Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zwolnienie lekarskie a urlop bezpłatny25 Września 2007

  przeszkody te w okresie pozaurlopowym usprawiedliwiały z reguły nieobecność w pracy i uzasadniały płacenie wynagrodzenia. W szczególności choroba pracownika w okresie urlopu bezpłatnego nie powoduje (...)

 • Termin rozwiązania umowy o pracę3 Października 2003

  pracownika w pracy. Jest to zasada ustanawiająca ochronę przed dokonaniem pracownikowi wypowiedzenia umowy o pracę, a warunkiem tej ochrony jest nieobecność pracownika w pracy spowodowana urlopem (...)

 • Zmiany treści wypowiedzenia umowy o pracę14 Lipca 2008

  wypoczynkowy niewykorzystany przez pracownika w poprzednim roku. Pracodawca ma ustawowy obowiązek prowadzenia akt osobowych pracownika, a brak takich akt bądź dokumentów zaświadczających (...)

 • Zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy14 Grudnia 2004

  pracodawcy w warunkach podporządkowania pracownika pracodawcy w zakresie dotyczącym pracy. Zgodnie z definicją stosunku pracy pracodawca jest zobowiązany do zatrudniania pracownika i do wypłacania (...)

 • Zwolnienie od obowiązku świadczenia pracy18 Grudnia 2008

  celem wykazania faktu urodzenia dziecka. Zależy to tylko od pracodawcy, który równie dobrze może poprzestać na oświadczeniu pracownika. Dla bezpieczeństwa pracownika najlepiej skierować (...)

 • Kradzież w firmie a zwolnienie dyscyplinarne7 Kwietnia 2009

  , kradzież, zwolnienie dyscyplinarne, bez wypowiedzenia, wina pracownika, wyrok, kara, zawiadomienie, przestępstwo, popełnienie, termin

 • Areszt tymczasowy a zwolnienie z pracy14 Maja 2007

  , że pracodawca oficjalnie nie otrzymał informacji o aresztowaniu pracownika. Czy mamy rację? Przede wszystkim należy wskazać, że czas tymczasowego aresztowania pracownika uważa się za usprawiedliwioną

 • Termin dostarczenia zwolnienia lekarskiego do ZUS20 Stycznia 2010

  W jakim terminie musi pracodawca dostarczyć zwolnienie lekarskie (opieka nad dzieckiem chorym pracownika) do ZUS? Jaki jest termin dostarczenia zwolnienia lekarskiego do ZUS - zwolnienie (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę a zwolnienie lekarskie26 Stycznia 2010

  listem poleconym w dniu 2.01.2010 r. W tym samym dniu, po południu, pracodawca otrzymał zwolnienie lekarskie od ww. pracownika. Obejmuje ono okres 28.12.2009-10.01.2010. Pracownik nie poinformował

 • Wezwanie do pracy ze zwolnienia z tytułu opieki18 Października 2007

  jednak wyłącznie urlopu wypoczynkowego i nie ma podstaw, by analogicznie stosować go w przypadku pracownika zwolnionego na dwa dni zgodnie z art. 188 kp. Naszym zdaniem pracodawca nie może odwołać

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • nieuczciwy pracodawca

  Mój pracodawca w czasie mojego zwolnienia zarzadzil inwentaryzacje o której nic nie wiedziałem następnie zwolnił mnie dyscyplinarnie a teraz złożył (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane