Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Termin udzielenia odpowiedzi przez TBS14 Marca 2006

  W jakim maksymalnym terminie Towarzystwo Budownictwa Społecznego musi udzielić odpowiedzi na pisemny wniosek. Na jakiej podstawie prawnej mogą opierać ten termin? Towarzystwa budownictwa (...)

 • Odpisy pism procesowych i termin ich składania5 Września 2005

  Na ostatnim posiedzeniu sąd wyznaczył 7-dniowy termin ostateczny na składanie pism, wniosków dowodowych. Zobowiązał również jedną ze stron do dostarczenia odpisu pisma które złożyła (...)

 • Związanie ofertą, odstąpienie od umwoy29 Maja 2006

  dodatkowy termin realizacji zamówienia z zagrożeniem odstąpienia od umowy w myśl art. 491 kc? Jaki to powinien być termin, czy wystarczy jednodniowy? Zakładamy, iż obie firmy nie współpracują (...)

 • Skutki nieprawidłowego pełnomocnictwa8 Października 2007

  pisma, do poprawienia, uzupełnienia lub opłacenia go w terminie tygodniowym (art. 130 par. 1 k.p.c.). Po bezskutecznym upływie terminu przewodniczący zwraca pismo stronie. Pismo zwrócone nie (...)

 • Pismo procesowe w postępowaniu gospodarczym28 Października 2005

  postępowaniu gospodarczym, w sprawach, w których sąd nie wydał nakazu zapłaty, w postępowaniu nakazowym lub upominawczym, został jedynie określony termin do wniesienia odpowiedzi na (...)

 • Skarga na bezczynność organu administracji25 Stycznia 2010

  usunięcia naruszenia prawa. W takim wypadku skargę wnosi się do sądu po upływie 30 dni od otrzymania odpowiedzi od organu lub po upływie 60 dni, jeżeli brak było jakiejkolwiek odpowiedzi. (...)

 • Skutki doręczenia pism15 Kwietnia 2005

  terminy związane z określonym postępowaniem i treścią pisma, np. termin do złożenia środka odwoławczego, termin do wniesienia odpowiedzi na pismo itp.). Innymi słowy, (...)

 • Sprzeczność z prawem zarządzenia wójta20 Września 2010

  trzeba, że termin do zaskarżenia uchwały organu gminy na podstawie art. 101 ust. 1 ustawy o samorządzie terytorialnym liczy się od dnia doręczenia odpowiedzi na wezwanie do usunięcia (...)

 • Termin odpowiedzi na apelację29 Stycznia 2008

  podnieść na rozprawie. Może też Pani w ciągu całego postępowania apelacyjnego kierować do sądu pisma procesowe. termin, odpowiedź, apelacja, pismo procesowe, przywrócenie terminu

 • Porozumienie o rozwiązaniu umowy o pracę10 Listopada 2005

  do pracodawcy z prośbą o wyrażenie zgody na rozwiązanie umowy o pracę z dniem 30 listopada 2005 za porozumieniem stron. Pismo jest zakończone zdaniem „odpowiedzi na moją (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • POMOCY !! Bank wypowiedział mi umowę kredytu

  Zaczne od początku. Miałam linie kredytową w PKO BP na 6.000 zł. Rok temu przeprowadziłam sie do innego miasta i na konto w banku nie było żadnych (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane