Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ujawnienie stanu prawnego nieruchomości7 Października 2004

  figuruje w księdze wieczystej danej nieruchomości jako właściciel, ten co do zasady nim jest. W związku z tym, iż księgi wieczyste są jawne (obowiązuje tzw. zasada jawności), każdy może sprawdzić (...)

 • Długi a rozwód12 Grudnia 2005

  artykułach Odpowiedzialność małżonków za zobowiązania - stan prawny obowiązujący do 19 stycznia 2005 r.(dotyczy zobowiązań powstałych przed ta datą).  Odpowiedzialność małżonków (...)

 • Związanie sądów uchwałami Sądu Najwyższego27 Maja 2010

  istniejący w chwili zamknięcia rozprawy”. Zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego - Izba Cywilna z dnia 8 lutego 2006 r. (sygn. akt II CSK 153/2005, LexPolonica nr 2055616) „Przez (...)

 • Rozdzielność majątkowa a długi kredytowe3 Kwietnia 2006

  rzeczy, które nie są wspólne z żoną - stan prawny obowiązujący do 19 stycznia 2005 r. Majątek kawalerski i inne rzeczy, które nie są wspólne z żoną - stan prawny (...)

 • Podział majątku małżonków18 Sierpnia 2005

  te pieniądze zużył. To samo dotyczy opisanych oszczędności. Ustalenie wartości przedmiotów wchodzących w skład majątku wspólnego następuje według ich stanu i cen z chwili orzekania (...)

 • Stan faktyczny przy orzeczeniach administracji20 Stycznia 2012

  strony.Czy strona może złożyć zażalenie na bezczynność w chwili otrzymania pierwszego wezwania? Czy organ drugiej instancji bierze pod uwagę stan faktyczny z chwili składania (...)

 • Co mogę zrobić w przypadku kiedy mój partner, bez mojej zgody wziął na mnie kredyt?8 Lipca 2015

  obojętne, czy wzywany zgłosi interwencję, skoro już z momentem otrzymania przypozwania wzywany zostanie pozbawiony zarzutu z art. 82 kpc, chyba że stan sprawy w chwili otrzymania (...)

 • Postępowanie rozgraniczeniowe20 Lutego 2004

  , a jeśli i to okaże się niemożliwe - ustalenie granic następuje z uwzględnieniem wszelkich okoliczności. W pierwszej kolejności sąd bada stan prawny gruntów (kto jest właścicielem (...)

 • Czy moja była żona może żądać podwyższenia alimentów na mojego pełnoletniego syna? 13 Maja 2015

  zarobkowe i majątkowe możliwości zobowiązanego według stanu istniejącego w dacie orzekania (art. 316 § 1 k.p.c.), ale zasądza alimenty nie tylko wymagalne w dacie orzekania, lecz także (...)

 • Zrzeczenie się alimentów23 Stycznia 2003

  chwili orzekania o rozwodzie, lecz może pojawić się także w późniejszym terminie. Stan niedostatku rozumiany jest jako obiektywna sytuacja, w której w wyniku niezależnych od uprawnionego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane