Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

  • Sprzedaż kwoty mlecznej a VAT6 Listopada 2007

    Jestem rolnikiem. VAT rozliczam na zasadach ogólnych. Chcę sprzedać kwotę mleczną. Czy muszę wystawić fakturę? Jeżeli tak, to jaka będzie stawka VAT? Zgodnie z art. 5 ust. 1 (...)

  • Brak nr VAT-UE a stawka 0 proc. VAT5 Czerwca 2006

    został zarejestrowany jako podatnik VAT UE. (…) Należy stwierdzić, iż obowiązku wynikającego z art. 97 ust. 1 dopełnił podatnik w momencie złożenia zgłoszenia VAT-R z (...)

  • Nabycie nowego środka transportu w Unii29 Marca 2006

    zagranicy, a w szczególności z krajów, gdzie stawka podatku VAT na samochody jest niska. Handel nowymi środkami transportu podlega szczególnym regulacjom na obszarze Wspólnoty. Szczególnym (...)

  • Zakup i sprzedaż towaru przed rejestracją VAT5 Czerwca 2006

    rejestracji i czy ma prawo w tej sytuacji do odliczenia podatku naliczonego VAT z faktur od zakupionych towarów, usług? Kwestie skorzystania z uprawnienia do odliczenia podatku VAT (...)

  • Brak rejestracji VAT-R/UE dla WDT a stawka 0%1 Czerwca 2006

    dokonywania wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów i został zarejestrowany jako podatnik VAT UE zgodnie z art. 97, z zastrzeżeniem ust. 7. Zgodnie z art. 97 ust. 1 powołanej ustawy, (...)

  • Określenie właściwych stawek VAT2 Października 2006

    ZAGOSPODAROWANIEM TERENÓW ZIELENI 01.41 Usługi związane z produkcją roślinną; usługi związane z zagospodarowaniem terenów zieleni 01.41.1 Usługi związane z produkcją roślinną; (...)

  • Zwrot nadwyżki podatku VAT przy stawce 0%10 Maja 2006

    Europejskiej i dostawa towarów na jej terytorium przez spółkę będzie wewnątrzwspólnotową dostawą towarów. Niemniej, zgodnie z art. 41 ust. 3 ustawy: w wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów stawka (...)

  • Stawka VAT na bramy z montażem31 Stycznia 2008

    tychże wyrobów przez producenta również podlega opodatkowaniu stawką podstawową, tj. 22% (tak: informacja Urzędu Skarbowego w Końskich z dnia 8 lipca 2004 r., sygn. PP/443/72/214/2V/95-VAT/2/2004). Należy

  • Ogrodzenie budynku mieszkalnego z bramą wjazdową24 Czerwca 2009

    montaż ogrodzenia i bramy wjazdowej wraz z materiałem. Czy mogę to opodatkować stawką VAT 7%? Zgodnie z art. 41 ust. 12 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) stawkę (...)

  • Stawka VAT na samochody pożarnicze17 Listopada 2008

    Przy sprzedaży używanych samochodów pożarniczych stosowana jest obniżona stawka VAT 7% dla kupujących ochotniczych straży pożarnych oraz gmin. Stawkę tę stosujemy w przypadku sprzedaży standardowej

  • Eksport z kasą fiskalną21 Września 2007

    /005-90/05/Z/09). Więcej informacji na ten temat można znaleźć w poniższych opracowaniach: Zwrot nadwyżki podatku VAT przy stawce 0% Dokumentacja eksportu dla celów VAT Stawka (...)

  • Ogrodzenia do pojemników na śmieci a VAT12 Czerwca 2009

    , że obniżona stawka VAT dotyczy też infrastruktury towarzyszącej, jak to czynił art. 146 ust. 1 pkt 2 lit. a) ustawy o VAT, będący do dnia 31 grudnia 2007 r. podstawą stosowania 7% (...)

  • Refakturowanie usług organizacji szkolenia17 Czerwca 2006

    z wyrokiem NSA z 28 lutego 2001 r. (SA/Sz 1778/99; niepublikowany): refakturowana cena musi być zgodna z ceną wynikającą z pierwotnej faktury wystawionej przez usługodawcę. Ta (...)

  • Wykonanie placu zabaw - stawka VAT1 Czerwca 2009

    , budowa, remont, modernizacja, termomodernizacja lub przebudowa innych obiektów budowlanych będzie objęta 22% stawką VAT. Przepisy powyższe nie wskazują, że obniżona stawka VAT (...)

  • Stawka VAT przy zakupie oprogramowania z zagranicy11 Października 2006

    wystawiając fakturę wewnętrzną ma obowiązek odpowiednio rozliczyć podatek VAT. Odpowiednią stawką podatkową dla nabytej z Niemiec usługi będzie stawka VAT obowiązująca dla (...)

  • Usługa ściągania długów a stawka podatku VAT30 Czerwca 2008

    widnieje zapis, iż usługa ściągania długu oraz factoringu jest zwolniona z podatku VAT. Jaka powinna być prawidłowa stawka podatku VAT oraz symbol PKWiU? Zgodnie z art. (...)

  • Oprogramowanie dla Straży Pożarnej3 Lutego 2009

    stawką 22%? Zgodnie z art. 41 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), stawka podatku wynosi 22 %, z zastrzeżeniem ust. 2-12c, art. 83, art. 119 ust. 7, art. 120 ust. (...)

  • Budowa domu a stawka VAT23 Lipca 2010

    ? Zgodnie z art. 41 ust. 2 i kolejnymi ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) dla towarów i usług, wymienionych w załączniku nr 3 do ustawy, stawka podatku wynosi 7%, z (...)

  • Przeniesienie autorskich praw majątkowych a VAT30 Sierpnia 2008

    podatnika VAT (osobę fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą) na rzecz spółki z o.o. będzie co do zasady opodatkowane VAT.  Zgodnie z art. 41 ust. 1 ustawy o (...)

  • Błędnie naliczony VAT22 Kwietnia 2008

    faktury VAT? Świadcząc usługę lub dostarczając towar, świadczący/dostawca umawia się z klientem na określoną cenę, którą w obrocie z konsumentami najczęściej podaje się (...)

  • Rolnik agroturysta17 Stycznia 2008

    określa wartość niezaewidencjonowanej sprzedaży w drodze oszacowania i ustala podatek w wysokości 22%. W związku z powyższym, zgodnie z art. 6 ust.  1 ustawy z dnia 13 października (...)

  • Stawka podatku VAT na usługi pakowania21 Września 2008

    stawki obniżonej VAT dla usług związanych z pakowaniem lub działalności związanej z pakowaniem, stąd stawka VAT na usługi związane z pakowaniem wynosi co do zasady (...)

  • Prawidłowe udokumentowanie transakcji WDT27 Listopada 2006

    urzędzie skarbowym? Zgodnie z art. 41 ust. 3 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, stawka podatku w wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów wynosi 0 % VAT. (...)

  • Klub sportowy a VAT17 Kwietnia 2009

    stawka VAT wynosiłaby 7%, lub nawet świadczenie takie mogłaby korzystać ze zwolnienia z VAT na podstawie poz. 10 załącznika nr 4 do ustawy o VAT jako usługa związane z (...)

  • Stawka 0% VAT przy eksporcie i WDT26 Marca 2006

    %, wynikające z art. 42 ust. 1 ustawy o VAT. Z kolei zgodnie z art. 2 pkt 8 ustawy o VAT, przez eksport towarów rozumie się potwierdzony przez urząd celny określony w przepisach (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

    Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

  • Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

    Wchodzą w życie nowe stawki vat, co zdrożeje bardzo, a co tylko trochę? Bo wiadomo , że wszytko pójdzie w górę. Jak to będzie wyglądać? Na co (...)

  • Zmiany w VAT od 1 kwietnia 2011 !

    Oto najważniejsze zmiany w VAT od 1 kwietnia: * stawka na chleb (z terminem ważności ponad 14 dni) 23 proc. -> 8 proc. od 1 kwietnia * stawka na ciastka (...)

  • zwrot Vat poprawność odliczenia

    Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)

  • stawka vat transport

    Witam, chciałbym spytac czy koszt transportu dla transportu z zagranicy wystawiam z podatkiem 0 ? Najpierw otrzymuje fakture Vat od Firmy swiadczacej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane