Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Lista biegłych sądowych i koszty opinii23 Października 2006

  Na potrzeby toczonego sporu sądowego (jestem oskarżony w sprawie karnej-gospodarczej; niezgłoszenie na czas wniosku o upadłość sp. z o.o.) chciałbym posiłkować się opinią biegłego (...)

 • Biegły powołany przez sąd8 Marca 2005

  następuje pod względem zgodności z zasadami logiki, poziomu wiedzy biegłego, podstaw służących wydaniu opinii i uzasadnienia opinii. Regulację dotyczącą przeprowadzania dowodu z (...)

 • Kompetencje biegłych sądowych i adwokata31 Maja 2006

  niejasności, sprzeczności, luk oraz czy jej konkluzja jest konkretna i przekonująca. To sąd decyduje o zasadności i przydatności ustaleń biegłego sądowego. Oceniając dowód z opinii (...)

 • Sprawozdanie finansowe likwidowanej spółki12 Kwietnia 2011

  też powinny być badane przez biegłego rewidenta? Zgodnie z art. 65 ust. 1 ustawy o rachunkowości celem badania sprawozdania finansowego jest wyrażenie przez biegłego rewidenta (...)

 • Wycena udziałow w sp. z o.o.3 Stycznia 2013

  pytanie brzmi, czy wyceny udziałów musi dokonać sąd na wniosek komornika lub sam komorniczy czy tez mogę wynająć biegłego sądowego z zakresu księgowości we własnym zakresie (...)

 • Zaskarżenie opinii biegłego24 Kwietnia 2008

  Powód w trakcie postępowania sądowego złożył wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z zakresu medycyny na okoliczność stwierdzenia rozmiaru trwałego uszczerbku (...)

 • Sprawozdanie spółki, gdy nie podjęła działalności10 Grudnia 2007

  finansowego. Kierownik jednostki sporządzającej uproszczone sprawozdanie finansowe zgodnie z art. 50 ust. 2, w miejsce opinii biegłego rewidenta, składa do rejestru sądowego informację (...)

 • Podstawy apelacji karnej6 Maja 2006

  Sąd Rejonowy postanowił dopuścić z urzędu dowód z opinii biegłego sądowego z zakresu księgowości zadając mu m. in. pytanie przekraczające zakres jego specjalności, (...)

 • Zmiana postanowień dowodowych przez sąd13 Lutego 2006

  W trakcie procesu przeciwko bankowi sąd na mój wniosek wydał postanowienie o przeprowadzeniu dowodu z opinii biegłego sądowego z zakresu księgowości i finansów i nakazał (...)

 • Koszty wyceny nieruchomości5 Października 2005

  Jak wysokie maksymalnie mogą być koszty biegłego sądowego przy wycenie nieruchomości? Koszty przeprowadzenia dowodu z opinii biegłych w postępowaniu sądowym obejmują wynagrodzenie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Alimenty

  Witam. Mam pytanie.Wychowuje mnie mama gdyż ojciec porzucił ją i mnie, niestety moje kontakty z mamą coraz bardziej się pogarszają i tylko czekam (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Alimenty

  Witam. chciałam zapytań czy jeżeli kobieta chce złożyć wniosek o alimenty od swojego męża (bezrobotnego od około 8 m-cy),a on udowodni że praktycznie (...)

 • Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

  Czy skreślenie z listy członków prowadzi bezpośrednio do eksmisji? Co z moim prawem własnościowym do mieszkania? Jakie są praktyczne skutki skreślenia (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane