Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odrzucenie spadku z testamentu30 Stycznia 2004

  Powołany przez spadkodawcę jedyny spadkobierca testamentowy (jego brat) odrzuca spadek. Czy w tej sytuacji będą dziedziczyć jego spadkobiercy, czy też będą to spadkobiercy ustawowi zmarłego, (...)

 • Zapis testamentowy a stwierdzenie nabycia spadku29 Maja 2006

  % wartości całego spadku, to również należy stwierdzić, że nie dokonano zapisu, lecz sporządzono testament, zaś spadkobiercy powołani w testamencie zostali powołani do spadku w wysokości (...)

 • Ogłoszenie testamentu i postępowanie spadkowe10 Kwietnia 2006

  spadkobiercą. W szczególności bada, czy spadkodawca pozostawił testament, oraz wzywa do złożenia testamentu osobę, co do której będzie uprawdopodobnione, że testament u niej się znajduje. (...)

 • Podstawa wpisu do KW odziedziczonej nieruchomości19 Sierpnia 2004

  spadkobiercy. Sąd spadku wydaje postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku po przeprowadzeniu rozprawy, na którą wzywa wnioskodawcę oraz osoby mogące wchodzić w rachubę jako spadkobiercy ustawowi (...)

 • Zarząd spadkiem przez jednego ze spadkobierców23 Lutego 2005

  bada, czy spadkodawca pozostawił testament, oraz wzywa do złożenia testamentu osobę, co do której będzie uprawdopodobnione, że testament u niej się znajduje. Jeżeli testament zostanie (...)

 • Spadkobiercy testamentowi a zapisobiercy14 Kwietnia 2008

  wypadku danemu spadkobiercy wcale nie musi przypaść nieruchomość, którą zgodnie z zamiarem spadkodawcy dana osoba miała objąć. O objęciu konkretnych nieruchomości decydują spadkobiercy (...)

 • Stwierdzenie nabycia spadku29 Czerwca 2004

  rachubę jako spadkobiercy ustawowi i testamentowi. W postanowieniu o stwierdzeniu nabycia spadku sąd wymienia spadkodawcę oraz wszystkich spadkobierców, którym spadek przypadł, jak również (...)

 • Testament bez prawa własności30 Sierpnia 2007

  przeprowadzeniu rozprawy (art. 669 k.p.c.), na którą wzywa wnioskodawcę oraz osoby mogące wchodzić w rachubę jako spadkobiercy ustawowi i testamentowi. We wniosku należy wskazać m.in. znanych (...)

 • Jak uchronić rodzinę przed długami spadkowymi9 Lipca 2010

  będą one przedmiotem dziedziczenia? Tak jak i ruchomości - motocykle, przyczepy, z różnych względów zarejestrowane na kolegów i pracowników ? Spadkobiercy, czy to testamentowi, czy też ustawowi (...)

 • Zapisanie rzeczy nienależącej do spadkodawcy3 Kwietnia 2009

  wypadku spadek odziedziczą spadkobiercy ustawowi). Samo wskazanie, że pewna osoba ma przejąć określony składnik majątku nie musi bowiem oznaczać, że jest ona powołana do spadku. Tego typu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Testament a spadkobiercy ustawowi

  Jest testament spisany notarialnie przez osobę już zmarłą w którym jest zapis " na wypadek śmierci powołuje jako jedynego i wyłącznego " (...)

 • Darowizna domu

  Witam! Mój tato dostał w darowiźnie od swojej matki stary dom.Rozbudował go i teraz chce zrobić darowiznę na mnie. Czy w razie jego śmierci moja (...)

 • Darowizna mieszkania

  Mama moja ponad 5 lat temu zapisała mi mieszkanie w formie darowizny u notariusza mieszkanie społdzielczo-własnosciowe.Nie mam rodzenstwa,poniewaz moj (...)

 • Testament

  Witam. Po śmierci dziadka dziedziczył moj ojciec oraz jego brat(jako dzieci) i babcia. Po śmierci babci w testamencie babcia zapisała spadek w całości(u (...)

 • spadek po kimś z dalszej rodziny?

  Witam! Brat mojej babci ze strony ojca, zapisał mi w testamencie u notariusza, mieszkanie w spadku.Jest tam też zapis, iż tylko ja jestem spadkobiercą. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane