Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zwrot składki ubezpieczenia na życie. 15 Maja 2015

  pozywanym bankiem. Niektórzy konsumenci obawiają się, że wystąpienie z pozwem może im utrudnić realizację umowy albo bank wycofa się z niedozwolonych postanowień zawartych we (...)

 • Przedawnienie roszczeń banku z debetu10 Maja 2006

  wynikających z tej umowy. Powstaje pytanie, czy debet wynikał z umowy ROR, czy może to była zawarta odrębna umowa kredytowa wraz z wydaniem karty kredytowej. Jeśli była to umowa (...)

 • Niespłacenie karty kredytowej.17 Czerwca 2015

  .2013.1036) oraz poglądów orzecznictwa i doktryny w zakresie istotnym dla treści opinii.  Jak wynika z opisanego stanu faktycznego, zawarła Pan z bankiem umowę o kartę kredytową, (...)

 • Wcześniejsza emerytura nauczyciela1 Września 2005

  emeryturach i rentach: wiek 55/60 lat (kobiety/mężczyźni), staż pracy 20/25 lat, z czego 15 lat w oświacie, na mocy art. 88 Karty nauczyciela: gdzie wiek nie ma znaczenia, ale trzeba mieć 30 (...)

 • Okres przechowywania danych przez bank31 Stycznia 2011

  sierpnia 2008 r. w sprawie szczególnych zasad rachunkowości banków. Jak stanowi przepis paragrafu 32 ust 2 rozporządzenia bank przechowuje dowody księgowe w oryginalnej postaci przez (...)

 • Sądowy dział spadku30 Marca 2010

  cywilnego pełnomocnictwo wygasa z chwilą śmierci mocodawcy (osoby udzielającej pełnomocnictwa - w tym wypadku właściciela rachunku), chyba że w treści pełnomocnictwa zastrzeżono inaczej z (...)

 • Założenie działalności gospodarczej – sklepik4 Listopada 2009

  i dokonywania rozliczeń za jego pośrednictwem dotyczy: - przedsiębiorców, których miesięczne rozliczenia z jedną firmą osiągną 10.000 EURO (ok. 40.000 zł) - wówczas rozliczenia z tą firmą (...)

 • Odrzucenie spadku zawierającego długi21 Stycznia 2010

  postępowanie spadkowe? Czy musimy spłacać te długi, czy wystarczy odrzucenie spadku i czy bank może mieć jeszcze jakieś dodatkowe roszczenia po odrzuceniu spadku? Zgodnie z art. 922 § (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Przejęcie banku, a Klient?

  Witam W maju 2008 roku zawarłem umowę kredytową z Cetelem Bank na zakup motocykla. W lutym b/r otrzymuję sms-a z Sygma Banque o zaległości w spłacie. Moja (...)

 • POMOCY !! Bank wypowiedział mi umowę kredytu

  Zaczne od początku. Miałam linie kredytową w PKO BP na 6.000 zł. Rok temu przeprowadziłam sie do innego miasta i na konto w banku nie było żadnych (...)

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • firma Kruk i Cyfra + to oszuszuści...

  ta cała cyfra+ to wyzyskiwacze... Nie dosyć że miałam umowe na rok, a przedłuzałam ją aż do 2 lat i po kilka miesięcy temu rozwiazałam umowe (...)

 • Jak długo w BIK

  Wzięłam kredyt w SKOKu dla znajomych, nie spłacili 3 ostatnich rat ( w sumie 380 zł)- spłaciłam je sama ale znalazłam się nawindykacji i "czrnej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane