Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Technikum wieczorowe a staż pracy2 Czerwca 2003

  Czy technikum wieczorowe 3-letnie na podbudowie zasadniczej szkoły zawodowej jest wliczane do stażu pracy? Do stażu pracy wliczany jest okres pracy u danego pracodawcy. Tak (...)

 • Wymiar urlopu po szkole zawodowej i technikum22 Maja 2007

  (równorzędnych) szkół zawodowych - 5 lat, średniej szkoły ogólnokształcącej - 4 lata, szkoły policealnej - 6 lat, szkoły wyższej - 8 lat. Jeżeli pracownik pobierał naukę (...)

 • Przedawnienie roszczenia do nagrody jubileuszowej11 Maja 2011

  dokumentacją, przyznać pracownikowi prawo do nagrody za 35 lat pracy. Czy można, jeżeli pracownik wyrazi zgodę na piśmie, potrącić kwotę nagrody wypłaconej niesłusznie w 2007 r. za 35 lat (...)

 • Przygotowanie zawodowe a wymiar urlopu24 Października 2005

  przygotowanie zawodowe w miejscu pracy, pracodawca jest obowiązany do udzielenia dni wolnych w wymiarze 2 dni za każde 30 dni odbywania stażu lub przygotowania zawodowego w miejscu pracy. Za dni (...)

 • Staż urlopowy pracownika po studiach17 Grudnia 2009

  od tego ile dni urlopu wykorzystał dotychczas oraz ile miesięcy pozostało do zakończenia roku.   urlop wypoczynkowy, urlop po studiach, pracownik po studiach, wymiar urlopu, wypoczynek (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę22 Maja 2006

  nie mają miejsca). Wysokość odprawy jest uzależniona od stażu pracy u danego pracodawcy: jednomiesięczne wynagrodzenie przy stażu do 2 lat dwumiesięczne wynagrodzenie przy (...)

 • Prawo do odprawy z tytułu wypowiedzenia umowy4 Czerwca 2003

  wypowiedzenie dnia 2 czerwca 2003 z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia. Staż pracy u pracodawcy wypowiadającego umowę wynosi 5 lat, natomiast osoba przepracowała więcej niż 20 lat. Wiadomo (...)

 • Praca w trakcie urlopu dla poratowania zdrowia13 Listopada 2007

  radzi mi skorzystać z urlopu na poratowanie zdrowia. Wiem, że mam do tego prawo na uczelni macierzystej (ponad 5 lat) stażu pracy. Czy istnieją przepisy zabraniające podczas urlopu na (...)

 • Zatrudnienie kobiety w zaawansowanej ciąży15 Października 2010

  zatrudniona i pierwszą pracę podjęła po porodzie, po przepracowaniu 6 miesięcy nabywa prawo do urlopu wychowawczego, jeżeli dziecko nie ukończyło 4 lat. Taki jest bowiem kolejny warunek uzyskania (...)

 • Archiwizacja dokumentów pracowniczych5 Stycznia 2006

  . Dokumentacja osobowa i płacowa pracowników, niezbędna do wyliczania stażu ubezpieczeniowego, wysokości emerytur, kapitału początkowego, a także do kontroli stanu indywidualnych kont (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Ile przysługuje mi urlopu

  Witam, pracuje od 01.10.2006 w pewnej firmie i chce wziac w kwietniu, ile do tego czasu bedzie mi przyslugiwac urlopu? Ukonczylem srednia szkole z matura.Jestem (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Jak obliczyć ilość dni urlopu

  Witam. Jestem zatrudniony na stałe od 01.11.2003 r. ile urlopu mi sie nalezy za kazdy rok ? (2003,2004,2005 ? ). Ukończyłem wyższe studia, jeżeli (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane