Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Samochód wykupiony z leasingu11 Grudnia 2006

  leasingowych - umowa leasingu nie została zarejestrowana w urzędzie skarbowym. W związku z tym firma moja odliczyła podatek VAT od czynszu inicjalnego i 7 kolejnych rat leasingowych. (...)

 • Przystąpienie wspólnika do spółki jawnej22 Lutego 2006

  03.11.2005 r. Postanowienie o dokonaniu wpisu z Sądu otrzymaliśmy w dniu 30.01.2006 r. Data dokonania wpisu to 20.01.2006 r. Czy powinniśmy złożyć w Urzędzie Skarbowym aktualizację (...)

 • Podatek od spadku a zarejestrowanie pojazdu14 Kwietnia 2008

  rzeczywiście do tego czasu nowy właściciel nie ma prawa zarejestrować tego samochodu? Myślę, że może to być nadgorliwość Urzędu Komunikacji w jego miejscu zamieszkania. Byłam pytać w (...)

 • Zakładanie spółki z o.o.21 Kwietnia 2005

  Czy w procesie zakładania spółki z o.o. przy rejestracji w urzędzie statystycznym i Urzędzie Skarbowym jest potrzebna umowa najmu lokalu biurowego, który ma być siedzibą (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  uczestniczyć w postępowaniu w charakterze dłużnika. W każdym razie czynności egzekucyjne są ważne tak w stosunku do dłużnika, jak i w stosunku do nabywcy. § 2. (...)

 • Kradzież leasingowanego pojazdu22 Czerwca 2006

  obowiązany jest ponosić koszty ubezpieczenia rzeczy od jej utraty w czasie trwania leasingu, w braku odmiennego postanowienia umownego, koszty te obejmują składkę z tytułu ubezpieczenia (...)

 • Rejestracja wzoru przemysłowego29 Kwietnia 2002

  zaskarżoną decyzję albo uchyla ją w całości lub w części i rozstrzyga co do istoty sprawy. W razie nieuwzględnienia wniosku i utrzymania decyzji w mocy termin dokonania (...)

 • Niespłacone raty leasingu2 Lutego 2004

  leasingowanego pojazdu. Działania firmy leasingującej, polegajace na odebraniu Panu przedmiotu umowy należy ocenić jako naruszające postanowienia zawartej umowy. Jeżęli więc umowa leasingu (...)

 • Wymagania Urzędu Skarbowego przy rejestracji VAT24 Października 2008

  dokumentów może żądać organ podatkowy w trakcie rejestracji dla potrzeb VAT. Jednakże, o ile żądanie kopii potwierdzenia nadania NIP i dokumentu potwierdzającego prawo do wynajmowanego (...)

 • Wynajem lokalu użytkowego23 Września 2009

  powinien złożyć w urzędzie skarbowym właściwym według miejsca zamieszkania pisemne oświadczenie o wyborze opodatkowania w formie ryczałtu. Jeśli go nie złoży, będzie to (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane