Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • VAT na rośliny5 Stycznia 2011

  marca do maja 2011. Zamawiający oprócz dostawy kwiatów wymaga również pielęgnacji tych kwiatów już po dostawie - na kwietniku. Jaką stawkę VAT powinienem zastosować na kwiaty (...)

 • Nabycie nowego środka transportu w Unii29 Marca 2006

  opodatkować podatkiem VAT wskazanej transakcji. W przypadku nabycia nowych środków transportu, podatek VAT powinien być rozliczany i odprowadzany do urzędu skarbowego w kraju, w (...)

 • Budynki mieszkalnictwa socjalnego a VAT5 Października 2012

  stawki VAT na w/w usługi. Mniemam, że pierwsza usługa objęta jest 8% stawką VAT. Jaką stawką należy zastosować do dwóch pozostałych? Stosownie do treści art. 41 ust. (...)

 • Refaktura kosztów biletów lotniczych19 Grudnia 2011

  międzynarodowego transportu osób, dla których właściwa jest stawka VAT 0%, to i w ramach refakturowania po spełnieniu warunków przewidzianych w art. 83 (...)

 • Brak nr VAT-UE a stawka 0 proc. VAT5 Czerwca 2006

  zgłoszenia rejestracyjnego. Data podana w potwierdzeniu zarejestrowania podatnika jako podatnika VAT UE (druk VAT-5 UE) powinna co do zasady pokrywać się z dniem, w którym podatnik (...)

 • VAT i ryczałt od prywatnego najmu a media16 Czerwca 2011

  kosztów (np. mediów) wynajmujący otrzymuje od najemcy pieniądze, które będą stanowiły u wynajmującego przychód. W przypadku opodatkowania na zasadach (...)

 • Określenie właściwych stawek VAT2 Października 2006

  90.02.1 Usługi w zakresie gromadzenia i wywozu odpadów 90.02.11 Usługi w zakresie gromadzenia i wywozu odpadów 90.02.11-00.00 Usługi w zakresie gromadzenia i wywozu odpadów 90.02.12 Usługi (...)

 • Zakup i sprzedaż towaru przed rejestracją VAT5 Czerwca 2006

  serwisu e-prawnik.pl: Transakcje wewnątrzwspólnotowe w VAT Faktura od podatnika niezarejestrowanego Brak rejestracji VAT-R/UE dla WDT a stawka 0% Jednorazowa sprzedaż towaru (...)

 • Brak rejestracji VAT-R/UE dla WDT a stawka 0%1 Czerwca 2006

  dostawy podatnik był zarejestrowany dla celów transakcji wewnątrzwspólnotowych i tylko nie zaznaczył odpowiedniej pozycji w formularzu VAT-R/UE. Powyższe stanowisko zostało zawarte w (...)

 • Symbol PKWiU24 Października 2011

  się od określania dostaw z obniżoną stawką VAT za pomocą symboli statystycznych. Usługa, o której jest mowa w opisie stanu faktycznego korzysta z obniżonej stawki VAT na (...)

 • Odliczanie VAT od auta - brak zaświadczniea26 Marca 2007

  . Jesteśmy pewni, że samochód spełni wymagania dla celów odliczania VAT. Czy możemy odliczyć teraz - bez posiadania przeprowadzonego badania - VAT w całości od zakupu tego auta (...)

 • Świadczenie usług na terenie Unii a podatek VAT3 Stycznia 2005

  świadczenia na rzecz podatnika unijnego – opodatkowane są w państwie podatnika nabywającego te usługi (a więc w omawianym przypadku  - w Państwie zleceniodawcy). Oznacza (...)

 • Stawka VAT - doradztwo i usługi informatyczne17 Listopada 2008

  i usług (VAT), opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlega m.in. odpłatna dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju. Zgodnie z art. (...)

 • Zwrot nadwyżki podatku VAT przy stawce 0%10 Maja 2006

  wewnątrzwspólnotowe w VAT Nowelizacja VAT- pozostałe zmiany zwrot nadwyżki podatku VAT, sprzedaż opodatkowanan podatkiem VAT, stawka 0%, eksport towarów, wewnątrzwspólnotowa (...)

 • Refakturowanie usług organizacji szkolenia17 Czerwca 2006

  refakturuje odpowiednio koszty wyjazdu na podmioty, które zgodnie z umową zobowiązały się do udziału w kosztach wyjazdu. Pytanie: jaka jest odpowiednia stawka VAT na refakturowanie (...)

 • Montaż rolet razem z oknem26 Marca 2012

  organów podatkowych, podatnik przed zastosowaniem obniżonej stawki VAT przy dostawie rolet razem z oknem powinien uzyskać potwierdzenie takiej praktyki w drodze interpretacji indywidualnej (...)

 • Eksport z kasą fiskalną21 Września 2007

  /005-90/05/Z/09). Więcej informacji na ten temat można znaleźć w poniższych opracowaniach: Zwrot nadwyżki podatku VAT przy stawce 0% Dokumentacja eksportu dla celów VAT Stawka (...)

 • Rolnik agroturysta17 Stycznia 2008

  podatkiem VAT na ogólnych zasadach podatkowych. I tak np.: czynności polegające na zakwaterowaniu turystów w budynkach mieszkalnych położonych na terenach wiejskich (...)

 • Stawka VAT na samochody pożarnicze17 Listopada 2008

  . Jaką stawkę VAT zastosować w przypadku sprzedaży w systemie VAT marża? Zakładając, że VAT obejmujemy tylko nadwyżkę ponad cenę zakupu. Czy ma być to też obniżona (...)

 • Ogrodzenia do pojemników na śmieci a VAT12 Czerwca 2009

  stawki VAT (7%) do infrastruktury towarzyszącej może być kwestionowane, zwłaszcza w przypadku samodzielnych obiektów, jakimi są przykładowo ogrodzenia do pojemników (...)

 • Stawka VAT na bramy z montażem31 Stycznia 2008

  . a) ustawy o VAT, będący do dnia 31 grudnia 2007 r. podstawą stosowania 7% stawki VAT w odniesieniu do robót budowlano-montażowych oraz remontów i robót konserwacyjnych związanych z (...)

 • Ogrodzenie budynku mieszkalnego z bramą wjazdową24 Czerwca 2009

  niepełnosprawnych, z zastrzeżeniem ust. 12b. Z mocy art. 41 ust. 12b ustawy o VAT do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym określonego w ust. 12a nie zalicza się: 1) budynków (...)

 • Usługa ściągania długów a stawka podatku VAT30 Czerwca 2008

  dostawy towarów w rozumieniu art. 7 ustawy. Ściąganie długów jest świadczeniem na rzecz innego podmiotu i nie spełnia znamion definicji dostawy towarów (...)

 • Pozostałe usługi instalacyjne - stawka VAT19 Marca 2012

  (usługi są wykonywane w mieszkaniach, piwnicach, pralniach i klatkach schodowych). Aktualnie otrzymaliśmy zlecenie na montaż tablic ogłoszeniowych korkowych w klatkach schodowych bloków (...)

 • Odliczenie VAT a brak sprzedaży15 Lutego 2012

  wystąpić do naczelnika urzędu skarbowego z wnioskiem o ustalenie proporcji na rok 2012 zgodnie z art. 90 ust. 8 ustawy o VAT (jeśli tak to w jakiej formie i do kiedy)? Proszę o niepublikowanie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane