Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zwolnienie lekarskie a urlop bezpłatny25 Września 2007

  przeszkody te w okresie pozaurlopowym usprawiedliwiały z reguły nieobecność w pracy i uzasadniały płacenie wynagrodzenia. W szczególności choroba pracownika w okresie urlopu bezpłatnego nie powoduje (...)

 • W jaki sposób mogę się ochronić przed zwolnieniem z pracy?10 Sierpnia 2015

  stanu zdrowia potwierdzonego orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności dziecko wymaga osobistej opieki pracownika, niezależnie od urlopu, o którym mowa w § 2, może (...)

 • Zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy14 Grudnia 2004

  pracodawcy w warunkach podporządkowania pracownika pracodawcy w zakresie dotyczącym pracy. Zgodnie z definicją stosunku pracy pracodawca jest zobowiązany do zatrudniania pracownika i do wypłacania (...)

 • Kradzież w firmie a zwolnienie dyscyplinarne7 Kwietnia 2009

  , kradzież, zwolnienie dyscyplinarne, bez wypowiedzenia, wina pracownika, wyrok, kara, zawiadomienie, przestępstwo, popełnienie, termin

 • Areszt tymczasowy a zwolnienie z pracy14 Maja 2007

  , że pracodawca oficjalnie nie otrzymał informacji o aresztowaniu pracownika. Czy mamy rację? Przede wszystkim należy wskazać, że czas tymczasowego aresztowania pracownika uważa się za usprawiedliwioną

 • Rozwiązanie umowy o pracę a zwolnienie lekarskie26 Stycznia 2010

  listem poleconym w dniu 2.01.2010 r. W tym samym dniu, po południu, pracodawca otrzymał zwolnienie lekarskie od ww. pracownika. Obejmuje ono okres 28.12.2009-10.01.2010. Pracownik nie poinformował

 • Rozwiązanie umowy z powodu nieobecności 22 Września 2016

  przyczynie nieobecności i dlatego podjął decyzję o rozwiązaniu umowy. rozwiązanie umowy, umowa o pracę, nieusprawiedliwiona nieobecność, wypowiedzenie, zwolnienie dyscyplinarne, pracownik

 • Wezwanie do pracy ze zwolnienia z tytułu opieki18 Października 2007

  jednak wyłącznie urlopu wypoczynkowego i nie ma podstaw, by analogicznie stosować go w przypadku pracownika zwolnionego na dwa dni zgodnie z art. 188 kp. Naszym zdaniem pracodawca nie może odwołać

 • Urlop okolicznościowy w trakcie wypoczynkowego2 Czerwca 2003

  razie ślubu dziecka pracownika albo zgonu i pogrzebu jego siostry, brata, teściowej, teścia, babki, dziadka, a także innej osoby pozostającej na utrzymaniu pracownika lub pod jego bezpośrednią (...)

 • Zwolnienie dyscyplinarne - art. 52 k.p.11 Sierpnia 2014

  , że możliwe jest wypowiedzenie umowy o pracę z winy pracownika. Zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego z dnia 20 stycznia 2011 r., II BP 17/10, Popełnienie przez pracownika w czasie trwania umowy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • ciąża a wygaśnięcie umowy

  jestem nauczycielką, 31 sierpnia tego roku w związku z nieuzupełnieniem kwalifikacji wygasła mi umowa, zawarta w 1997 roku na czas nieokreślony, w (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane