Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Maksymalny okres przerwy w procesie karnym7 Grudnia 2004

  tutaj mówić o instytucji przerwy. Jeżeli przewodniczacy uzna sprawę za dostatecznie wyjaśnioną to zamyka rozprawę. Sąd może zamkniętą rozprawę otworzyć na nowo. W przepisach dotczących postepowania

 • Znieważenie powoda w piśmie procesowym18 Listopada 2004

  dobra osobiste strony przeciwnej, mogą być uznane za bezprawne, jeżeli zawierają fakty i oceny przedstawione ze świadomością niezgodności ich z prawdą. Obecnie w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej (...)

 • Umorzenie postępowania rozgraniczeniowego11 Stycznia 2012

  postepowania administracyjnego w sprawie. W kontekście Pana pytania należy posłużyć się wypowiedzią z orzecznictwa: \"Decyzja o rozgraniczeniu traci moc wiążącą w sytuacji gdy w następstwie wniosku (...)

 • Przesłanki odpowiedzialności za fałszywe zeznania10 Lipca 2006

  ) - dotyczy to zarówno świadka, strony, jak i jej przedstawiciela ustawowego (czyli osoby składającej zeznania w ramach przesłuchania stron). Jednakże warunkiem do pociągnięcia danej osoby do tej

 • Obowiązkowe stawinnictwo na rozprawie23 Stycznia 2006

  przez sąd? W przedstawionym przypadku chodzi najprawdopodobniej o tzw. przesłuchanie informacyjne, nie o dowód z przesłuchania stron. Jeżeli sąd wzywa strony na rozprawę bez żądania ich obowiązkowego

 • Co mogę zrobić w sytuacji kiedy ktoś mnie oczernia na blogu? 6 Czerwca 2016

  . poprzez ustalenie ich danych przez organy ścigania w ramach postępowania karnego. Ważne aby ustaliła Pani – przykładowo właśnie na drodze postępowania karnego - kto jest autorem postów

 • Zmiana właściwości w sądzie grodzkim29 Października 2003

  . Jak mam to zrobić? W przedmiotowej sprawie znajduje zastosowanie ustawa o postepowaniu w sprawach o wykroczenia. Z uwagi na fakt, iż ustawa ta odsyła w wielu punktach do kodeksu postepowania karnego

 • Świadkowie na sprawie o alimenty28 Października 2003

  państwową lub służbową. Sąd może zarządzić odbycie posiedzenia przy drzwiach zamkniętych również na wniosek strony, jeżeli podane przez nią przyczyny uzna za uzasadnione lub jeżeli roztrząsane (...)

 • Zlekceważone powiadomienie o przestępstwie5 Września 2005

  : Przegląd uchwał Izby Karnej i Wojskowej Sądu Najwyższego w zakresie prawa karnego procesowego za 1999 r., WPP 2000, nr 2, s. 98-102]. Logiczne jest, że tryb postępowania z zażaleniem na postanowienie (...)

 • Kurator spółki jako pracodawca23 Listopada 2004

  , że pełnomocnik może ponosić tylko odpowiedzialność karną. Na przykład - naruszając dobro osobiste strony (na sali sądowej) i obrażając przeciwnika strony, którą reprezentuje adwokat, (...)

 • Rozwód na odległość5 Sierpnia 2005

  pojednawczego i od razu wyznaczyć rozprawę. Konieczny jest do tego wniosek strony o wydanie przez sąd postanowienia o zaniechaniu przeprowadzenia postępowania pojednawczego. Za trudne do przezwyciężenia

 • Uchylenie prawomocnego mandatu21 Marca 2005

  rezygnacją nie tylko z prawa do rozpoznania sprawy przez sąd, lecz także z rezygnacją z prawa do zaskarżenia mandatu karnego. Postępowanie natomiast funkcjonariusza policji może być kwalifikowane (...)

 • Ostrzeżenie o możliwości popełnienia przestępstwa17 Stycznia 2005

  popełnieniu przez Pana przestępstwa oszustwa”. Jednak należy tutaj być ostrożnym,  gdyż w konkretnej sprawie można spotkać się ze strony organów ścigania z zarzutem utrudniania (...)

 • Strony postępowania karnego21 Lutego 2006

  odpowiednich kroków w postępowaniu przygotowawczym, gdy istniały realne szanse na wykrycie sprawcy przez organy ścigania. postępowanie karne, strony, pokrzywdzony, firma ochroniarska, uprawnienia

 • Odwołanie od postanowienia o wykonaniu środka24 Stycznia 2008

  środka poprawczego ustawa nakazuje doręczać). Z drugiej strony w doktrynie można jednak spotkać stanowisko, iż zażalenia wnosi się w terminie 7 dni od daty ogłoszenia, jeżeli strony (...)

 • Zeznanie nieprawdy przed sądem. 25 Czerwca 2015

  . 303 i 304 k.p.c. Jak wskazuje T. Zembrzuski: Uprzedzenie strony o odpowiedzialności za składanie fałszywych zeznań jest bezwzględnym obowiązkiem sądu. Warunkuje ono możliwość pociągnięcia strony (...)

 • Warunkowe umorzenie postępowania o przestępstwo prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu1 Grudnia 2011

  Czy możliwe jest warunkowe zawieszenie postępowania karnego w przypadku popełnienia przestępstwa prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu? Warunkowe umorzenie postępowania (art. 66 Kodeksu karnego

 • Postępowanie przeciwko policjantowi4 Grudnia 2003

  nie dłuższy niż 3 miesiące (chyba że szczególne okoliczności sprawy wymagają przedłużenia okresu zawieszenia do czasu ukończenia postępowania karnego), zatem zawieszenie policjanta w czynnościach

 • Nagrywanie posiedzenia sądowego30 Stycznia 2006

  postanowienia na wniosek zainteresowanej strony. Zażalenie przysługuje na postanowienia sądu zamykające drogę do wydania wyroku (a to takim nie jest), chyba że ustawa stanowi inaczej. Poza tym zażalenie

 • Zaświadczenie o niekaralności w razie umorzenia12 Kwietnia 2006

  uprawomocnienia w zaświadczeniu będzie „nie figuruje”. Po tym czasie zatarcie następuje z urzędu (automatycznie). Zaświadczenie o niekaralności, umorzenie postepowania, zatarcie skazania, (...)

 • Prowokacja ze strony zniesławionej osoby7 Lutego 2012

  wymierzenia kary istnieje możliwość wpisania Pana do Krajowego Rejestru Karnego, jako osoby prawomocnie skazanej za popełnienie przestępstwa – art. 1 ust. 2 pkt. 1 ustawy o Krajowym Rejestrze (...)

 • Przesłuchanie małoletniego19 Kwietnia 2002

  będą miały ogólne przepisy kodeksu postepowania karnego dotyczące sytuacji, w których świadek może odmówić składania zeznań. Należy uznać, że prawo odmowy składania zeznań przysługuje (...)

 • Umorzenie postępowania egzekucyjnego - bezczynność wierzyciela19 Stycznia 2012

  uzasadniałaby umorzenie postępowania egzekucyjnego z mocy prawa – a co za tym idzie, ponownego rozpoczęcia biegu przedawnienia. zawieszenie, postepowania, egzekucja, umorzenie,

 • Wznowienie postępowania rozwodowego12 Sierpnia 2010

  ;re chce powołać jako podstawę skargi. rozwód, wznowienie postepowania rozwodowego, nowe fakty lub dowody, orzekanie o winie, termin wznowienia, dowody zdobyte niezgodnie z prawem

 • Podstawy wznowienia procesu karnego3 Grudnia 2004

  wznowienie postępowania przeze mnie jako strony postępowania (bezpośrednio) wiąże się z koniecznością zatrudnienia adwokata i wniesienia opłaty, a na to mnie nie stać? Wznowienie postępowania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zaległe alimenty. Pilnie szukam pomocy .

  Witam Jestem płatnikiem alimentów.Moje zadłużenie z tego tytułu wynosiło ok 1500zł do końca 2010r. a od stycznia 2011r już prawie 20000zł. Czy (...)

 • zdjęcia a prawo autorskie

  mam stronę komercyjną hodowli psów rasowych, od jakiegos czasu zauwazam fakt, że na około 20 blogach (głównie dzieci w wieku 12-16 lat) ściągają (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Jak mam sie uwolnic?

  Żyje w toksycznym związku z człowiekiem znienawidzonym przeze mnie, który wykańcza psychicznie mnie i dziecko.Jestem zaszczuta wiecznie przestraszona (...)

 • kwestia warunkowego umorzenia postepowania

  Witam wszystkich internautów zainteresowanych prawem karnym i nie tylko :) Mam pytanko: po jakim czasie ulega zatarciu warunkowe umorzenie postepowania (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane