Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Lista biegłych sądowych i koszty opinii23 Października 2006

  Na potrzeby toczonego sporu sądowego (jestem oskarżony w sprawie karnej-gospodarczej; niezgłoszenie na czas wniosku o upadłość sp. z o.o.) chciałbym posiłkować się opinią biegłego (...)

 • Biegły powołany przez sąd8 Marca 2005

  następuje pod względem zgodności z zasadami logiki, poziomu wiedzy biegłego, podstaw służących wydaniu opinii i uzasadnienia opinii. Regulację dotyczącą przeprowadzania dowodu z (...)

 • Kompetencje biegłych sądowych i adwokata31 Maja 2006

  niejasności, sprzeczności, luk oraz czy jej konkluzja jest konkretna i przekonująca. To sąd decyduje o zasadności i przydatności ustaleń biegłego sądowego. Oceniając dowód z opinii (...)

 • Sprawozdanie finansowe likwidowanej spółki12 Kwietnia 2011

  też powinny być badane przez biegłego rewidenta? Zgodnie z art. 65 ust. 1 ustawy o rachunkowości celem badania sprawozdania finansowego jest wyrażenie przez biegłego rewidenta (...)

 • Wycena udziałow w sp. z o.o.3 Stycznia 2013

  pytanie brzmi, czy wyceny udziałów musi dokonać sąd na wniosek komornika lub sam komorniczy czy tez mogę wynająć biegłego sądowego z zakresu księgowości we własnym zakresie (...)

 • Zaskarżenie opinii biegłego24 Kwietnia 2008

  Powód w trakcie postępowania sądowego złożył wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z zakresu medycyny na okoliczność stwierdzenia rozmiaru trwałego uszczerbku (...)

 • Sprawozdanie spółki, gdy nie podjęła działalności10 Grudnia 2007

  finansowego. Kierownik jednostki sporządzającej uproszczone sprawozdanie finansowe zgodnie z art. 50 ust. 2, w miejsce opinii biegłego rewidenta, składa do rejestru sądowego informację (...)

 • Podstawy apelacji karnej6 Maja 2006

  Sąd Rejonowy postanowił dopuścić z urzędu dowód z opinii biegłego sądowego z zakresu księgowości zadając mu m. in. pytanie przekraczające zakres jego specjalności, (...)

 • Zmiana postanowień dowodowych przez sąd13 Lutego 2006

  W trakcie procesu przeciwko bankowi sąd na mój wniosek wydał postanowienie o przeprowadzeniu dowodu z opinii biegłego sądowego z zakresu księgowości i finansów i nakazał (...)

 • Koszty wyceny nieruchomości5 Października 2005

  Jak wysokie maksymalnie mogą być koszty biegłego sądowego przy wycenie nieruchomości? Koszty przeprowadzenia dowodu z opinii biegłych w postępowaniu sądowym obejmują wynagrodzenie (...)

 • Jak zabezpieczyć się przed długami ojca? 27 Maja 2015

  oparliśmy na przepisach:  ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz.U.1964.16.93 z późn. zmianami),     ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. – (...)

 • Czynsz w nieruchomości gminy i osoby fizycznej17 Grudnia 2007

  "przypadają" na każdego z nich. Zgodnie z tym podziałem każdy ze współwłaścicieli zarządza "swoimi" lokalami, zawiera umowy najmu ich dotyczące, decyduje o czynszu itp. Taki podział do (...)

 • Ustalenie kontaktów ojca z synem. 20 Lipca 2015

  opinii przez biegłego psychologa, oceniającej, czy Pana wniosek jest zasadny i będzie zgodny z dobrem dziecka. Podsumowując tę część opinii, aby dokonać zmiany istniejącego sposobu kontaktowania (...)

 • Naruszenie obowiązku składania sprawozdań finansowych przez stowarzyszenie20 Kwietnia 2012

  ustawy o rachunkowości: Art. 79. Kto wbrew przepisom ustawy: 1) nie poddaje sprawozdania finansowego badaniu przez biegłego rewidenta, 2) nie udziela lub udziela niezgodnych ze stanem faktycznym

 • Znieważenie powoda w piśmie procesowym18 Listopada 2004

  one znajdować się w różnych aktach prawnych rangi ustawowej, zarówno w aktach normatywnych z zakresu prawa karnego, jak również i z zakresu prawa administracyjnego. W świetle (...)

 • Prawa do spadku a przeniesienia własności1 Kwietnia 2009

  darowizn (wynika z nich, że jeśli strony umowy zaniżą wartość takiego przedmiotu umowy, to organ skarbowy może ustalić taką wartość w oparciu o opinię biegłego). Maksymalna stawka (...)

 • Utrudnianie wyceny nieruchomości10 Maja 2006

  taką dostałem od biegłego sądowego z terminem kiedy powinienem umożliwić jemu wykonanie wyceny. Czy mogę nie zgodzić się na tą wycenę i czy z tego tytułu mogę ponieść (...)

 • Zlekceważone powiadomienie o przestępstwie5 Września 2005

  środka odwoławczego od postanowienia odmawiającego wszczęcia postępowania przygotowawczego" [uchwała SN z 27 X 1999 r., I KZP 35/99, OSNKW 1999, nr 11-12, poz. 70 z aprobującymi uwagami R.A. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Alimenty

  Witam. Mam pytanie.Wychowuje mnie mama gdyż ojciec porzucił ją i mnie, niestety moje kontakty z mamą coraz bardziej się pogarszają i tylko czekam (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Alimenty

  Witam. chciałam zapytań czy jeżeli kobieta chce złożyć wniosek o alimenty od swojego męża (bezrobotnego od około 8 m-cy),a on udowodni że praktycznie (...)

 • Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

  Czy skreślenie z listy członków prowadzi bezpośrednio do eksmisji? Co z moim prawem własnościowym do mieszkania? Jakie są praktyczne skutki skreślenia (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane