Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ustalenie kapitału początkowego14 Lipca 2003

  zobowiązani do skompletowania dokumentacji umożliwiającej ustalenie kapitału początkowego dla ubezpieczonych, za których przekazują do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych imienne raporty miesięczne, (...)

 • Obowiązek wypełnienia druku ZUS Z-312 Października 2009

  pracowników (pkt 2 lit. a) oraz za okres po ustaniu ubezpieczenia ( pkt 2 lit. d).Z przedstawionych okoliczności sprawy wynika, że to ZUS będzie wypłacał zasiłek, wobec czego jest Pan zobowiązany (...)

 • Zwolnienie lekarskie - termin doręczenia23 Października 2007

  ;uznany za ustawowo wolny od pracy, termin ten upływa dnia następnego. pracownik, pracodawca, praca, urlop, L4, niezdolność do pracy, czasowa niezdolność, zwolnienie lekarskie, termin, (...)

 • Nieobecność pracownika z powodu choroby31 Marca 2004

  wezwany przez ZUS na komisję lekarską i od orzecznika ZUS otrzymałem przedłużenie okresu zasiłkowego na dodatkowe trzy miesiące (tj. od dnia 23.03.04 r.). Takie też zaświadczenie otrzymane (...)

 • Opodatkowanie dochodu uzyskanego za granicą (USA)7 Kwietnia 2006

  straty) w roku podatkowym 2005 na formularzu PIT-36. Przedstawiony termin złożenia zeznania: 2 maja br., wynika z faktu, że ustawowo określony termin do dnia 30 kwietnia roku następującego (...)

 • Obliczanie kapitału początkowego26 Września 2006

  wezwanie organu rentowego, a nie sam inicjuje postępowanie w tej sprawie. Płatnik składek przekazuje dokumentację do organu rentowego, który zwrócił się do niego o jej nadesłanie, zgodnie (...)

 • Czy można zwolnić kobietę w ciąży?29 Kwietnia 2015

  dyscyplinarnego będzie nieskuteczne.   Powołany przez Pana argument związana ze zdolnością do pracy i nieprzyznaniem się do stanu ciąży przed lekarzem medycyny pracy jest nietrafiony. W (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

  Tydzień temu miałem wypadek przy pracy. Rana cięta podczas pracy fizycznej, wezwano ambulans i miałem szytego kciuka lewej ręki. Lekarz wypisał L4. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane