Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Technikum wieczorowe a staż pracy2 Czerwca 2003

  Czy technikum wieczorowe 3-letnie na podbudowie zasadniczej szkoły zawodowej jest wliczane do stażu pracy? Do stażu pracy wliczany jest okres pracy u danego pracodawcy. Tak (...)

 • Wymiar urlopu po szkole zawodowej i technikum22 Maja 2007

  (równorzędnych) szkół zawodowych - 5 lat, średniej szkoły ogólnokształcącej - 4 lata, szkoły policealnej - 6 lat, szkoły wyższej - 8 lat. Jeżeli pracownik pobierał naukę (...)

 • Przedawnienie roszczenia do nagrody jubileuszowej11 Maja 2011

  dokumentacją, przyznać pracownikowi prawo do nagrody za 35 lat pracy. Czy można, jeżeli pracownik wyrazi zgodę na piśmie, potrącić kwotę nagrody wypłaconej niesłusznie w 2007 r. za 35 lat (...)

 • Przygotowanie zawodowe a wymiar urlopu24 Października 2005

  przygotowanie zawodowe w miejscu pracy, pracodawca jest obowiązany do udzielenia dni wolnych w wymiarze 2 dni za każde 30 dni odbywania stażu lub przygotowania zawodowego w miejscu pracy. Za dni (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę22 Maja 2006

  nie mają miejsca). Wysokość odprawy jest uzależniona od stażu pracy u danego pracodawcy: jednomiesięczne wynagrodzenie przy stażu do 2 lat dwumiesięczne wynagrodzenie przy (...)

 • Prawo do odprawy z tytułu wypowiedzenia umowy4 Czerwca 2003

  wypowiedzenie dnia 2 czerwca 2003 z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia. Staż pracy u pracodawcy wypowiadającego umowę wynosi 5 lat, natomiast osoba przepracowała więcej niż 20 lat. Wiadomo (...)

 • Praca w trakcie urlopu dla poratowania zdrowia13 Listopada 2007

  radzi mi skorzystać z urlopu na poratowanie zdrowia. Wiem, że mam do tego prawo na uczelni macierzystej (ponad 5 lat) stażu pracy. Czy istnieją przepisy zabraniające podczas urlopu na (...)

 • Zatrudnienie kobiety w zaawansowanej ciąży15 Października 2010

  zatrudniona i pierwszą pracę podjęła po porodzie, po przepracowaniu 6 miesięcy nabywa prawo do urlopu wychowawczego, jeżeli dziecko nie ukończyło 4 lat. Taki jest bowiem kolejny warunek uzyskania (...)

 • Archiwizacja dokumentów pracowniczych5 Stycznia 2006

  . Dokumentacja osobowa i płacowa pracowników, niezbędna do wyliczania stażu ubezpieczeniowego, wysokości emerytur, kapitału początkowego, a także do kontroli stanu indywidualnych kont (...)

 • Wniosek o emeryturę przed osiągnięciem wieku 15 Września 2008

  Za osiem miesięcy pracownik skończy 65 lat i będzie miał wówczas 45-letni staż pracy. Czy korzystając z faktu, iż ma ukończone 60 lat, pracownik może już teraz wystąpić do ZUS w (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Ile przysługuje mi urlopu

  Witam, pracuje od 01.10.2006 w pewnej firmie i chce wziac w kwietniu, ile do tego czasu bedzie mi przyslugiwac urlopu? Ukonczylem srednia szkole z matura.Jestem (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Jak obliczyć ilość dni urlopu

  Witam. Jestem zatrudniony na stałe od 01.11.2003 r. ile urlopu mi sie nalezy za kazdy rok ? (2003,2004,2005 ? ). Ukończyłem wyższe studia, jeżeli (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane