Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Termin udzielenia odpowiedzi przez TBS14 Marca 2006

  W jakim maksymalnym terminie Towarzystwo Budownictwa Społecznego musi udzielić odpowiedzi na pisemny wniosek. Na jakiej podstawie prawnej mogą opierać ten termin? Towarzystwa budownictwa (...)

 • Odpowiedź na pozew10 Kwietnia 2008

  W sobotę (05.04.2008) odebrałem pismo z sądu z pozwem żony o zniesienie wspólnoty majątkowej. Sąd wyznaczył termin rozprawy na poniedziałek 14.04., ja jednak chciałbym odpowiedzieć (...)

 • Egzekucja należności z nieruchomości11 Sierpnia 2004

  kwestia jest kwestia istnienia obowiązku udzielenia odpowiedzi na pismo. Prawo nigdzie nie wprowadza takiego obowiązku, może on wynikać jedynie z zasad współżycia społecznego, (...)

 • Termin udostępnienia informacji publicznej12 Lipca 2010

  miesiące byłoby nawet korzystniejsze dla tego wnioskodawcy. Wydaje się, że udzielenie jednej odpowiedzi na wszystkie pytania dałoby lepszy obraz stanu faktycznego, niż wysyłanie kilku odpowiedzi (...)

 • Odpisy pism procesowych i termin ich składania5 Września 2005

  Na ostatnim posiedzeniu sąd wyznaczył 7-dniowy termin ostateczny na składanie pism, wniosków dowodowych. Zobowiązał również jedną ze stron do dostarczenia odpisu pisma które złożyła (...)

 • Nabycie samochodu a obowiązek zapłaty OC8 Kwietnia 2006

  17 lutego. Przez ten czas nie otrzymałam odpowiedzi, dopiero 04.04.2006 otrzymałam ponowne wezwanie do zapłaty, bez odpowiedzi na moje odwołanie. Zadzwoniłam do firmy, gdzie powiedziano (...)

 • Pismo procesowe w postępowaniu gospodarczym28 Października 2005

  postępowaniu gospodarczym, w sprawach, w których sąd nie wydał nakazu zapłaty, w postępowaniu nakazowym lub upominawczym, został jedynie określony termin do wniesienia odpowiedzi na (...)

 • Sprzeczność z prawem zarządzenia wójta20 Września 2010

  trzeba, że termin do zaskarżenia uchwały organu gminy na podstawie art. 101 ust. 1 ustawy o samorządzie terytorialnym liczy się od dnia doręczenia odpowiedzi na wezwanie do usunięcia (...)

 • Skutki nieprawidłowego pełnomocnictwa8 Października 2007

  pisma, do poprawienia, uzupełnienia lub opłacenia go w terminie tygodniowym (art. 130 par. 1 k.p.c.). Po bezskutecznym upływie terminu przewodniczący zwraca pismo stronie. Pismo zwrócone nie (...)

 • Związanie ofertą, odstąpienie od umwoy29 Maja 2006

  dodatkowy termin realizacji zamówienia z zagrożeniem odstąpienia od umowy w myśl art. 491 kc? Jaki to powinien być termin, czy wystarczy jednodniowy? Zakładamy, iż obie firmy nie współpracują (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • POMOCY !! Bank wypowiedział mi umowę kredytu

  Zaczne od początku. Miałam linie kredytową w PKO BP na 6.000 zł. Rok temu przeprowadziłam sie do innego miasta i na konto w banku nie było żadnych (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane