOMU Z PÓZNIEJSZĄ DATĄ ?

  Czy ktoś się może orientuje w tej materii,który testament ma moc prawną ,który jest wiążący,sporządzony u notariusza czy zostawiony w domu ,pisany (...)

 • dziedziczenie po babci

  Witam mam problem trzy lata temu zmarł mój tata- odrzuciłem cały spadek po nim. Tydzień temu zmarła jego mama - czyli moja babcia. Czy w takim wypadku (...)

 • testament i spadek.

  Jak będzie wyglądała sytuacja spadkowa w takiej ciekawej konfiguracji: dziadek zostawił testament w którym cały dom wraz z działką zapisał swoim (...)

 • problem ze spadkiem

  WITAM Mój dziadek zmarł kilka lat temu, pozostawił testament (własnoręcznie pisany)w którym pozostawia swoje mieszkanie (45m2, w bloku, własnościowe) (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane