Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zastępcze doręczenie decyzji w postępowaniu administracyjnym - termin22 Grudnia 2011

  terminy urzędowe. Terminy ustawowe to terminy wyznaczone przez ustawę, nie mogą one być skracane czy też wydłużane przez organ – można jednak je przywracać na zasadach określonych (...)

 • Przywrócenie terminu w postępowaniu administracyjnym13 Grudnia 2011

  bez rozpoznania (o czym organ winien oczywiście wnoszącego pouczyć; art. 64 § 2). Terminy w postępowaniu administracyjnym są jednakże z reguły przywracalne. Istnieje więc tutaj, (...)

 • Wypłata odszkodowania a koszty uzyskania przychodu7 Czerwca 2006

  można zaliczyć do kosztów uzyskania, są to np. grzywny i kary pieniężne orzeczone w postepowaniu karnym, karnym skarbowym, administracyjnym i w sprawach o wykroczenia, bądź kary (...)

 • Terminy sporządzenia uzasadnienia17 Marca 2011

  ;lnych przepisów postępowania przed Naczelnym Sądem Administracyjnym, do postępowania tego stosuje się odpowiednio przepisy postępowania przed wojewódzkim sądem administracyjnym, (...)

 • Postępowanie administracyjne2 Kwietnia 2012

  - załatwiać sprawy w terminach krótszych niż wyznaczone (R. Hauser: Terminy załatwiania spraw w kpa w doktrynie i orzecznictwie sądowym, „Ruch Prawniczy, Ekonomiczny (...)

 • Termin do wniesienia odwołania od decyzji20 Września 2010

  administracyjnego (tekst jednolity: Dz. U. 2000 r. Nr 98 poz. 1071 z późn. zm.). Terminy w postępowaniu administracyjnym oblicza się analogicznie, jak terminy w postępowaniach (...)

 • Przedawnienie należności celnych18 Grudnia 2005

  Prokuratura Rejonowa w 1999 r. wszczęła przeciwko mnie śledztwo w sprawie uszczuplenia należności celno-podatkowej w wyniku importu samochodów z USA w 1998 r. W kwietniu (...)

 • Odszkodowanie za nieterminowe załatwianie spraw10 Listopada 2006

  przestrzennego. Postępowanie w sprawie wydania decyzji w sprawie warunków zabudowy jest postępowaniem administracyjnym i do tego postępowania mają zastosowanie przepisy kodeksu postępowania (...)

 • Decyzja o ustaleniu lokalizacji inwestycji24 Listopada 2005

  decyzji jest utrudnione. W tym wypadku bowiem terminy do wnioskowania o wznowienie lub unieważnienie są bowiem skrócone do 12 miesięcy, a dodatkowo nie można uchylić decyzji lokalizującej w (...)

 • Kolejność rozpoznawania spraw przez sądy3 Grudnia 2012

  kolejności rejestracji spraw w odpowiednich repertoriach i w konsekwencji może być odmienna od kolejności ich wpływu. Niezależnie jednak od powyższego wskazujemy, iż powinien Pan zwrócić (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane