Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Termin udostępnienia informacji publicznej12 Lipca 2010

  miesiące byłoby nawet korzystniejsze dla tego wnioskodawcy. Wydaje się, że udzielenie jednej odpowiedzi na wszystkie pytania dałoby lepszy obraz stanu faktycznego, niż wysyłanie kilku odpowiedzi (...)

 • Odpisy pism procesowych i termin ich składania5 Września 2005

  Na ostatnim posiedzeniu sąd wyznaczył 7-dniowy termin ostateczny na składanie pism, wniosków dowodowych. Zobowiązał również jedną ze stron do dostarczenia odpisu pisma które złożyła (...)

 • Związanie ofertą, odstąpienie od umwoy29 Maja 2006

  dodatkowy termin realizacji zamówienia z zagrożeniem odstąpienia od umowy w myśl art. 491 kc? Jaki to powinien być termin, czy wystarczy jednodniowy? Zakładamy, iż obie firmy nie współpracują (...)

 • Skutki nieprawidłowego pełnomocnictwa8 Października 2007

  pisma, do poprawienia, uzupełnienia lub opłacenia go w terminie tygodniowym (art. 130 par. 1 k.p.c.). Po bezskutecznym upływie terminu przewodniczący zwraca pismo stronie. Pismo zwrócone nie (...)

 • Pismo procesowe w postępowaniu gospodarczym28 Października 2005

  postępowaniu gospodarczym, w sprawach, w których sąd nie wydał nakazu zapłaty, w postępowaniu nakazowym lub upominawczym, został jedynie określony termin do wniesienia odpowiedzi na (...)

 • Skarga na bezczynność organu administracji25 Stycznia 2010

  usunięcia naruszenia prawa. W takim wypadku skargę wnosi się do sądu po upływie 30 dni od otrzymania odpowiedzi od organu lub po upływie 60 dni, jeżeli brak było jakiejkolwiek odpowiedzi. (...)

 • Skutki doręczenia pism15 Kwietnia 2005

  terminy związane z określonym postępowaniem i treścią pisma, np. termin do złożenia środka odwoławczego, termin do wniesienia odpowiedzi na pismo itp.). Innymi słowy, (...)

 • Termin odpowiedzi na apelację29 Stycznia 2008

  podnieść na rozprawie. Może też Pani w ciągu całego postępowania apelacyjnego kierować do sądu pisma procesowe. termin, odpowiedź, apelacja, pismo procesowe, przywrócenie terminu

 • Sprzeczność z prawem zarządzenia wójta20 Września 2010

  trzeba, że termin do zaskarżenia uchwały organu gminy na podstawie art. 101 ust. 1 ustawy o samorządzie terytorialnym liczy się od dnia doręczenia odpowiedzi na wezwanie do usunięcia (...)

 • Porozumienie o rozwiązaniu umowy o pracę10 Listopada 2005

  do pracodawcy z prośbą o wyrażenie zgody na rozwiązanie umowy o pracę z dniem 30 listopada 2005 za porozumieniem stron. Pismo jest zakończone zdaniem „odpowiedzi na moją (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • POMOCY !! Bank wypowiedział mi umowę kredytu

  Zaczne od początku. Miałam linie kredytową w PKO BP na 6.000 zł. Rok temu przeprowadziłam sie do innego miasta i na konto w banku nie było żadnych (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane